Дайджест «Герб України – символ моєї свободи»

19 лютого  1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті-національний символ українських часів визвольних змагань століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

З цієї нагоди сьогодні у бібліотеці-філії №10 с. Вовчинець (вул.Вовчинецька,35) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради був проведений інформаційний дайджест на тему: «Герб України – символ моєї свободи».

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

Детальніше

Хронометр пам’яті “Життя обірване на злеті”

 День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності, та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. У рамках вшанування світлої пам’яті  Героїв  Небесної Сотні 20 лютого 2025 року в бібліотеці-філії №8 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради бібліотекарка для користувачів  підготувала хронометр пам’яті « Життя обірване на злеті». Спершу бібліотекарка розповіла – ніколи не загоються рани від тих трагічних подій на Майдані, які лишились шрамом на серці кожного українця і  ось уже десять років поспіль, на вшанування подвигу учасників Майдану, 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Також в бібліотеці була оформлена ілюстративна виставка-спогад «Небесна сотня…Їх імена ніколи не забути». Герої не вмирають! А живуть в наших душах, торкаються струн нашого серця.

Детальніше

Патріотична година “Герої, що змінили хід історії”

Носимося зі своїми мертвими як діти
поскладали їх на майдані,
обступили колом
на морозі, на снігу, розгублені
ніби ніхто з нас досі не знав,
що померти так просто
кожен все ще надіється,
що полежать і встануть
бо що казати їхнім мамам?
що казати їхнім дітям?
хто їм скаже про найгірше?
людина біжить назустріч кулі
із дерев’яним щитом, із гарячим серцем
із головою в лижному шоломі, повному крові
мамо, я в шапці, – кричить у мертву трубку
мамо, у нього надто тонка шапка, сичить куля
Галина Крук

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу й стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.  Долучаючись до вшанування загиблих Героїв ми, бібліотекарі бібліотеки-філії №1 (вул. Вовчинецька, 206) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради 20 лютого підготували та провели патріотичну годину “Герої, що змінили хід історії”. 

Детальніше

День пам’яті “Небесна Сотня – герої нашого часу”

День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Це – день жалоби, оскільки він пов’язаний із загибеллю громадян під час Революції Гідності, але він покликаний вшановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя. Небесна Сотня це 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. Назва “Небесна Сотня” виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона з’явилася під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21–22 лютого 2014 року. 21 лютого датовані вірші поетес Людмили Максимлюк і Тетяни Домашенко, в яких використано словосполучення “Небесна Сотня”. Наступного дня про Героїв Небесної Сотні вже говорили зі сцени Майдану та писали на інтернет-ресурсах. На Урядовому порталі згадка про Героїв Небесної Сотні з’явилася 28 лютого 2014 року. 20.02 в бібліотеці-філії №2 (вул. Карпатська,14) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської  ради проведено День пам’яті « Небесна Сотня – герої нашого часу». Користувачі прослухали розповідь бібліотекаря про героїв Майдану, поспілкувалися на тему мужності українців і вшанували подвиг учасників Революції Гідності. Під час перегляду книжкової виставки «Вистояли на Майдані – переможем у війні» читачі зацікавились книжкою «Горять свічки на серці України», в якій розповідається про прикарпатців, які загинули з квітня 2014 до жовтня 2015 років. Герої не вмирають! Вони житимуть вічно у нашій пам’яті…

Детальніше

Хвилина-спомин “Герої неозброєні, найкращі і найвідважніші сини”

Герої не вмирають! Вони завжди житимуть у нашій пам’яті. 20.02.25р. працівники бібліотеки-філії № 1 по роботі з дітьми Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели хвилинку-спомин “ Герої неозброєні, найкращі і найвідважніші сини” ( до дня Героїв Небесної Сотні). Бібліотекар розповіла дітям про події, які відбувалися у лютому 2014 року. У цей час влада була глуха до людського болю, тому сотні людей, переважно молодих, були вбиті, поранені , катовані. Діти переглянули відеоролик “ Небесна сотня білих журавлів”, де відтворені події, які відбувалися у Києві 2014 року. Біля розгорнутої книжкової полиці “Ми є народ, якого не здолати” діти переглянули фотографії героїв з книги “Горять свічки на серці України”, також до уваги читачів бібліотекар презентувала гостросюжетний роман Андрія Кокотюхи  “Вогняна зима”, та зачитала вірші-присвяти Героям Небесної Сотні.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com