30 Липня 2024
30 Липня 2024
Літературна хвилина «Олена Пчілка: феномен українського духу»
17 липня 1849 року народилася Олена Пчілка (справжнє ім’я – Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова), письменниця, перекладачка, громадська діячка, фольклорист, етнограф. Поетеса появилася на світ в місті Гадяч Полтавської губернії, в родині небагатого поміщика, дворянина Петра Якимовича Драгоманова. Походила з видатного роду Драгоманових, відомого ще з часів гетьманщини. Її пращури були на дипломатичній службі у Богдана Хмельницького. Батько був освіченою людиною, знав декілька іноземних мов. Діти зростали в атмосфері любові й цікавості до всього українського. Сприятлива атмосфера в сім’ї позитивно вплине на подальшу творчість поетеси.
29.07.2024 р. працівники бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька,188) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели літературну хвилину «Олена Пчілка: феномен українського духу». Захід відбувся з юними читачами мікрорайону на прибібліотечній території, з метою вшанування пам’яті славетної українки.
Бібліотекарі розповіли присутнім про життєвий і творчий шлях Олени Пчілки. Дітки з захопленням слухали про основні мотиви творчого доробку письменниці: національні і соціальні мотиви становили основний зміст творів поетеси, в яких вона виступала проти денаціоналізації, русифікації, проти національного і політичного гніту.
Під час заходу також зачитувалися найвідоміші вірші Олени Пчілки: «Діточкам», «Дітвора», «Школярики», «Сон», «Пісенька», «Зайчатко й хлоп’ятко» та інші.
Олена Пчілка все життя присвятила справі розвитку української культури, невтомно й самовіддано працювала в ім’я відродження української нації. Щоб ще більше дізнатися про непересічну особистість письменниці та її унікальну творчість, запрошуємо відвідувачів до нашої бібліотеки.
Відповідальні працівники бібліотеки-філії №6.
30 Липня 2024
Кінозал “Релаксотерапія”
29.07.2024 р. о 14:00 у читальному залі Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради (вул. Пилипа Орлика, 5) відбувся показ чергового кіносеансу. На цей раз глядачам була представлена сучасна українська кінострічка «Маріуполь. Невтрачена надія». «Маріуполь. Невтрачена надія» – документальний фільм про перші дні повномасштабного вторгнення очима місцевих жителів. Ця стрічка є свідченням про російсько-українську війну простих людей, які прожили у Маріуполі перший місяць вторгнення. Все, що вони бачили, чули, відчували. Сюжет побудовано на щоденниках маріупольської журналістки Надії Сухорукової, яка нотувала все, що відбувалося в той час.
Режисер фільму Максим Литвинов зазначив: «У нас немає закадрового голосу, постановчих кадрів, немає наративу. Це — фільм-правда мирних містян всередині війни. Вони розказують просто і без страху, що бачили, як відчували, що з ними відбувалося…» На перегляд кінострічки завітали мешканці нашого міста та учасники івано-франківського територіального центру соціального обслуговування.
Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до наступного сеансу кінозалу, який відбудеться 06.08.2024 р.
Фільм взято на сайті https://kinoukr.com/
29 Липня 2024
Майстер-клас “Барви сонячного літа”
29 Липня 2024
Подорож у світ професії «Вклонімося низько нашим лікарям!»
Напередодні дня медика до бібліотеки-філії №7 (вул. Дністровська, 22) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради прибула Мобільна медична бригада Товариства Червоного Хреста України.
Учасники клубу «Люди золотого віку» вимірювали тиск, здавали кров на цукор, а також отримали змістовну та практичну консультацію стосовно здорового способу життя. Учасники заходу ставили запитання лікарю. У результаті всі одержали цінні поради стосовно турботи про своє здоров’я, раціонального харчування, впливу емоцій на власне самопочуття. Покликання медиків актуалізується у наш час. Часто саме вони стоять на сторожі життя наших воїнів. Учасники заходу ділились досвідом спілкування з медичними працівниками, зачитували вірші, присвячені цій світлій, благородній професії.