Година з книгою “Ставай, Україно, до бою” Катерини Мандрик-Куйбіди

Година з книгою “Ставай, Україно, до бою” Катерини Мандрик-Куйбіди
✒️Сьогодні, 12 січня о 15 годині, у День українського політв’язня на Абонементі ЦБ Івано-Франківської МЦБС відбулася година з книгою “Ставай, Україно, до бою” Катерини Мандрик-Куйбіди – української поетеси, учасниці визвольних змагань, довголітньої політичної ув’язненої. 🔶️Дух пані Катерини не зламала ні радянська репресивна машина, ні катівні, ні спецпоселення. У її душі квітнув пурпур цикорію, розстелились густо-зелені ліси рідного села. Ось як писав у передмові до цієї книги український літературознавиць Степан Хороб: 🔷️“Саме віра і пам’ять є у поетичному світі Катерини Мандрик-Куйбіди тими національно-духовними й естетичними імперативами, без яких вона не мислить ні свого життя, ні житті своїх вцілілих у борні побратимів, зрештою, ні сущих та майбутніх поколінь своїх співвітчизників: “ти без віри, як безкрила птаха”, “віру бережи свою щомога”, “всю правду голосно кажіть!”, “та пам’ять духу ожива”. Ось як життєстверджувально писала Катерина Мандрик-Куйбіда, гаптуючи поетичним словом новий овид для прийдешніх поколінь:
Детальніше

Майстер-клас “Творимо дива разом”

12 січня центральна бібліотека для дітей (вул. Степана Бандери,8) централізованої бібліотечної системи департаменту культури Івано-Франківської міської ради  у рамках проекту “Новорічні майстер-класи від бібліотекарів” у парку імені Тараса Шевченка проводила майстер-клас по виготовленню сніговика “Творимо дива разом”.  Було багато дітей і  дорослих, охочих створити власноруч новорічний сувенір – веселого сніговика.

Детальніше

Презентація альманаху «Шкільний дзвінок»

Всі ми родом зі шкільних років. Усі колись сиділи за партами, писали контрольні і складали іспити, передавали на уроках цидулочки, любили одні предмети і терпіти не могли інші. В кожної людини є свої спогади і враження про рідну школу. 11 січня 2025 року о 14.00 працівники читального залу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради за ініціативою відомого прикарпатського письменника і краєзнавця, члена НСПУ, заступника голови громадської організації «Товариство письменників і журналістів» Василя Івановича Бабія відбулася презентація альманаху «Шкільний дзвінок».

Детальніше

Бібліоінформ “За нашу і вашу свободу “

  День українського політв’язня відзначається в Україні щороку 12 січня на честь осіб, які були заарештовані через політичні переконання. Ця дата була визначена у 1975 році за ініціативою В’ячеслава Чорновола, який закликав протистояти репресіям і жорстокості радянського режиму. Трьома роками раніше, 12-14 січня 1972-го року, радянська влада провела так званий «генеральний погром». Це були масові затримання та арешти українських дисидентів, які боролись за незалежність України . Тоді були заарештовані Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Леонід Плющ, Зіновій Антонюк, Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл, Михайло Осадчий, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Ірина Стасів-Калинець. Усі вони отримали 7 років ув’язнення та 5 років заслання за «антирадянську агітацію і пропаганду».  11 січня бібліотека-філія № 15 провела бібліоінформ “За нашу і вашу свободу ” , на якому всі учасники мали змогу прослухати коротку інформацію про цей день, а також переглянути відео “Хто такий Василь Стус? Історія найвідомішого політв’язня України”. Саме поняття політв’язень суперечить міжнародному праву. Для України як до проголошення Незалежності, так і на нинішньому історичному етапі, проблема ув’язнених за політичними мотивами була і є доволі гострою. І ми знову з сумом відзначаємо День українського політв’язня, день невдалої спроби придушити вільний український дух, який, як фенікс, щоразу відроджується з попелу і стає міцнішим.
Детальніше

Фотовізаж «Світлини Василя Пилип’юка»

Пилип’юк Василь Васильович   – визначний фотомайстер, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», знаний у світі Майстер світлини, визнаний світовою спільнотою творець художніх фотографій, значна частина яких вже ввійшла до кращих надбань культурологічної спадщини.  Його творчість і суспільно корисна діяльність стали вагомим внеском у розвиток та відродження української культури.  Василь Пилип’юк — автор багатьох відомих фотоальбомів, серед яких: «Львів», «Живиця», «Пієта в камені», «Львівський державний академічний театр опери та балету імені Івана Франка», «Львівщина», «В краю Черемоша й Прута», «Древній Галич», «Львів. Пори року», «Українська ікона 14-18 ст.», «Золота підкова України», «Візит добра і злагоди», «Україно, ти моя молитва», «Дім на Михайлівській, з якого видно весь світ», «Лицар нації», усього — 48 видань. 10.01 2025 року, впродовж дня, працівники бібліотеки-філії №4 (вул. Євгена Коновальця, 132-А) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, підготували і провели фотовізаж «Світлини Василя Пилип’юка». Користувачів бібліотеки ознайомили з життям та творчістю В. Пилип’юка, а також було проведено огляд літератури з книжкової полички «Долею даровані зустрічі».

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top