Book-панорама «Книги, що надихають подорожувати»

«Мандрівництво відіграє важну ролю у національному вихованні. Слово “батьківщина” повинно викликувати в уяві цілу низку ярких образів: гір, рік, міст, моря і простору між ними. Що викличе це слово в того, хто не знає рідного краю, хто поза кількома містами й їх околицею не бачив своєї батьківщини?»

Мирон Заклинський

«Вам нудно? Беріть клунок на плечі і йдіть у Тибет. Їжте риж і пийте воду з потока!» 

Софія Яблонська

27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. Ми, бібліотекарі бібліотеки-філії №3 (вул. Хоткевича, 52А), Івано-Франківської МЦБС департаменту культури міської ради, усвідомлюючи важливу роль туризму, як складової світової економіки та розвитку зв’язків між народами різних країн, 27 вересня підготували для наших користувачів Book-панораму «Книги, що надихають подорожувати», щоб познайомити вас з різними країнами та надихнути на подорожі. Якщо ж у вас не складається із закордонною відпусткою, або ж ви не любите покидати рідну домівку, подорожуйте сторінками цікавих книг з нашої добірки, це також захопливо та пізнавально! А ще ми підготували відеопрезентацію на нашому ютуб-каналі за покликанням

https://youtu.be/D1n0GgYmURk

Пітер Мейл «Рік у Провансі»

Історія книги “Рік у Провансі” Пітера Мейла розгортається на тлі місцевих пейзажів і французької кухні. Головні герої — сімейна пара, яка вийшла на пенсію та вирішила виконати свою мрію — купити будиночок в Провансі й переїхати в сонячний край з дощового і туманного Лондона. Виразною особливістю цієї книжки є виняткова доброта та опис їхнього повсякденного життя на новому місці з милими, кумедними пригодами. З книжки можна дізнатися більше про туристичні сезони, місцевих жителів, їхні вподобання, традиції та побут, ставлення до життя, їжі та веселощів. 

Елізабет Ґілберт «Їсти, молитися, кохати»

Легендарна книга та беззаперечний бестселер нашого часу – це книга американської авторки Елізабет Ґілберт «Їсти, молитися, кохати». Правдива та така щемка історія жінки, яка прагнула змін та внутрішнього переродження, підкорила серця мільйонів читачів по всьому світу. Щира та відверта, книга «Їсти, молитися, кохати» навряд чи залишить байдужими своїх читачів. Травматичний та нелегкий досвід, незадоволення своїм життям перетворюється для головної героїні у подорож мрії, невеличку ініціацію, яка змінює ставлення героїні до звичних речей та до себе самої. 

Софія Яблонська “З країни рижу та опію”, “Чар Марока”, “Далекі обрії”

Українська письменниця, мандрівниця, фотографка Софія Яблонська відвідала багато екзотичних країн ще в 30-х роках минулого століття. Подорожувала самостійно, максимально інтегруючись в середовище та глибоко пізнаючи культуру інших народів.  Її подорожні нариси користувалися шаленим успіхом в Україні, а “відчити” після тривалих мандрівок збирали повні зали слухачів. І  вони таки надихали на подорожі! Хтозна скільки панночок, начитавшись “Нової хати” чи “Жіночої долі”, де регулярно публікувались репортажі Яблонської, і самі вирушили в мандри. Знаємо достеменно, що галицька інтелектуалка, письменниця та видавчиня Олена Кисілевська побувала в Марокко під впливом “тревелогу” своєї подруги Софії Яблонської.

Джером Клапка Джером “Троє у човні”

Гумористична повість англійського письменника Джерома Клапки Джерома, написана за спогадами про весільну подорож по Темзі, що відбулася в серпні 1889 року. Книга, опублікована в 1889, мала стабільний успіх і досі друкується. Її популярність була такою високою, що в наступний після публікації рік кількість зареєстрованих на Темзі човнів зросла на п’ятдесят відсотків, що вплинуло на перетворення Темзи на привабливу для туристів місцевість.  За перші 20 років було продано більше мільйона копій по всьому світу. За новелою було створено фільми, телесеріал і радіошоу, поставлено п’єси і навіть мюзикли. Стиль, яким було написано цей твір, значно вплинув на багатьох гумористів і сатириків в Англії і по всьому світу.

