Вшанування історичної постаті “Собор душі його сягає неба”

Праведник віри  – таким знають митрополита Шептицького у всьому світі. Для української церкви митрополит Андрей – одна з найвеличніших постатей. Його вчинками завжди керували любов та правда, і, мабуть, саме тому Андрей Шептицький здобув загальну повагу. 1 листопада 2024 року минає 80 років з часу відходу у вічність видатного церковного та громадського діяча. Андрею Шептицькому було присвячене вшанування історичної постаті “Собор душі його сягає неба”. Захід пройшов  1.11.2024 р. о 14.00  у бібліотеці-філії № 7  ( вул. Дністровська 22). Бібліотекарі розповіли про життя і служіння церкві митрополита А. Шептицького та презентували виставку “ Його благословила доля славою святою”. На виставці представлені книги та ілюстративні матеріали присвячені А. Шептицькому. Завідувачка бібліотеки Ірина Тарновецька-Мороз відзначила, що митрополит Андрей першим із ієрархів почав використовувати у спілкуванні з вірянами народну мову, першим почав справляти богослужіння українською. І можна стверджувати, що Андрей Шептицький був людиною великої сили волі, патріотом своєї країни, який заповідав своїм нащадкам : “ Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою й невтомною працею любіть Україну…”

Детальніше

Історична сторінка “ЗУНР – провісниця держави України”

1 листопада Україна відзначає 106 річницю створення Західно-Української Народної Республіки на теренах Галичини. Для українського народу це була одна з найзначущих подій історії. Саме тоді, в 1918 році на стародавній ратуші Львова вперше замайорів національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель виникла національна українська держава, яка стала іменувати себе Західно-Українською Республікою. Для ближчого ознайомлення з основними аспектами минулого ЗУНР, а також з перебігом подій Листопадового зриву на теренах нашого краю в бібліотеці-філії №2 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради проведено історичну сторінку «ЗУНР – провісниця держави України». Бібліотекар запропонувала переглянути вітчизняні видання експоновані на книжково-ілюстративній виставці «ЗУНР: боротьба та державність», розповіла факти про події 1 листопада 1918 року. Користувачам також запропоновано обговорення книги «Станиславів у часи Західно-Української Народної Республіки». В цій книзі зібрано документи, спомини і статті про українське місто Станиславів у революційну добу 1918-1919 р.р.  Найцікавіші документальні свідчення тогочасної періодики,  спогади безпосередніх учасників Листопадового Зриву, зібрані у цій книзі, занурювали у події того часу. ЗУНР увійшла в історію як героїчна сторінка у боротьбі українського народу за незалежність.

Детальніше

Історична година «Листопадовий чин»

1 листопада – увіковічнена дата в історії українського народу. Саме в цей день, 102 роки тому, на стародавній ратуші Львова вперше замайорів національний синьо-жовтий стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західноукраїнською Республікою. ЗУНР ввійшла в історію як героїчний епізод у боротьбі українського народу за незалежність, вільний, демократичний розвиток. 31 жовтня 2024 р. о 12:00 в приміщенні читального залу ЦБ (вул. П. Орлика, 5) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради на запрошення Богдани Ботюк, завідувачки відділу денного перебування Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування відбулася історична година «Листопадовий чин» провели (до Дня Державності на західноукраїнських землях). У вступному слові до заходу бібліотекар читального залу Оксана Дубовська наголосила на актуальності даної проблеми в контексті сучасних подій. Свою розповідь вона ілюструвала спеціально підібраним тематичним відеорядом.

Детальніше

Вітаємо з Днем створення ЗУНР!

1 листопада є важливою датою в історії українського народу. В цей день на західноукраїнських землях після сотні літ польського і австрійського панування була створена Західноукраїнська Народна Республіка.

«Пожовкле листя, сіре небо. Осінній вітер, листопад. Ох, скільки споминів далеких до нас вертається назад!..»

Роман Купчинський

Сини України віддають своє життя і зараз. Без вагань віддаючи своє життя за свободу та демократичні цінності, українські воїни платять  високу ціну за своє майбутнє, майбутнє нового покоління. Перше листопада – це свято для кожного українця. Цього дня українська нація довела, що вона сильна, а Листопадовий чин – це незворотній початок великої незалежності та Перемоги. Тепер, як і тоді 106 років тому, ми маємо одного ворога, якому протистоїмо і надалі маємо протистояти, тоді, як і тепер, українців об’єднує прагнення жити у вільній незалежній державі. Саме 1 листопада в 1918 році українці Галичини взяли владу в свої руки і на стародавній Ратуші Львова вперше замайорів національний жовто-блакитний стяг. Українською національною Радою був затверджений тимчасовий Основний Закон, відповідно до якого за створеною Українською державою закріплювалася назва – Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР), були визначені кордони, герб і прапор.

Народ наш є! Народ наш завжди буде! Ніхто не перекреслить наш народ! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! МИ З УКРАЇНИ, МИ УКРАЇНЦІ! МИ ЄДИНІ!

 

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top