24 Жовтня 2019
Народознавчий калейдоскоп «Невтомний шукач народних скарбів»
…неперервність родовідних традицій, збереження історичної пам’яті наших предків, чистоту нашої духовності. Все те краще, що витворили протягом століть попередні покоління, ми маємо не тільки зберегти, але й передати у спадок своїм нащадкам!
В. Скуратівський
25 жовтня виповнюється 80 років від дня народження Василя Тимофійовича Скуратівського, відомого українського письменника, етнографа, який всю свою творчість присвятив вивченню історії українського народу, його звичаїв, традицій, обрядів, Все своє життя Василь Тимофійович Скуратівський невтомно вишукував і зберігав перлини народної культури. Він не міг інакше, бо був глибоко переконаним: «По тому, як ми будемо оберігати свої кращі традиції минулого, наступні покоління не тільки оцінюватимуть нас, але й зберігатимуть наші сьогоднішні набутки, які згодом також можуть стати традиціями».
Напередодні його дня народження працівники бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька, 188) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели народознавчий калейдоскоп «Невтомний шукач народних скарбів».
З розповіді бібліотекаря діти дізналися, що народився Василь Тимофійович 25 жовтня 1939 року на хуторі Великий Ліс Коростенського району, на Житомирщині. Тут пройшло його дитинство, яке припало на роки війни та повоєнний час. Вперше, як письменник, В.Т. Скуратівський заявив про себе у 1987 році своєю книгою “Берегиня”. Вона одразу ж здобула широку популярність Далі виходили у світ інші книги: «Покуть», «Погостини», «Святвечір», «Місяцелік», «Русалії», «Кухоль меду», «Я сам про себе розкажу» та інші. Всього за життя письменника було видано понад 20 книг, понад 500 публікацій в періодичних виданнях.
Бібліотекарка познайомила учасників заходу з книгами Василя Скуратівського, які є у фонді бібліотеки: «Берегиня», «Вінець», «Дідух». «Місяцелік», «Покуть», «Погостини», «Святвечір», «Український рік». Присутні пригадали народні звичаї і традиції осінньо-зимових свят. Згадували приказки, прислів’я про погоду, про походження назв місяців.
Відповідальна Романюк К.М.