День нової книги “Хіт парад дитячої книги”

Нові надходження до Бібліотеки – це завжди свято!.. 14.11.2024 року  працівники бібліотеки-філії № 1 по роботі з дітьми Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради разом з учнями ліцею № 4, 4 – Б класу (класний керівник Ірина Мирославівна ) провели День Нової Книги “Хіт парад дитячої книги”.  До уваги читайликів бібліотекар у інтерактивній формі за  допомогою “ віртуальних окулярів” представила книги: Дж. К. Ролінг  “Різдвяна свинка”, Дж. Страуда “Сходи, що кричать”, серійні видання Е. Гантера “Коти вояки”, І. Кочубея “Сім нескладух говорухи” та інші. Діти віртуально переносились на сторінки книг, створювали “агенції розслідувань” та пізнавально проводили час. Щоб підкріпити свої знання із книг, які вони прочитали раніше, було проведено гру – конкурс “Відгадай літературного героя”.

Детальніше

Екологічна подорож «Куди дівається сміття»

14 листопада у бібліотеці-філії №14 (вул. О. Довженка,12) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради до Всесвітнього дня вторинної переробки була підготовлена та проведена екологічна подорож «Куди дівається сміття». Історія цього свята веде свій початок з 1997 року, коли жителі США вперше відзначили America Recycles Day. Екологи проводили його з метою заохочення американців, котрі здають відходи у вторинну переробку та купують продукцію, зроблену з вторинної сировини. Головна мета свята – привернути увагу влади, громадськості та промислових структур країн світу до раціонального та екологічного поводження з різного роду сміттям. Бібліотекарка дитячого відділу ознайомила дітей з різноманіттям природи в цікавій ігровій формі, привертаючи увагу до необхідності шанобливого ставлення, збереження та охорони природного середовища та розповіла про необхідність вторинного використання відходів, правильну утилізацію та впровадження екологічно-виваженої поведінки зі сміттям у власному побуті. Рекомендована література: І. Білик «Куди подіти сміття», Л. Кірбі «Я можу врятувати планету», Г. Ткачук «Книжка про сміття», Т. Тум «Як усе пов’язано».

Детальніше

Пізнавальний мікс “Остап Вишня – чарівник поетичного слова “

13 листопада виповнюється 135 років від дня народження великого гумориста, новеліста, класика українського гумору – Остапа Вишні. Справжнє ім’я Остапа Вишні – Павло Михайлович Губенко. Народився на хуторі Чечва на Полтавщині в багатодітній селянській родині. Навчався в Київській військово-фельдшерській школі. Працював у лікарні фельдшером. Остап Вишня жив у бурхливі часи. Він один з тих, кого ми називаємо покоління “Розстріляного відродження”. Письменник входив до літературних угруповань “Плуг” і “Гарт”. Згодом став головним редактором журналу “Перець”. У 1933 році був репресований (за звинуваченням у замаху на Постишева) і ув’язнений на 10 років у радянських таборах. Остап Вишня написав близько двох з половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник,  переклади. Він започаткував у літературі новий жанр – усмішку .   Бібліотека-філія №15 до 135-річчя від дня народження Остапа Вишні підготувала пізнавальний мікс “Остап Вишня – чарівник поетичного слова ” . Всі охочі мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою , послухати коротку біографію , а також прочитати уривок з усмішок великого гумориста. Все це дозволило скласти користувачам уявлення про долю і доробок митця, його зацікавлення, родину, а відтак і краще зрозуміти феномен Остапа Вишні, його роль і місце в літературному процесі .
Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top