31 Травня 2017
«Вороги молодості і краси»
На вулицях нашого міста часто бачимо молодих матерів з дітьми, підлітків, які курять. Що вони хочуть цим показати? Більшість молоді в наш час прагне виокремитись від оточуючих, так би мовити, показати всім своїм друзям, знайомим, що ця цигарка в руках додає їм крутизни. Однак, мало хто з підлітків та молоді усвідомлює, що викуривши першу цигарку він став на шлях руйнування свого організму, а кожна наступна – постійно укорочує його життя. Поступово курці стають залежними від цигарок і надалі мало в кого вистачає сили волі, щоб кинути палити.
На пряме запитання про причини тютюнопаління молодь не надає однозначних аргументованих пояснень, посилаючись на силу звички: так модно, не зрозуміють однолітки, сигарета допомагає опанувати себе, попробувала, а кинути не в стані.
Медики вже давно тютюнопаління називають хворобою. Згідно з прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, куріння до 2030 року стане основною причиною смертності у світі, адже воно провокує розвиток 25 різних недуг.
Всім добре відомо, що Україна за рівнем поширення куріння посідає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців. Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни. У нас палять 67% чоловіків і 20% жінок. Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат, однак боротьбі з цією згубною звичкою в державі приділяють явно недостатньо уваги.
Потрібно наголосити, що від нікотину страждають не тільки курці, а й люди які вдихають тютюновий дим контактуючи з курцями. Це і є найбільшою проблемою нашого покоління, однак виходу із нею досі не знайдено, а хотілось би змінити ситуацію.
Підсумовуючи можна зробити висновки, що куріння – соціальна проблема зумовлена суспільними, історичними і психологічними чинниками, яка надто глибоко вкоренилася в суспільство. Дієвих заходів зі сторони держави для викорінення цієї звички недостатньо бо, фактично, курці розпочали палити не через те, що побачили рекламу таких виробів, а в силу звички та обставин, які склалися в суспільстві.
Тож в бібліотеці-філії № 2 31.05. 2017 до дня боротьби з тютюнопалінням представлена виставка-бюлетень «Вороги молодості і краси». Як позбутися шкідливої залежності від цигарки, а також рекомендації щодо активного, здорового способу життя відвідувачі зможуть дізнатися з такої літератури:
- Корбкина З.В. У опасной черты / З.В. Корбкина . – М.: Мысль, 1991. – 211 с.
- Казьмин В.Д. Вынужденные курить / В.Д. Казьмин . – М.: Знание, 1991. – 63 с.
- Левитский П.М. Вред алкоголя и никотина / П.М. Левитский. – К.: Радянська школа, 1987. – 107 с.
- Ягодинський В.Н. Школьники о вреде никотина и алкоголя / В.Н. Ягодинський. – М.: Просвещение, 1985. – 108 с.
- Деларю В.В. Губительная сигарета / В.В. Деларю. – М.: Медицина, 1987. – 78 с.
- Козирєва О.І. Тютюновий дим – отрута / О.І. Козирєва. – К.: Здоров’я, 1980. – 38 с.
- Воропай А.В. Внимание: Опасность / А.В. Воропай. – М.: [б.в.], 1976. – 127 с.
- Вагнер И. Не кури / Р.И. Вагнер, Е.А. Валдина. – М.: Медицина, 1979. – 31 с.
Відповідальна за оформлення виставки – Максимів М.Д.