Інформаційний калейдоскоп “Дякую тобі друже”

“Що щиріше людина дякує іншим,
то більше добра примножує сама собі.”

 Всі ми чудово усвідомлюємо значення хороших манер, їх необхідність в повсякденному житті, але велику частину подяки ми висловлюємо, якось ненароком, не замислюючись про їх сенс. Однак, слова подяки володіють магічними властивостями – з їх допомогою люди дарують радість одне одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції – те, без чого наше життя стало б мізерним і похмурим.

11 січня відзначають Міжнародний день «дякую».  Ініціаторами цього доброго та світлого свята є такі найбільші міжнародні організації – ЮНЕСКО та ООН.  

З нагоди  дня “Дякую” 11.01.2025р. у  бібліотеці-філії №12 (с. Микитинці)  Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради  відбувся інформаційний калейдоскоп  “Дякую тобі друже” на який було запрошено учнів Микитинецького ліцею 6-7 класів. Бібліотекар розповіла дітям про історію виникнення цього свята, наголосивши на важливості висловлення вдячності у повсякденному житті. Разом із дітьми прочитали оповідання “Навіщо кажуть Спасибі”, яке допомогло усвідомити, як прості слова вдячності можуть змінювати настрій і стосунки між людьми.

Детальніше

Засідання клубу краєзнавців: “Командир Чорного лісу” (11.01 – 110 р. від дня народження Василя Андрусяка)

Василь Андрусяк (псевдо “Грегіт”, “Різун”, “Різьбяр”, “Чорний”, “Коваль”) – командир сотні УНС “Змії”(листопад 1943 р.) курінний куреня “Скажені” (початок 1944 р.), керівник бою на горі Лопата з німцями (9 липня 1944), командир Станиславівського ТВ – 22 “Чорний ліс” (25.04.1945 – 24.02.1946), полковник УПА (посмертно). Лицар Золотого Хреста Бойової Заслуги 2-го кл. та Золотого Хреста Бойової Заслуги 1-го кл.

Вшановуючи пам’ять полковника УПА, визначного діяча визвольного руху Василя Андрусяка, працівники краєзнавчого відділу МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради 13 січня  провели засідання клубу краєзнавців “Командир Чорного лісу”, до 110-ої річниці від дня народження. На засідання бібліотекарі запросили історика, наукового консультанта театр-студії “Жива історія” Петра Ганцюка, який розповів про військовий талант, лідерські якості, героїчний супротив нацистським та радянським окупантам патріота і легендарного борця за волю України – Василя Андрусяка. До розповіді долучилась керівниця театр-студії Жива історія“ Тетяна Зарецька, яка поділилась враженнями про спогади дружини і товаришки командира УПА – Євгенії Андрусяк. Книга  її спогадів  вийшла у видавництві “Лілея НВ”, 2002 році у серії “Наші партизани”. 

Детальніше

Бібліотечне культкафе “Під палітуркою”

   14 січня 1898 року на Полтавщині народився Юрій Горліс-Горський, справжнє ім’я Юрій Юрійович Городянин-Лісовський — видатний український письменник, військовий та політичний діяч, відомий своїм внеском у боротьбу за незалежність України та багатим літературним доробком, що зберігає пам’ять про важкі часи української історії. Про його юність відомо мало, але військова біографія починається з шістнадцяти років — починається Перша світова, Юрій докинув собі чотири роки й вирушив на східний фронт. За кілька років Горліс-Горський долучився до Армії УНР, де отримав звання хорунжого і став офіцером. Він бере участь у Першому зимовому поході, героїчній сторінці Української революції.

Саме Зимовий похід і привів Юрія Горліс-Горського до Холодного Яру, де він вступив у нову боротьбу вже під чорним прапором повстанців. Обравши прізвисько Залізняк, Горліс-Горський став осавулом першого куреня полку гайдамаків. Цьому періоду присвячена його найвідоміша книга «Холодний Яр» — історико-документальний роман, що базується на реальних подіях і особистому досвіді автора, твір став яскравим свідченням незламного духу українських повстанців, пролив світло на боротьбу Холодноярської республіки та героїзм простих людей, які стали на захист своєї землі. Згодом Горліс-Горський напише ще декілька книжок: «Ave Dictator», «Отаман Хмара», «Червоний чортополох», «Спогади. У ворожому таборі. В казематах ГПУ». Також впродовж життя з-під пера автора вийшли численні публіцистичні статті, в яких він викривав злочини радянського режиму та закликав українців до продовження боротьби за свободу.

Детальніше

125 років від дня народження Олександра Ковіньки

14 січня, 125 років від дня народження Олександра Ковіньки — українського письменника, чиї твори стали невід’ємною частиною нашої культурної спадщини. Його життя, як і його творчість, залишило глибокий слід у серцях тих, хто колись поринав у його слова. Ковінька був майстром опису душевних переживань, він умів у простих речах знаходити глибинний зміст і передавати його через образи, що торкалися найпотаємніших куточків людської душі. Всі його твори пронизані відчуттям рідної землі, неповторності української природи, з її лісами, полями, річками та тихими селами, де життя тече за своїм, стародавнім ритмом. Він умів побачити в усьому навколишньому щось більше, ніж просто предмет чи явище — він шукав в усьому те, що є вічним, невидимим, але важливим. Однією з основних тем його творчості була людина — її прагнення до самопізнання, до правди, до внутрішньої гармонії. У його текстах герої часто відчувають себе на роздоріжжі, шукаючи свій шлях серед світу, що змінюється. І хоча часи змінювалися, проблеми людської душі залишалися такими ж актуальними, як і тоді, коли писалися його твори. Ми вшановуємо пам’ять цього великого письменника, чиї слова і сьогодні розцвітають у серцях тих, хто шукає відповіді на важливі життєві питання. Ковінька залишив нам спадщину, яка не втрачає свого звучання, і яка навчає нас бути щирими, відвертими та справжніми. Він був і гумористом. Олександр Ковінька є автором 30 збірок гумору і сатири та повістей. Олександр Ковінька не лише розповідав історії, він запрошував до роздумів, до глибоких, іноді складних, але таких необхідних розмов з самим собою. І сьогодні його книги продовжують бути актуальними, адже теми, підняті в них, стосуються кожного з нас: пошук себе, боротьба зі сумнівами, прагнення до справжньої свободи.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top