Заочна зустріч з письменником «Григорій Косинка – один з найкращих українських новелістів» (до 125-річчя від дня народження Григорія Михайловича Косинки).

29 листопада 2024 р. виповнюється 125 років з дня народження Григорія Михайловича Косинки українського письменника-новеліста, перекладача. 26.11.2024 року о 15.00 працівники читального залу ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели заочну зустріч з письменником «Григорій Косинка – один з найкращих українських новелістів» (до 125-річчя від дня народження Григорія Михайловича Косинки. Бібліотекар читального залу ЦБ ознайомив присутніх з цікавими фактами біографії Григорія Косинки і зазначив: «Сьогодні, коли ми звертаємось до постатей «Розстріляного відродження» ми не лише віддаємо данину пам’яті цим талановитим митцям, а й переосмислюємо їхній внесок у нашу культуру та історію. Григорій Косинка, як і його сучасники, залишив нам у спадок твори, які не просто відображають його епоху, але й дають можливість глибше зрозуміти сутність людського буття. Його творчість – це відзеркалення внутрішнього світу, яка при всіх випробуваннях, шукає своє місце у світі. Новели та оповідання Григорія Косинки сповненні життєвої сили, які досі нагадують нам що справжнє мистецтво – це не лише слово, а й життя, в якому ці слова знаходяться свою реалізацію. На знак пам’яті Г. Косинки у 2001 році Київською обласною державною адміністрацією було засновано Київську обласну літературну премію імені Григорія Косинки, яку отримують за кращі твори поети, прозаїки, драматурги і літературні критики, що постійно проживають в Київській області. Користувачам бібліотеки була презентована однойменна бібліотечна виставка та прочитані уривки з творів письменника.

Детальніше

Історична стежка пам’яті «Пам’ять не має історії в часі».

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи, творців цієї чорної сторінки в історії України. День пам’яті жертв голодомору відзначається в Україні щорічно в четверту суботу листопада. І до цієї дати, 26 листопада 2024 року, в бібліотеці-філії №8 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради бібліотекарка для учнів Ліцею №6 підготувала історичну стежку пам’яті «Пам’ять не має  історії в часі». 91 рік тому представники путінського режиму, приспішники Сталіна вчинили в Україні Голодомор, загубивши мільйони життів українців. Сьогодні рашисти переслідують ту саму мету – геноцид українського народу.  Країна  – агресор хоче знищити нашу ідентичність, культуру та мову. Щоб запобігти повторенню таких трагедій і злочинів минулого, маємо берегти пам’ять про тих, хто став жертвою, та боротися проти тих, хто продовжує злочин проти людства. Також була оформлена виставка пам’ять « Негасима рана України».

 

 

Детальніше

Історична хвилина «Голодомор 1932-1933 років пам’ятаємо»

Йшла Божа матір тихою ходою,
 Любов несла- свою єдину зброю,
Тулились в жмені ніжні колоски,
 А лихоліття панувало на землі…

 Голодомор 1932-1933 років біль серця всієї України. Голод … Український народ  у смутку  і скорботі схиляє голови, вшановуючи  пам’ять мільйони його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Ця жахлива сторінка нашого народу, на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ. 23 листопада День вшанування жертв Голодомору. У бібліотеці філії №10 с. Вовчинець (вул. Вовчинецька, 35) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради з метою вшанування цього дня, була проведена історична хвилина «Голодомор 1932-1933 років пам’ятаємо». Бібліотекар розповіла присутнім про жахливі події того часу. Також  присутніх було ознайомлено з книжковою викладкою літератури, яка висвітлює сумні факти тих страшних подій в житті українського народу. Голодомор  назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому, що пам’ять нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.  Пам’ятаймо  історію нашого народу, єднаймося і підтримуймо тих, хто сьогодні боронить Україну.

 

Детальніше

Кінозал “Релаксотерапія”

25.11.2024 р. о 12:00 у читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся показ фільму «Клич мене своїм ім’ям», але перед тим присутні мали змогу переглянути документальний патріотичний фільм. «Назви мене своїм ім’ям» — романтичний фільм режисера Луки Гуаданьїно, знятий за сценарієм Луки Гуаданьїно, Джеймса Айворі та Волтера Фазано, заснованим на однойменному романі Андре Асімана. Прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі «Санденс» 22 січня 2017 року. Фільм високо оцінили критики та його відзначили численними міжнародними нагородами. Був номінований на премію «Оскар» 2018 року в категоріях «Найкращий фільм», «Найкраща чоловіча роль», «Найкращий адаптований сценарій» та «Найкраща пісня», здобувши перемогу в номінації «Найкращий адаптований сценарій». Влітку 1983 року 17-річний італо-французький Еліо Перлман живе зі своїми батьками в сільській місцевості Північної Італії. Батько Еліо, професор археології, запрошує 24-річного американського аспіранта Олівера жити з родиною влітку та допомагати йому з академічними документами. Еліо —самоаналізований бібліофіл та музикант, спочатку думає, що у нього мало спільного з Олівером, який на перший погляд здається впевненим та безтурботним. Еліо проводить більшу частину літа за читанням, також грає на фортепіано та гуляє зі своїми друзями дитинства, К’ярою та Марцією. На перегляд кінострічки завітали мешканці міста та учасники Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування.
Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до наступного сеансу кінозалу, який відбудеться 2.12.2024 р. Фільм взято на сайті https://kinoukr.com/

Детальніше

Заняття літературного гуртка “Об’єднання творчих сердець”

У читальному залі Івано-Франківської ЦМБ Департаменту культури міської ради розпочав роботу літературний гурток «Об’єднання творчих сердець». Нова просвітницька структура згуртувала людей різного віку, які пишуть вірші та прозові твори і прагнуть вдосконалити свої вміння. Керівник гуртка – поетеса, письменниця-казкарка Роксоляна Дебенко, яка друкувалася у літературних альманахах. 25 листопада 2024 р. відбулося відкриття гуртка. На сьогоднішньому занятті учасники обговорили назву літературного гуртка, виконали домашнє задання керівниці та ознайомили один одного із власною поезією, що відображає цю назву. На поетичній зустрічі члени гуртка поринали у глибини своїх творчих спогадів, читали нові вірші нелегкого воєнного сьогодення, згадували наших воїнів та внутрішньо переміщених осіб.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top