Є люди, які сприймають світ не розумом, а серцем. Вони відчувають найтонші порухи почуттів, емоцій, думок… І силою свого таланту перетворюють це все у літературні перлини, які нікого не залишають байдужими. Спілкування з такими людьми наповнює душу світлом і тихою радістю… саме такою є Оксана Місюк – щира, добра і проста у спілкуванні людина і талановита письменниця. 29 жовтня 2024 року о 15:00 в читальному залі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулась презентація книги Оксани Місюк «Алмаз істини».
Мова кожного народу – явище давнє, її коріння сягає у доісторичні часи. Вона є найгеніальнішим результатом матеріальної і духовної діяльності багатьох поколінь. 26 жовтня наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови. Також, цього ж дня, вшановується пам’ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, і якого називають основоположником письмової української мови. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу. В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом єднання нації. 29.10.2024 року, о 14:00 годині працівники бібліотеки-філії №4 (вул. Євгена Коновальця, 132-А) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради підготували і провели літературну гру «Віночок української мови». Читачі декламували вірші про мову, розгадували кросворди та ребуси, відгадували загадки, брали участь у грі «Відгадай слово». Рідна мова – духовний скарб нації. Бережімо та плекаймо українську мову, щоб передати її нащадкам! Мова зараз має дуже велике значення, бо триває боротьба з ворогом. Українська – мова вільних, мова незламних, мова найстійкіших та найсміливіших людей на Землі, мова, якою говорять переможці. Сила мови, сила культури і незламність українського народу не залишать російському агресору ніяких шансів. Слава українському народу – творцеві і носію величної мови! Слава Україні! Героям Слава!
Постійна рубрика Івано-Франківської МЦБС розповість вам про постатей, які в різні роки творили українську культуру, – самобутніх філософів, геніїв слова, законодавців музичної моди, золотих імен українського живопису, режисерів-новаторів, громадських діячів, благодійників.
Ці короткі віртуальні рандеву триватимуть приблизно…філіжанку кави)
Історія української культури – драматична і часто трагічна, як і долі відчайдухів, які попри заборони і переслідування, у часи тотальної заборони всього українського, зуміли підняти національну культуру на високий рівень і навіть здійснити вплив на культуру світову. 30 жовтня 1882 року на Тернопільщині народився Михайло Бойчук, художник-монументаліст, основоположник українського монументального мистецтва, заснованого на національних традиціях.
А чи знаєте ви, що бібліотеки шкіл мають своє власне свято, яке відзначається щорічно в четвертий понеділок жовтня – Міжнародний день шкільних бібліотек! Цьогоріч цей день відзначався 28 жовтня. Абонемент ЦМБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради співпрацює з багатьма шкільними бібліотеками міста, зокрема, і з шкільною бібліотекою ліцею №12, якій надавали методичну і практичну допомогу з питань патріотичного виховання. Вітаємо вас, шановна Мохова Тамара Володимирівна і всіх бібліотекарів шкільних бібліотек з професійним святом – Міжнародним Днем шкільних бібліотек! Бажаємо міцного здоров’я, творчого натхнення, нових здобутків у вашій благородній справі!