Заняття літературного гуртка «Об’єднання творчих сердець»

27. 01. 2025 р. у читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦМБ Департаменту культури міської ради відбулося чергове заняття літературного гуртка «Об’єднання творчих сердець». Керівник гуртка – поетеса, письменниця-казкарка Роксоляна Дебенко. На сьогоднішньому занятті учасники обговорювали тему майбутньої презентації заходу літературного гуртка на 20 березня, яке присвячене Всесвітньому дню поезії. Обрана тема – «Моє ставлення до війни». Тетяна Шевченко прочитала уривок із своєї повісті «Бункер». Це спогади про початок війни і як вона втікала із Донецької області м. Красногорівка. Олена Вірстюк порадувала поезіями «Філософія життя», «Діти війни». Світлана Пілецька познайомила присутніх із віршем «Ми нація непереможних». Йосип Кость продекламував свої поезії «Я так довго мовчав», «Життя людини подібне до річки». Валентина Федорівна поділилася поезіями про сучасну війну «Острів Зміїний», «Поранений солдат», «Наш Маріуполь», «Слова подяки землеробам». Володимир Дяченко прочитав вірш «В неділю прощення», «Слава нашій Україні». Оксана Коровай пише вірші в японському стилі – сенкани, кожен з яких складається із п’яти рядків. Сьогодні вона представила вірш «Секрет». Пані Мирослава продекламувала свої вірші «Повернувся син з війни», «Дорослі діти», «Повернися до життя». Відповідальна за роботу та проведення занять літературного гуртка «Об’єднання творчих сердець» провідний бібліотекар читального залу ЦМБ: Надія Каретнікова.

Детальніше

Кінозал “Релаксотерапія”

13. 01.2025 р. о 12:00 у читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся показ фільму «Із широко заплющеними очима». «Із широко заплющеними очима» — повнометражний художній фільм режисера і продюсера Стенлі Кубрика, спільного виробництва США та Великої Британії; екранізація повісті австрійського письменника Артура Шніцлера «Оповідання сну». У сімейному житті подружжя успішних і забезпечених лікарів Аліси (Ніколь Кідман) та Вільяма (Том Круз) Гарфордів виникла проблема після відвідин чергової вечірки у розкішному будинку їхнього знайомого Віктора Циґлера (Сідні Поллак) — дружина зізнається чоловікові, що якось мала нестерпне бажання його зрадити… На перегляд кінострічки завітали мешканці міста та учасники Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до наступного сеансу кінозалу, який відбудеться 20.01.2025 р.
Фільм взято на сайті https://kinoukr.com/

Детальніше

Бібліотечне культкафе «Під палітуркою»

Постійна рубрика Івано-Франківської МЦБС розповість вам про постатей, які в різні роки творили українську культуру, – самобутніх філософів, геніїв слова, законодавців музичної моди, золотих імен українського живопису, режисерів-новаторів, громадських діячів, благодійників.

Ці короткі віртуальні рандеву триватимуть приблизно…філіжанку кави)

Історія української культури – драматична і часто трагічна, як і долі відчайдухів, які попри заборони і переслідування, у часи тотальної заборони всього українського, зуміли підняти національну культуру на високий рівень і навіть здійснити вплив на культуру світову. 27 січня 1915 року народився Яків Гніздовський — український та американський художник, кераміст, мистецтвознавець. Народився в Чорткові на Тернопільщині в родині дяка, навчався у Львівській духовній семінарії. У 1930-х рр. за сприяння українського художника й видавця Едварда Козака працював у Львові над графічним оформленням журналів “Новий час” і “Комар”. Талант Гніздовського високо цінував митрополит Андрей Шептицький, який надав художнику стипендію для продовження художньої освіти у Варшавській Академії мистецтв. Під час Другої світової війни митець виїхав з України, п’ять років провів у німецьких таборах для переміщених осіб поблизу Мюнхена.

Детальніше

Поетичні акварелі «На паперті душі Богдана Томенчука»

Богдан Томенчук народився 16 січня 1955 року в с. Ценява Коломийського району Івано-Франківської області. Богдан Томенчук добре відомий як директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. У вільний від роботи час автор невтомно віршує, дивуючи своїх читачів яскравими та чуттєвими поезіями.  Автор поетичних збірок “Сповідайтесь мої тривоги”, “Сезон ненаписаних віршів”, “Дві джезви”, “Місто героїв та понятих” та інших, а також публіцистики “Він був пророком у своїй Вітчизні”. Лауреат премії ім. В’ячеслава Чорновола, Івано-Франківської міської премії ім. Івана Франка за збірку “Німі громи”, а також удостоєний орденом “За заслуги” III ступеня. 2021 року нагороджений обласною премією ім. Василя Стефаника у номінації “Поезія” за книгу “Переступний день”. 26 січня 2025року о 15.00 год., працівники бібліотеки-філії №4 (вул. Євгена Коновальця, 132-А) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, підготували і провели поетичні акварелі « На паперті душі Богдана Томенчука». Бібліотекарка читального залу розповіла користувачам про життєвий і творчий шлях поета. До ювілею поета оформлена викладка літератури « Поезія – це скарб усіх віків». Захід нагадав присутнім про багатогранність поезії поета. Поетичний світ розмаїтий і невичерпний, і кожен поет знаходить свого поціновувача – споріднену душу. Адже поезія народжується від особливого стану душі, дарованого Богом. Від вірша до вірша все сильніше і вдаліше розкриває поет прості заповіді: любити матір, свою Землю, Україну, берегти кохання, вірити в краще майбутнє українського народу.

 

Детальніше

Хроноскоп подій «Нехай живі пам’ятають – покоління знають».

 27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті Голокосту. Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривленні уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому. З приводу дня пам’яті жертв Голокосту, 25 січня 2025 року, в бібліотеці-філії №8 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради  бібліотекарка підготувала для своїх користувачів історичний хроноскоп подій «Нехай живі пам’ятають – покоління знають» Що таке Голокост? Яка історія? Про це страшне лихо розповідала користувачам бібліотекарка. Під час заходу користувачі висловлювали власну думку щодо Голокосту, ділилися враженнями про події та глибоко співчували жертвам Голокосту та тим людям, які дивом врятувались від масового знищення нацистом. Тож пам’ятаймо минуле та шануймо пам’ять усіх жертв геноциду. Також була оформлена  ілюстрована виставка «Горить свіча, і пам’ять полум’ям тремтить».

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top