Орхан Памук «Стамбул. Місто спогадів»

Меланхолійний твір Орхана Памука представить вам Стамбул в загадковому і прекрасному світі з відбитками колишньої величі часів Османської імперії. Розповідаючи про своє дитинство і юність, письменник розкриває перед нами Стамбул як таємницю, яку варто розгадати і полюбити. Читати цю книгу рекомендується з мапою міста.

Павло Солодько, Леонід Кантер “З табуретом до океану”

Ця книжка розповідає про пригоди друзів, які, сидячи одного разу на кухні, вирішили віднести чотири табурети з цієї кухні до чотирьох океанів – Атлантичного, Індійського, Льодовитого й Тихого – та залишити їх як пам`ятки на узбережжях. Звичайні кухонні табурети. Сказано – зроблено. За п`ять років три табурети вже стояли на берегах трьох океанів. Залишився останній – Тихий. І ось мистецький спецпідрозділ висаджується у Нью-Йорку. На кожного – по 33 долари та 33 центи, а також паспорт з візою. Група має місію: перетнути Америку з півночі на південь до мису Горн, рухаючись через десятки країн і кордонів, через гори, пустелі та джунглі. Друзів чекають любов і зрада, дружба і війна, смерть і народження… 14 місяців захоплюючих пригод українців в Америці.

Богдан Ославський “Льонтом. Дороги і люди”

Льонтом – ходити без діла, вештатися, валандатися. Так кажуть у Великій Кам’янці, де почалася дорога Богдана Ославського. Вона привела його від київських електричок через кубанські рівнини й гори Кавказу, піски Кизилкумів і Каракумів, базари Самарканда та Бухари, через Ферганську долину знову до України. З рюкзаком, спанням на узбіччях у наметі й готуванням їжі на газовому пальнику. З радістю приймати дароване, ділитися і довіряти. 

Микола Вінграновський “Манюня”

Головний герой повісті закінчує свою важливу роботу в Києві і вирушає в дорогу. “Але вже не в ту, що так чіпко тримала мене в постійній напрузі, а ту, в якій приємно душі й легко очам…” На нього та його супутників: кобилу Манюню, лошатко Орлика та песика-знайду Султанчика чекає осіння Одещина і цікаві пригоди по дорозі до омріяного моря. Це неквапні та ліричні мандри міського жителя, який прагне спілкування з природою і відпочинку від гамірної столиці.

Туве Янссон «Комета прилітає».

Мумі-тролі обожнюють свою рідну домівку — гостинний блакитний будиночок, який розташований у прекрасній Долині Мумі. Це той жаданий і гостинний причал, де завжди нагодують, зрозуміють і втішать, бо там більше за скарби цінують дружбу і любов. Та інколи навіть цей чудовий дім необхідно залишити і вирушити у велику подорож. Одного дня Мумі-троль дізнається, що в їхню прекрасну долину може прилетіти комета, тож вирушає разом із друзями на плоту в Самотні Гори, де розташована обсерваторія, щоб дізнатися у вчених більше про комету. Усі небезпеки, які долають мандрівники, допомагають їм стати більш кмітливими, згуртованими, відповідальними. Відомо, що цю казку Янссон написала під час Другої світової війни під впливом військових біженців, які вимушено залишають свої будинки.

А куди мрієте подорожувати ви? Можливо, невеличка мандрівка до бібліотеки-філії №3 відкриє вам шлях у далекі країни та незнані світи. Треба лише розгорнути книжку.

Відповідальні за проведення всі працівники.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top