Літературні жмурки «Знайди героя казки»

Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі…

 Казка – це вигадана історія про добро та зло, зазвичай зі щасливою кінцівкою. Саме через добру і мудру казку малеча пізнає світ та вчиться її моральним цінностям. Казкові герої допомагають дітям учитись розуміти життя й орієнтуватись у ньому, розмірковувати над тим, як би вони  вчинили на їхньому місці. Разом з ними вони подорожують чарівними світами та тридесятими королівствами. Казка оточує дітей з раннього дитинства. Герої улюблених казочок добре відомі всім діткам ще змалечку. Для того,  щоб пригадати дотепних, смішних та мудрих казкових персонажів працівники бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька,188) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради 12.07.2023 р. на літньому майданчику, в рамках проекту «Бібліотека в дворах» провели літературні жмурки «Знайди героя казки».

Бібліотекарі познайомили дітей з збірками казок, які є в бібліотеці. Це казки Лесі Українки, Івана Франка, Шарля Перро, Ганса Андерсена, українські народні казки. Юні книголюби взяли участь у конкурсі «Відгадай казку», «Підбери автора казки», «Знайдіть пару». Захід пройшов активно і весело. Маленькі користувачі показали себе справжніми знавцями казок, адже багато їх читають і знають їхніх героїв. А на закінчення активним книголюбам бібліотекарі подарували книжечки з казками.

Відповідальна Подолецька Г.І.

Детальніше

Година з музикою “Мирослав Скорик як творець епохи”

Тринадцятого липня народився український композитор і музикознавець, Герой України та народний артист України Мирослав Скорик. Його внесок у музику важко переоцінити, а твори відомі давно пози межами України. Є  багато талановитих композиторів, однак легенда – лиш одна. Напевно, тому що музику Мирослава Скорика люблять і розуміють всі. Це не тільки відома «Мелодія», а й «Намалюй мені ніч», обробка української народної пісні «Шуміла ліщина», яку досі виконують на «Голосі країни». У нього є і естрадні, і джазові композиції, бо він замолоду захоплювався джазом. Так само писав серйозні твори в абсолютно різних жанрах – для оперної сцени і концертних залів для різних складів. Чимало п’єс для дітей, які вчать у музичних школах. Кожен: і музикант, і любитель, і людина, що дуже далека від музику,в творчості Скорика може знайти щось для себе.

12 липня 2023 року в читальному залі  ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради 0 14:00 відбулася година з музикою “Мирослав Скорик як творець епохи”. Бібліотекар читального залу для онлайн користувачів  підготувала відеопрезентацію “Мелодія життя Мирослава Скорика”.  

 

Для всіх, хто відвідав бібліотеку була представлена книжкова виставка “Мирослав Скорик як творець епохи” на якій представлені книги про життєвий і творчий шлях композитора та про музику загалом.

Мирославу Скорику  більше подобався футбол, аніж музика, про це він не раз говорив своїм друзям-музикантам, з якими часто грав у футбол у Стрийському парку у Львові і викидав такі «фінти», що його називали віртуозом м’яча, а ще «академіком грибів». Бо маестро Скорик знався на грибах. Відпочинок у Карпатах, у селі Дубині біля Сколе, любив найбільше. Та все ж музика стала його життям та основним фахом.

У музиці Скорика ми віднаходимо інтонації, які походять із фольклору. У нього дуже багато таких зворотів, що видається, ніби це народна музика. І то важливо, адже це і є національна композиторська школа – коли музика композитора черпає натхнення у фольклорі. Та разом з тим його стиль індивідуальний й неповторний, який ввібрав здобутки світової музичної культури ХХ століття.

Тому Мирослав Скорик це – людина-епоха, бо він зробив величезний вклад у нашу музику й зростив не одне покоління.

Відповідальна за проведення заходу бібліотекар читального залу Дубовська Оксана.

Детальніше

«Її душі дитячий подив»: поетичний калейдоскоп

75 років від Дня народження та понад 50 років творчої діяльності відзначає 15 липня українська дитяча письменниця Віра Багірова. Працівники центральної бібліотеки для дітей (вул. С. Бандери,8) Івано-Франківської МЦБС департаменту культури міської ради, 12 липня підготували книжкову виставку та  екскурсію – поетичний калейдоскоп «Її душі дитячий подив» для дітей молодшого та середнього віку. Виставка пропонує ознайомлення з книжками і з біографією письменниці. Читачі можуть також продекламувати чи прочитати вірші або улюблені сторінки з книжок Віри Багірової.

Віра Багірова є однією з найвідоміших дитячих прикарпатських письменниць. На її творах зростають нові і нові покоління дітлахів. Маленькі «чомусики» з радістю декламують її віршики та втілюють персонажів її п’єс на найрізноманітніших шкільних святах.

Віра Багірова тонко відчуває дитячу душу, напевно тому її твори так подобаються дітям, а ще й тому, що сама письменниця у такі поважні роки зберігла «дитячий подив» на життя.    

У дитячому доробку авторки – твори різноманітних жанрів: вірші, п’єси, казки, оповідання, повісті, сценарії свят. Авторка активно співпрацює з педагогами, адже її книги – невід’ємна частина навчально-виховного процесу у закладах освіти. Знають творчість Віри Багірової не лише в Україні, а й за її межами. Окремі твори перекладено на польську, чеську, німецьку, азербайджанську мови. На її казках зростають діти в різних куточках світу.  

На оповіданнях Віри Багірової навчають дітей на гуртках при церквах, на уроках християнської етики у школах, їх використовують у виховному процесі у садочках.

«Дитина росте, і їй потрібно прищеплювати християнські цінності. Не варто втрачати час. Дитина, яка пішла на християнську етику, щось винесла звідти, усе відкладається у її свідомості, розвиває моральні якості, доброту та турботу про ближнього. Христос прийшов на землю не просто, щоб похвалитися, а щоб нас змінити», – каже авторка.

Колектив центральної бібліотеки для дітей та читачі бібліотеки щиро вітають Віру Багірову з красивим ювілеєм. Бажаємо письменниці здоров’я та наснаги на творчу працю.

Відповідальні за підготовку та проведення заходу всі працівники бібліотеки ЦБ для дітей.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top