Поетичний вінок шани «Лицар нескореного покоління».

Василю Симоненку – 90 ! Український поет та яскравий представник шестидесятників, якого називали «поетом без каменю за душею». З нагоди ювілею поета, 8 січня 2025 року, в бібліотеці-філії №8 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради бібліотекарка для своїх користувачів підготувала  поетичний вінок шани «Лицар не скореного покоління». Бібліотекарка спершу розповіла про трагічну долю письменника, про незламний дух Симоненка, його творчий і життєвий шлях, силу волі, талант і патріотичність і звичайно ж в бібліотеці лунали безсмертні рядки поезії В. Симоненка.  Василь Симоненко став для нас легендою. Нескорений, як Прометей, з гарячою і пристрасною натурою, непримирений до ворогів українською народу, великий патріот України, щирий і добродушний, він увійшов у літературу як поборник правди і добра.

Детальніше

Літературний портрет “Іду до вас через роки воскреслий”

  8 січня виповнюється 90 років українському поетові-шістдесятнику, активному учаснику українського руху опору Василеві Симоненку. Вшановуючи ім’я видатного співвітчизника, цього дня бібліотекарі бібліотеки-філії №1 (вул. Вовчинецька, 206) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели захід, присвячений творчості та особистості Василя Симоненка, – літературний портрет “Іду до вас через роки воскреслий”. Розповіли учасникам заходу про цікаве і трагічне життя письменника.  Він народився на Полтавщині в 1935 році. Навчався на факультеті журналістики Київського державного університету імені Шевченка, працював в редакціях різних газет. Писати вірші Василь Симоненко почав ще в студентські роки, однак довго тримав їх у шухляді.

Детальніше

Літературне читання “Незгасна зоря Василя Симоненка”

Я – твій ровесник, пролісок надії,
Розтоптаний жорстокістю нікчем,
Я – син краси і голубої мрії,
Я – автор ненаписаних поем.

Ці рядки належать поету-шістдесятнику Василю Симоненку. Слово його б’є з розмаху. Гостроязикий, насмішкуватий, поет ніде не поступається своїм правом викривати рутину; він охоче виносить на посміх громадянський все те, що йому бачиться негідним, принизливим для людини. Художня палітра його багатюща. Симоненко сміливо випробовує себе в різних жанрах. Поряд із творами громадянської та інтимної лірики з-під його пера виходять і дошкульні сатиричні епітафії, і твори такого жанру, як байка; він пише віршовані жарти й казки для дітей. Буває він різкий, іноді зумисно грубуватий, але й тоді під цим покровом вчувається щира, відкрита для ніжності душа. 8 січня в бібліотеці-філії №2 (Карпатська, 14) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулись літературні читання: «Незгасна зоря Василя Симоненка» (до 90-річчя від дня народження письменника). Читачі з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про життєвий та творчий шлях письменника, читали поезію В. Симоненка, переглянули літературу біля виставки: «Симоненко – світлий талант, трагічна доля».

Відповідальні за проведення працівники бібліотеки.

Детальніше

Літературний портрет “Він жив цілковито Україною…”

  Явище Шістдесятництва в українській літературі щонайтісніше поєднується із творчістю Василя Симоненка, який писав так само яскраво, як і жив. Олесь Гончар назвав його Лицарем сучасної української поезії. Своєю творчістю він стверджував національну ідею та ідентичність. 8 січня 2025 року о 12 годині в читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся захід: літературний портрет “Він жив цілковито Україною…” (до 90 – річчя від дня народження Василя Симоненка).

Детальніше

Літературна скриня “Його душа світилася зорею”

  До 90 річниці з дня народження поета  у бібліотеці-філії №23 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовлена та проведена літературна скриня “Його душа світилася зорею”. Василь Симоненко – поетична легенда “шістдесятництва”, як суспільно-мистецького руху. Його вірші не пропускала до друку радянська цензура, тому їх поширювали у самвидавних списках і переписували від руки вчителі, професори і хлібороби.
Рядки поета гриміли з Шевченковою силою :
“Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ…”
Зрештою, поет провістив і наші дні:
“Україно, ти моя молитва,
Ти моя розпука вікова,
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права”.
Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top