Книжкова виставка «Злочин, що не має терміну давності» (до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя).

Крим – це біль кожного українця-патріота. Особливо гостро відчутний він тим, для кого ця земля є малою Батьківщиною. Адже у лютому 2014 року починається найдраматичніший етап в сучасній історії Криму. Попри те, що більшість кримчан проголосували у грудні 1991 року за незалежність України, анексія Криму Росією відбулася. Насильницьке протиправне відторгнення Кримського півострова від України та одностороннє незаконне включення його до складу рф на правах суб`єктів федерації «Республіки Крим» та «міста федерального значення Севастополь», що було проголошено російською федерацією 18 березня 2014 року (нібито внаслідок так званого «референдуму про статус Криму» 16 березня 2014 року) – новітній черговий злочин нашого північного сусіда. Російські окупанти паплюжили мирних жителів, принижували українських військових, залякували, викрадали кримських татар. Отже, російська влада просто вкрала частину нашої Батьківщини, частину рідного дому багатьох українців. І це неможливо забути. 26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Цього дня 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу на площу перед Верховною Радою Криму вийшли від 5 до 10 тисяч людей, пише Інститут національної пам`яті. Вони засвідчили свою підтримку територіальній цілісності і суверенітету України. 26 лютого 2025 року о 13.00 у читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦМБ Департаменту культури міської ради була запропонована увазі користувачів книжкова виставка «Злочин, що не має терміну давності» (до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя). На виставці представлені книги та статті з періодичних видань. Переконані, що все написане для того, щоб люди знали правду про Крим, щоби черпали інформацію з достовірних джерел, із перших вуст. Особливо хочеться виокремити книгу політичного експерта, кримчанина Тараса Березовця «Анексія: острів Крим. Хроніки «гібридної війни»», у якій аналізуються механізми та технології загарбницької війни на території АР Крим, подано її хронологію. Рекомендовані видання містять ексклюзивні свідчення, надані вітчизняними та міжнародними політиками, військовиками, журналістами, очевидцями окупації, активістами руху спротиву.

Детальніше

Літературна хвиля нашого міста “Трудівники пера і слова” (посвята ювілярам)

  25 лютого 2025 року у бібліотеці-філії № 7 (вул. Дністровська 22) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міськради відбулася  літературна хвиля нашого міста “Трудівники пера і слова”.  Захід було присвячено письменникам-ювілярам березня 2025 року. В ці зимові дні виповнилося  95 років з дня народження  українського письменника-гумориста Павла Добрянського, святкують  65-річчя знані івано-франківські автори – Ольга Слоньовська та Юрій Андрухович. Під час заходу бібліотекарі розповіли про життя і творчість відомих  Івано-Франківських письменників. Присутні на заході учасники клубу “Золотий вік” зачитували  твори письменників-ювілярів: гуморески Павла Добрянського, поезії Ольги Слоньовської та Юрія Андруховича. Цікавою була презентація виставки “Письменник святкує ювілей” яку провела бібліотекар Матієшин Олександра.

 

Детальніше
Детальніше

Бібліотечне культкафе «Під палітуркою»

Постійна рубрика Івано-Франківської МЦБС розповість вам про постатей, які в різні роки творили українську культуру, – самобутніх філософів, геніїв слова, законодавців музичної моди, золотих імен українського живопису, режисерів-новаторів, громадських діячів, благодійників.

Ці короткі віртуальні рандеву триватимуть приблизно…філіжанку кави)

Історія української культури – драматична і часто трагічна, як і долі відчайдухів, які попри заборони і переслідування, у часи тотальної заборони всього українського, зуміли підняти національну культуру на високий рівень і навіть здійснити вплив на культуру світову. 27 лютого 1939 року створено Спілку композиторів України. Її очолив Борис Лятошинський – український композитор, диригент і педагог, один із представників модернізму та експресіонізму в українській класичній музиці. Борис Лятошинський задав тренд модернізму в українській класичній музиці, сформувавши в часи культурного терору ціле покоління музичних шістдесятників – так званий «Київський авангард». Потяг Лятошинського до нового та незвіданого формував яскравих учнів у сфері симфонічної та камерної музики, таких як Леонід Грабовський, Іван Карабиць, Леся Дичко, Валентин Сильвестров, Євген Станкович та інших. Сувора й ніжна, героїчна і пристрасна музика Лятошинського говорить світу про красу людини, складність її почуттів і думок, стверджує високі гуманістичні ідеали й принципи реалістичного мистецтва. Протягом понад півстоліття своєї творчої кар’єри Борис Лятошинський створив, за останніми підрахунками, понад 170 творів. Серед його доробку є опери, симфонії, симфонічні поеми, увертюри, оркестрові сюїти, фортепіанні концерти, солоспіви (в тому числі на вірші Івана Франка), обробки народних пісень, музика до театральних постановок і кінофільмів. Крім того, він зробив редакції та оркестровки опер, балетів і менших творів інших авторів, таких як Микола Лисенко і Рейнгольд Глієр. Лятошинський нині заслуговує eвійти до пантеону найважливіших українських композиторів усіх часів і посісти почесне місце поруч із Миколою Лисенком, Михайлом Вербицьким, Мирославом Скориком, Валентином Сильвестровим і Євгеном Станковичем.

 

Детальніше

Поетичний бібліомарафон “Я лишила вам слово”

«Леся Українка була, є і залишиться нашим «паспортом на європейськість», – говорить письменниця Оксана Забужко. 25 лютого в центральній бібліотеці для дітей (вул. Степана Бандери,8) централізованої бібліотечної системи департаменту культури Івано-Франківської міської ради протягом дня проводився поетичний бібліомарафон «Я лишила вам слово», присвячений Дню народження Лесі Українки. Відвідувачам була запропонована викладка творів Лесі Українки, бажаючи змогли долучитися до читання віршів письменниці та переглянути фільм «Ірен Карпа про Лесю Українку». Твори Лесі Українки і сьогодні надихають, вчать , підтримують! Читаймо! Приходьте!

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com