Поетична година “Горить зоря її поезія над краєм”(до Дня народження Лесі Українки)
25 лютого святкуємо день народження окраси і гордості української нації.
‘Ні! Я жива! Я буду вічно жити.
Я в серці маю те, що не вмирає.’

25 Лютого 2025
25 лютого святкуємо день народження окраси і гордості української нації.
‘Ні! Я жива! Я буду вічно жити.
Я в серці маю те, що не вмирає.’
25 Лютого 2025
154 роки тому,25 лютого 1871 року народилась видатна українська поетеса Леся Українка. Леся Українка – гордість нації і всенародна любов. Вона прагнула згуртувати українців задля ідеї національної єдності, незалежності, миру та свободи .Вона – окраса нації, символ української жінки. Її життя – це символ мужності, приклад незалежності та щирої любові до рідної землі. Її зброя – це слово, яке актуальне і сьогодні. Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з творчістю великої поетеси у бібліотеці-філії №19 (с. Підпечери) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, де був створений мовний колаж “Яка ж багата рідна мова”.
25 Лютого 2025
25 лютого виповнюється 154 роки від Дня народження видатної поетеси, громадської діячки та письменниці Лесі Українки. Народилася відома поетеса в Новограді-Волинському в родині дійсного статського радника, мецената, члена «Старої громади» Петра Косача та Ольги Драгоманової-Косач. З дитинства виявила неабиякий літературний талант. Її творчість відзначається глибоким патріотизмом, філософськими роздумами та боротьбою за національну ідентичність. Її твори надихали українців на боротьбу за свої права та незалежність. З метою вшанування пам’яті великої українки, 25.02.2025 р. працівники бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька,188) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели поетичну годину «Її вірші, як перла многоцінні, як дивний скарб серед земних століть». Бібліотекарки детально розповіли присутнім про творчий та життєвий шлях Лесі Українки, висвітливши ключові етапи її творчості та підкресливши її вплив на розвиток української та світової літератури. Читачі бібліотеки мали змогу поринути у літературний світ Лесі Українки, насолоджуючись зворушливою казкою «Біда навчить» та натхненним виконанням її найвідоміших віршів. З метою популяризації творчості Лесі Українки в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Талант і мужність славетної дочки України», де представлені біографічні матеріали про письменницю та широкий спектр її творів: поезія, драматургія, проза. Творчість Лесі Українки – це унікальне явище в українській та світовій літературі. Її талант є невичерпним джерелом натхнення для багатьох поколінь, тому так важливо цінувати вагомий літературний внесок письменниці.
25 Лютого 2025
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Цього дня ми згадуємо та вшановуємо мужність тисяч кримців, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Бібліотекарі бібліотеки-філії №3 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради напередодні Дня спротиву, 25 лютого, презентували викладку літератури “Хроніка кримського протистояння”. Війна Росії проти України почалася з Криму. 24 лютого 2014 року кораблі військово-морського флоту РФ, які охороняли морську акваторію в районі проведення Сочинської олімпіади, прийняли на борт у Новоросійську «зелених чоловічків» (російських військовослужбовців без розпізнавальних знаків) разом із бойовою технікою та вийшли курсом на Севастополь. 25 лютого будівлю Верховної Ради Автономної Республіки Крим у Сімферополі пікетували близько 400 проросійськи налаштованих людей. Вони вимагали зняти державну символіку України, а ще – провести позачергову сесію, на якій прийняти рішення про референдум за незалежність Криму.
Щоб не допустити такого розвитку подій, 26 лютого під стінами парламенту Криму відбувся проукраїнський мітинг. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей вийшли на мирний протест, щоб чинити спротив російській окупації та підтримати цілісність України. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників. Завдяки зібранню того дня протестувальникам вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу автономної республіки у складі України.
Того дня загинули двоє громадян України. Травми вони ймовірно отримали у тисняві на площі. За допомогою до медиків звернулися 30 осіб.
16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму. Цей захід, зрежисований Росією, бойкотували кримські татари та інші проукраїнськи налаштовані жителі півострова. 25 березня росіяни захопили останню військову частину, що тримала український прапор у Криму – морський тральник «Черкаси» ВМС України.
25 Лютого 2025
Щорічно, вся Україна вшановує славетну і незабутню Лесю Українку. Письменниця постає перед нами все в більшій величі, все в більшій славі, її ім’я яскраво світить на осяйнім видноколі вітчизняної літератури і культури загалом. 25. 02. 2025 р. о 12.00 працівники читального залу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради на запрошення Богдани Ботюк, завідувачки відділу денного перебування Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування, у форматі волонтерської діяльності провели літературний портрет “Ти себе Українкою звала…” (до Дня народження Лесі Українки). “Леся Українка належить до митців, які пережили свій час, а її літературна спадщина стала однією з вершин художньої свідомості українського народу і водночас видатним набутком світової літератури…”, – так розпочала свій виступ провідний бібліотекар читального залу Надія Каретнікова. Бібліотекар підготувала до заходу розгорнуту інформацію про життя та творчість поетеси, письменниці, перекладачки, культурного діяча свого часу. З‘явившись на межі двох століть і двох епох, її творчість стала однією з вершин української літератури, а талант проявився в багатьох царинах літературної творчості – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці. Вона також розповіла про місце в житті Лесі Українки Сергія Мержинського та Климента Квітки. Були продекламовані вірші, присвячені Сергію Мержинському. Надзвичайно вдало відтворили емоційну гаму поезії Лесі Українки учасники заходу: Галина Григорівна “Конвалія”, “Мій шлях ”, Роза Бронеславівна «Надія», Зеновій Михайлович «Мріє не зрадь», Світлана Леонідівна «До мого фортепіано», Надія Олександрівна “Без надії сподіваюсь” та інші. Активна читачка нашої бібліотеки Дарія Дмитрівна розповіла про драму-феєрію «Лісова пісня» та зачитала монолог Мавки. Класика української поезії, довершене слово, глибина змісту, емоційна палітра творів неперевершеної Лесі Українки не залишили байдужими присутніх на заході. Вони активно читали поезії, обмінювалися враженнями, спілкувалися між собою. До заходу бібліотекарі презентували однойменну тематичну книжкову виставку.
Відповідальні за проведення заходу Надія Каретнікова.