Правова п’ятихвилинка «Вчимося бути громадянами»

10 грудня в світі відзначається Міжнародний день прав людини, який був заснований на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у 1950 році, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

Сьогодні Україна зіштовхнулася з особливою жорстокістю та неповагою до прав людини. За період  широкомасштабного збройного нападу російської федерації на Україну, відкрилися масові випадки порушень прав людини російськими військами проти українців. Тому, як ніколи, суспільство має згуртуватися для захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя .

10.12.2024, в  Міжнародний  день прав людини, працівники бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька,188) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели з   учнями молодших класів ліцею №10 правову п’ятихвилинку «Вчимося бути громадянами».

Бібліотекарка розповіла присутнім, що від народження всі люди мають певні права, які гарантовані Конституцією та Декларацією ООН про права дитини, і захищаються державою.

Під час заходу,  дітям було цікаво дізнатися про історію свята, ознайомитися зі своїми правами,  передбаченими Конвенцією про права дитини, а також згадати і про свої обов’язки.

Детальніше

Вікторина “Мої права та обов’язки”

10 грудня – Міжнародний день прав людини! У сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів:
Особисті права, які передбачають недоторканість особи і життя.
Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства.
Політичні права, які мають на увазі і свободу совісті і рівність усіх перед законом.
Економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі.
Культурні права включають в себе свободу мистецтв та науки, свободу викладання та право на освіту.

Про всі ці права дізналися  учні 2 класу класний керівник Білінська Оксана Михайлівна у бібліотеці-філії №10 (с. Вовчинець вул. Вовчинецька, 35) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради.  Бібліотекар провела провела  з юними читайликами вікторину «Права дитини»,  а також розказала, що кожен із нас повинен знати свої права та обов’язки, поважати права інших людей та дбати про дотримання прав кожного школяра у школі. Для юних користувачів бібліотекар організувала книжкову викладку «Чи знаєш ти свої права?» на якій була розміщена література на різну тематику.

Детальніше

Літературний комплімент “Марія Матіос – прима української літератури”.

19 грудня 2024 року виповнюється 65 років українській письменниці Марії Матіос. Працівники Абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради 9 грудня 2024 року випустили літературний відео-комплімент “Марія Матіос – прима української літератури”. У пізнавальному відеоролику бібліотекарка ознайомила глядачів із короткою біографією письменниці та зачитала уривок із книги “Чотири пори життя”. Марія Матіос народилася 19 грудня  1959 року в селі Розтоки Чернівецької області в гуцульській родині.  З дитячих років вона була зацікавлена мистецтвом і писала вірші.  Мама майбутньої письменниці працювала вчителькою. І саме вона привила любов донці до літератури. А  вміння глибоко проникати у психологію  героїв своїх майбутніх творів перейняла  від бабусі, яку на селі називали Соломоном за здатність розмовляти афоризмами.  Вищу освіту письменниця здобула на філологічному факультеті Чернівецького національного університету.  Працювала бібліотекарем у книгозбірні при університеті й публікувала свої перші збірки поезій.  Якнайкраще свій талант Марія Матіос проявила у прозі – саме прозові твори прославили письменницю в Україні і далеко за її межами.  У 2005 році  жінка стала лауреаткою Національної премії України імені Тараса Шевченка за роман «Солодка Даруся».  Твори Марії Матіос неодноразово ставали основою до постановок. На театральній сцені Івано-Франківського національного музично-драматичного театру імені Івана Франка ставили вистави «Солодка Даруся», «Майже ніколи не навпаки» та «Нація». На сьогодні вона вважається «найпліднішою письменницею» України з часів Незалежності.

Відповідальна за захід Зіняк М. Зйомка та монтаж відео: Нємцева Т.

 

 

Детальніше

10 грудня – День прав людини!

У День прав людини важливо нагадати про цінність свободи та рівності для кожної людини. Книга — це не лише джерело знань, а й потужний інструмент, що допомагає захищати права та свободи. В бібліотеках зберігається мудрість поколінь, яка вчить нас розуміти і поважати гідність кожної особистості. Книги відкривають нам світ, у якому права людини стають основою для побудови справедливого суспільства. Важливо пам’ятати, що кожна сторінка може стати кроком до розвитку толерантності та взаєморозуміння. Бібліотеки — це місця, де можна знайти відповіді на питання про права і свободи, а також де можна навчитися, як їх захищати. Кожна людина має право на освіту, і бібліотеки дають можливість здобути її без обмежень. Читання книг, що розповідають про права людини, допомагає сформувати свідоме ставлення до цих питань. У кожному слові, яке ми читаємо, можна знайти натхнення для боротьби за справедливість. Тому важливо підтримувати бібліотеки, які дарують нам доступ до цього неоціненного ресурсу — знань.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top