1 січня-116 років від дня народження Степана Бандери. Це ім’я стало символом і прапором національно-визвольної боротьби українців та інших, поневолених Москвою, народів. Степан Бандера став символом незламності та прагнення до державності. Його ім’я залишається знаком для всіх, хто вірить у незалежність і самобутність України. І сьогодні в бібліотеці-філії №17 с. Березівка МЦБС Департаменту культури міської ради викладена книжкова полиця: “Лицар великої ідеї “.
В перший день нового року ми вшановуємо українського героя й провідника Степана Бандеру. 2 січня 2025року, впродовж дня, працівники бібліотеки-філії №4 (вул. Євгена Коновальця, 132-А) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради підготували і провели історичний портрет «Cтепан Бандера – символ нескореної України». Бібліотекарі розкрили роль постаті Степана Бандери в історії України, його віру в майбутню незалежність України, наголосили, що його життя є прикладом того, як воля і цілеспрямованість досягають результату. З іменем Степана Бандери асоціюється ціла епоха національно-визвольної боротьби в Україні. Він боровся за незалежність своєї держави, ведучи справедливу визвольну боротьбу в ім’я вільної України. Був активним учасником та провідником визвольного руху, основоположником низки політико-ідеологічних, стратегічних і тактичних засад. Його громадсько-політична, організаційна та публіцистична діяльність багатогранна і важлива саме сьогодні. Своє життя, талант і працю він повністю присвятив ідеалам боротьби за визволення України.
2 січня, на Абонементі ЦБ Івано-Франківської МЦБС відбувся захід – екскурс життєвими та творчими шляхами о. Ярослава Лесіва “Мій хрест – в руках його нестиму”.
️Захід розпочався хвилиною мовчання, під час якої присутні у стишених серцях згадали Героїв, які віддали своє життя за Україну, залитий сонцем обрій над нашими головами, гучне звучання святого рідного слова.
Бібліотекарка Тетяна Нємцева, котра родом із рідного отцю Ярославу Болехова, розповіла про його життєвий шлях. Шлях особистості титанічного духу. У своїй автобіографії, написаній у січні 1990 року:
“Я, Лесів Ярослав Васильович, народився 3 січня 1945 року в селі Лужки Долинського району Івано-Франківської області, українець, безпартійний. В 1962 році закінчив Витвицьку середню школу, в цьому ж році вступив до Івано-Франківського технікуму фізичної культури.
В 1965 році після закінчення технікуму був направлений на вчительську роботу в Кіровоградську область. В 1967 році був заарештований КГБ за приналежність до Українського Націоналістичного Фронту, організації, що відстоювала незалежність. Термін 6-літнього ув’язнення відбував у мордовських таборах та Володимирській тюрмі.
В 1973 році повернувся додому із забороною вчителювати, працював столярем на Болехівському лісокомбінаті.
1 січня 2025 року у бібліотеці-філії №23 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся патріотичний захід, присвячений дню народження Степана Бандери. Завідувачка бібліотеки ознайомила присутніх із книжковою виставкою та провела бесіду “Життя заради України” про героїчний життєвий шлях Степана Бандери. Учасники заходу переглянули відеоролик “Степан Бандера – історія життя і боротьби”. Захід завершився виконанням Гімну України “Ще не вмерла України ні слава, ні воля”.
В рамках проекту “Зимові канікули з бібліотекою” 2 січня о 14.00 в центральній бібліотеці для дітей (вул. Степана Бандери,8) централізованої бібліотечної системи департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбувся показ фільму «Пекельна хоругва». Глядачі гарно провели час, адже не тільки подивилися фільм, але й познайомилися, скуштували попкорн, поспілкувалися про фільм і не тільки.