День Краєзнавства “На службі Богу і Україні” (01.11 – 80 р. з дня смерті Митрополита Андрея Шептицького)

В нашій історії важко знайти діяча, чий вклад в розвиток української державности, чий авторитет ще за життя був беззаперечним, ніж Митрополит Андрей Шептицький. Польський граф, який став українським священником, чернець, який умів заробляти гроші і вчив цьому українців, багатій, який майже все віддавав на розвиток церкви, науки, культури, патріотичне виховання молоді. Людина, яка із християнським смиренням приймала усяку владу і мала сміливість сперечатись з сильними світу.

     Вшановуючи пам’ять про Митрополита Андрея Шептицького, краєзнавчий відділ МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради 04 листопада провів День Краєзнавства “На службі Богу і Україні” (до 80- річчя з дня смерті Андрея Шептицького ). На захід запрошені учні 1-го курсу Івано-Франківського наукового фізико-технічного ліцею Івано-Франківської обласної ради (наставник Куриндаш Н. О.) Розпочали з відправленням панахиди, яку провадив о. Климентій ЧСВВ – ієромонах , церковний діяч, священник УГКЦ, есеїст, перекладач , член НСПУ. А також отець розповів про ревне служіння Богові митрополита Андрея. До розповіді були залучені: Гресько Андрій, історик, аспірант інституту історії УГКЦ ПНУ ім. В. Стефаника; Ганцюк Петро, історик, дослідник національно-визвольного руху ХХ ст., науковий консультант театр-студії “Жива історія”; Бакала Володимир, історик, науковий співробітник історико-меморіального музею Олекси Довбуша. Науковці розповіли присутнім про найстаровинніший рід в Європі – рід графів Шептицьких, який подарував Україні відомого церковного діяча – Митрополита Андрея, звернули увагу присутніх на те, що головною метою його справи була  єдність Церкви й народу. Розповіли і про репресії, яких зазнав владика і його рідні від радянської системи. Бібліотекарі презентували тематичну полицю, на якій зібрана література про життя Митрополита .

Детальніше

Бібліотечне культкафе «Під палітуркою»

Постійна рубрика Івано-Франківської МЦБС розповість вам про постатей, які в різні роки творили українську культуру, – самобутніх філософів, геніїв слова, законодавців музичної моди, золотих імен українського живопису, режисерів-новаторів, громадських діячів, благодійників.
Ці короткі віртуальні рандеву триватимуть приблизно…філіжанку кави)
Історія української культури – драматична і часто трагічна, як і долі відчайдухів, які попри заборони і переслідування, у часи тотальної заборони всього українського, зуміли підняти національну культуру на високий рівень і навіть здійснити вплив на культуру світову. «Я як вільний птах, — пожежі не боюся і кидати нічого, куди хочу, туди й лечу. Я ніколи не заздрив розкошам. Всі мої симпатії — до лісу, степу, отари, чабана, водяного млина, хутора, куреня, пасічника».

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top