1 серпня на 12.00 центральна бібліотека для дітей Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради запросила малечу у казковий дивограй.
Казкова туса “Стежками мудрої казки” таки відбулася поміж повітряними тривогами, хоча й не всі бажаючі змогли прийти. Ми розуміємо, що мудро вчинили, бо безпека – понад усе. А ті, хто проживає неподалік нашої книгозбірні, насолодилися казковою мандрівкою, пограли в ігри, порозгадували цікаві загадки та посмакували смачненькими цукерками.
Відповідальна за підготовку та проведення заходу Савченко В.В.
30 липня кожного року відзначається нетипове та маловідоме свято– День книги в м’якій обкладинці. З нагоди відзначення цього свята, 31 липня 2023 року о 15:00 при бібліотечній території абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, в рамках проєкту “Бібліотека в дворах“ провели креативний літній бібліотечний захід – бібліопарасолька «Книга в м’якій обкладинці збирає друзів».
Бібліотекарка знайомлячи присутніх (мешканців мікрорайону вулиць Короля Данила і Південний Бульвар та просто перехожих) з історією виникнення неординарного свята, представляла твори українських та зарубіжних письменників виданих в м’якій обкладинці.
Вона підкреслила, що День книг у м’якій обкладинці почали відзначати в Англії ще в 1935 році, коли з’явилися перші обкладинки видавництва «Penguin Books». А чи знаєте ви, що книга в м’якій обкладинці з’явилася завдяки… залізниці. В першій половині ХХ ст. залізниця була основним способом подорожування на великі відстані. А що ще робити в потязі, окрім пиття чаю і спостереження за пейзажами, що пропливають за вікном? Правильно – читати. Хоча книги і були прекрасним способом провести час, вони були доволі дорогими, досить великими і важкими, що робило їх не дуже зручними для перевезення й читання в обмеженому просторі. Ось так і вийшло, що перші книги в м’якій обкладинці були розраховані на пасажирів залізниць.
Також бібліотекарка звернула увагу на переваги та недоліки книг в м’якій обкладинці. Плюси м’якої книжної обкладинки у її гнучкості та ціновій доступності такої книги; мінуси: більший ризик пошкодження і швидше псування, ніж у книжки з твердим покриттям. Сьогодні майже всі бестселери згодом випускаються в меншому форматі і в м’якій обкладинці. Те ж саме за менші гроші. А в бібліотеці ви можете прочитати книги в м’якій обкладинці безкоштовно і в великій кількості! На виставці бібліопарасольки представлена тільки маленька частинка цих книг:
А ще, 31 липня відзначається ще одне книжкове свято – День згадування улюблених книг. У кожного з нас є книга, яка залишилася в нашому серці надовго. Її перечитуєш, до неї повертаєшся через роки і відкриваєш в ній щось нове. Для когось це книга з дитинства, для інших – твір, прочитаний вже в зрілому віці. Книги роблять наше життя яскравішим і багатшим, наші почуття – глибшими, думки гострішими. У книзі можна знайти відповіді на багато питань. Якщо ви дізнаєтеся улюблену книгу людини, то багато зможете розповісти про неї, про його мрії та бажання. Хороша книга – це як розмова з розумною і доброю людиною.
відповідальна за підготовку та проведення – Ольга Кирста.
31 липня – День народження Джоан Роулінг та її героя – Гаррі Поттера.
Центральна бібліотека для дітей запросила читачів на День Гаррі Поттера у бібліотеку. Разом читали і грали, згадували улюблені уривки з роману, грали, вітали Гаррі Поттера та авторку твору Джоан Роулінг, влаштували фотосесію з атрибутами книжок про чаклуна.
Минуло більше 20 років від моменту, як світ побачила перша книжка Джоан Роулінг про маленького чарівника Гаррі Поттера. Більше ніж 450 мільйонів проданих книжок свідчать про те, що пригодами Гаррі Поттера зачитувались і зачитуються не лише діти, а й дорослі, а магічний світ, створений письменницею, продовжує впливати на світ реальний.
Книжки про Гаррі не втрачають своєї популярності та актуальності серед різної за віком аудиторії.
Чому?
Це книга про сучасного читача. «І справді, якщо магічні декорації цих книжок замінити на буденніші – уроки нумерології на звичайнісіньку алгебру , то отримаємо надзвичайно точну замальовку з життя сучасних школярів», – говорить Ярослава Стріха, учениця Малої Академії наук у Києві.
Книги про Гаррі Поттера навчають читача не засмучуватися, не опускати руки, коли в житті складний період, а впевнено крокувати вперед з піднятою вгору головою.
Історії про найвідомішого хлопчика-чаклуна позитивно впливають на психіку людини. Не вірите?
Прочитайте книжки про Гаррі Поттера, і ви самі у цьому переконаєтеся!