15 Листопада 2024
Зустріч з творчою особистістю. Художник Г. Гриценко “З Україною в серці”
14 листопада 2024 року о 12.00 у бібліотеці-філії № 7 ( вул. Дністровська 22) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міськради відбулася творча зустріч “З Україною в серці”. Захід було присвячено творчості українського художника Геннадія Гриценка. З відомим художником зустрічалися учасники клубу “Золотий вік”, друзі художника. Відкриваючи зустріч завідувачка бібліотеки-філії № 7 Ірина Тарновецька-Мороз відзначила, що Геннадій Гриценко – відомий український художник-графік і монументаліст. Провідна тематика його творчості – козацтво, портрет та побутовий жанр. Він належить до кола українських митців-шістдесятників, які зверталися до традицій українського народного мистецтва та професійного українського мистецтва 20-х років ХХ сторіччя і творили сучасне українське монументальне мистецтво. Його різнотематична багатосюжетна графіка зберігає традиції реалістичного творення художнього образу. Напрямки культурологічної та наукової діяльності Геннадія Гриценка – археологія, українська етнографія і особливо космологія – як стародавнього світу, так і сучасна. Митець – збирач і популяризатор українського мистецтва. Зустріч пройшла в теплій атмосфері. На зустрічі відбулася демонстрація кінострічки “ Відгомін забутого неба”, створеної на основі досліджень Г. Гриценка. Присутні захоплювалися творчістю Г. Гриценка, бажали автору ще довго працювати на ниві сучасного мистецтва.
14 Листопада 2024
День нової книги “Хіт парад дитячої книги”
Нові надходження до Бібліотеки – це завжди свято!.. 14.11.2024 року працівники бібліотеки-філії № 1 по роботі з дітьми Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради разом з учнями ліцею № 4, 4 – Б класу (класний керівник Ірина Мирославівна ) провели День Нової Книги “Хіт парад дитячої книги”. До уваги читайликів бібліотекар у інтерактивній формі за допомогою “ віртуальних окулярів” представила книги: Дж. К. Ролінг “Різдвяна свинка”, Дж. Страуда “Сходи, що кричать”, серійні видання Е. Гантера “Коти вояки”, І. Кочубея “Сім нескладух говорухи” та інші. Діти віртуально переносились на сторінки книг, створювали “агенції розслідувань” та пізнавально проводили час. Щоб підкріпити свої знання із книг, які вони прочитали раніше, було проведено гру – конкурс “Відгадай літературного героя”.
14 Листопада 2024
Екологічна подорож «Куди дівається сміття»
14 листопада у бібліотеці-філії №14 (вул. О. Довженка,12) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради до Всесвітнього дня вторинної переробки була підготовлена та проведена екологічна подорож «Куди дівається сміття». Історія цього свята веде свій початок з 1997 року, коли жителі США вперше відзначили America Recycles Day. Екологи проводили його з метою заохочення американців, котрі здають відходи у вторинну переробку та купують продукцію, зроблену з вторинної сировини. Головна мета свята – привернути увагу влади, громадськості та промислових структур країн світу до раціонального та екологічного поводження з різного роду сміттям. Бібліотекарка дитячого відділу ознайомила дітей з різноманіттям природи в цікавій ігровій формі, привертаючи увагу до необхідності шанобливого ставлення, збереження та охорони природного середовища та розповіла про необхідність вторинного використання відходів, правильну утилізацію та впровадження екологічно-виваженої поведінки зі сміттям у власному побуті. Рекомендована література: І. Білик «Куди подіти сміття», Л. Кірбі «Я можу врятувати планету», Г. Ткачук «Книжка про сміття», Т. Тум «Як усе пов’язано».
14 Листопада 2024
Пізнавальний мікс “Остап Вишня – чарівник поетичного слова “
13 Листопада 2024
Палітра книг ювіляра “Остап Вишня – веселий пересмішник”
13 листопада 1889 року на одному з хуторів біля села Грунь Зіньківського повіту Полтавської губернії у великій родині народився Павло Губенко, відомий усім як Остап Вишня. Саме цьому геніальному майстру гумористичних оповідань, творцеві нового гумористичного жанру — усмішки, ми, бібліотекарі бібліотеки-філії №1 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, присвятили палітру книг ювіляра “Остап Вишня – веселий пересмішник”. Розпочали із цікавих фактів з письменницької біографії Остапа Вишні. Письменник був другим із шістнадцяти дітей в сім’ї, але батьки зуміли дати дітям добру освіту. Спочатку вчився на військового фельдшера в Києві, пізніше на історико-філологічному факультеті Київського університету. Однак навчання так і не закінчив. Друкуватися почав 1919 в українській пресі в Кам’янці-Подільському, а під псевдонімом Остап Вишня – у харківській періодиці з 1921. Дуже любив полювання та риболовлю, багато писав про це у своїх гумористичних творах.