Година духовності “Тиха святість Миколая Чарнецького”

Миколай Чарнецький — наш український чудотворець. Взірцевий аскет, невтомний трудівник на Христовій ниві,  правдомовний і справедливий, простий і щирий навіть перед обличчям лукавого і підступного ворога, смиренний і богобоязливий у ставленні до Бога. Його не зламали ні тортури допитів, ні суворість життя у таборах, ні зрада побратимів. Вміння милосердно, по Христовому прощати своїм кривдникам — таким є світло його зорі в небозводі Божого Царства . 

Вшановуючи пам’ять блаженного священномученика Миколая Чарнецького, працівники краєзнавчого відділу МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради 16 грудня провели годину духовності “Тиха святість Миколая Чарнецького” . Бібліотекарі  ознайомили присутніх з життєвими шляхами єпископа, його працю на апостольській ниві та сходження на Голгофу. Від часу поховання владики на Кульпарківському цвинтарі у Львові до його могили не припинялося паломництво вірних, за своєю вірою християни оздоровлювалися від тяжких, невиліковних недуг. Після ліквідації Кульпарківського кладовища в листопаді 1969 р., тіло єпископа було перенесене на Личаківський цвинтар. Після візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ в Україну в червні 2001 р. слугу Божого Єпископа Миколая Чарнецького та інших 27 мучеників УГКЦ проголошено блаженними.

Детальніше

Заняття літературного гуртка «Об’єднання творчих сердець».

16. 12. 2024 р. у читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулося чергове заняття літературного гуртка «Об’єднання творчих сердець». Керівник гуртка – поетеса, письменниця-казкарка Роксоляна Дебенко. На сьогоднішньому занятті учасники обговорювали завдання: прочитати свій новий вірш або спогад. Прослухали вірші учасниці гуртка Оленки Вірстюк, які були надруковані в альманасі «Перлина». 13 грудня відбулася його презентація. Завдання на наступне заняття: скласти вірш про домашнього улюбленця.

Детальніше

Проводимо зимові канікули разом з бібліотекою “З прийдешнім святом Різдва Христового! З прийдешнім Новим 2025 роком! “

Різдво – особливе свято добра, любові, щедрості й родинного тепла для кожного. Час, коли із першим мерехтливим вогником на небі за святковою трапезою збирається вся родина. Це час, коли повсякденність наповнюється магією, а іскри любові запалюють життя з новою силою. Для України воно останні роки особливе: під час війни і тяжких випробувань для нашої країни ми всі молимося за перемогу, наближаємо її своєю працею, маємо віру та надію на різдвяне чудо! 

Працівники центральної дитячої бібліотеки на час зимових канікул запланували цікаві заходи, щоб  створити для своїх відвідувачів приємні, казкові миті, щоб у книгозбірні панувала радість і веселий сміх, щоб читачі поринули в атмосферу новорічних забав, зимових сюрпризів і пригод.

На книжкових виставках та виставках-інсталяціях «Ланцюжок зимових свят», «Дивосвіт навколо нас», «Світ добра і любові», «Від серця до серця іде доброта» відвідувачі знайдуть цікаві книги про різдвяні звичаї та традиції українського народу та народів світу, художні твори українських та зарубіжних авторів, які здатні віднести фантазію читачів в найдивовижніші куточки світу, розповісти про найдивовижніше свято, свято щедрості й родинного тепла!

Детальніше

Кінозал “Релаксотерапія”

16.12.2024 р. о 12:00 у читальному залі ЦБ (вул. Пилипа Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках проекту “Кіно заради перемоги” відбувся показ документального фільму «Область героїв». Фільм «Область Героїв» – це перша масштабна кінореконструкція реальних героїчних історій простих українців. Команда присвятила цей проєкт всім волонтерам України, які ціною власного життя врятували та продовжують рятувати тисячі життів. Глядач побачить відверту кіносповідь про події, які відбувалися у самому пеклі ворожої окупації: в Бучі, Ворзелі, Гостомелі, Ірпені та інших містах і селах. Кожна героїчна сповідь – це не про одну людину та її історію, а про тисячі українських волонтерів, які уособлюють незламну українську націю. Кошти від кінопоказу підуть на закупівлю обігрівачів для дитячих будинків. Фільм створює автор і генеральний продюсер Олексій Комаровський. На перегляд кінострічки завітали мешканці міста та учасники Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування.

Детальніше

Книжковий дайджест “Крізь живі людські долі”

В бібліотеці-філії №5 (вул. Галицька, 100) Івано-Франківської МЦБС, 12.12. 24 р. проведено книжковий дайджест «Крізь живі людські долі», з нагоди 65-річчя з дня народження Марії Матіос. Марія Матіос – українська письменниця, авторка збірок поезії, прозаїк, публіцист, та політична діячка. Переможниця численних літературних премій, зокрема Шевченківської премії з літератури (2005 р. за роман «Солодка Даруся»), Коронації слова та Книги року BBC. Народна депутатка України VII, VIII скликання. Народилася 19 грудня 1959 р. в с. Розтоки Чернівецької області. Перші вірші надрукувала у 15 років. Закінчивши філологічний факультет, Матіос зрозуміла, що її справжнім покликанням має стати письменство. Працювала бібліотекаркою університетської бібліотеки. Прозою дебютувала 1992 року в журналі «Київ», опублікувавши новелу «Юр’яна і Довгопол». Передмову до публікації написав Володимир Дрозд. З 1986 року входить до Національної спілки письменників України. Була заступницею голови Чернівецької обласної організації Спілки письменників України, відповідальною секретаркою «Буковинського журналу». З часу виходу роману «Солодка Даруся» (2004) книжка витримала 6 видань загальним накладом понад 200 тисяч. Книга визнана найкращою книгою першого 15-річчя Незалежності, яка найбільше вплинула на українців. Бібліотекарка здійснила перегляд творів, зокрема тих, на які поставлені вистави Івано-Франківського драматичного театру: драма-реквієм «Нація», драма «Солодка Даруся», моновистава «Не плачте за мною ніколи», «Серце навпіл» — творча колаборація Одеського та Франківського академічних театрів.
Запрошуємо до читання романів Марії Матіос.
Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top