Екологічна акція “Менше сміття – краще життя”

5 червня бібліотекарка читального залу бібліотеки-філії №14 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провела екологічну акцію “Менше сміття – краще життя” до Дня охорони навколишнього середовища.

Людина  залежить від природи і є  невіддільною від неї частиною. Сьогодні ми все частіше чуємо слова «екологія», «збереження навколишнього середовища», «забруднене довкілля», “ сміття”… Непродумані дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великим нещастям, бідами усього людства. Тому необхідно проводити бесіди, навчання, розповіді для дітей як сортувати сміття та берегти навколишнє середовище. Використовуючи  ігри “ Можна – не можна”, “ Посортуй правильно сміття”, а також переглядаючи книги Г. Ткачук “ Книжка про сміття”, І. Білик “ Куди подіти сміття? читачі навчалися, як бути відповідальними споживачами і дбайливо ставитися до довкілля.

Відповідальна за проведення – Засєдко Р.О.

Детальніше

Народознавчий інформер ”Трійця. Зелен-свято, звеселяй нам двір і хату”

“Хай Трійця Свята в любові єднає
Україну нашу в єдину родину,
А мир, мов голубка над нами літає
Ми Богу приносим молитву уклінно”

Такими словами розпочався 4 червня 2023 року о 13:00 народознавчий інформер ”Трійця. Зелен-свято, звеселяй нам двір і хату” в абонементі ЦБ (вул. Короля Данила,16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради.

Бібліотекар інформувала присутніх в бібліотеці, що День Святої Трійці або П’ятидесятниця — одне з головних християнських свят, яке у православ’ї входить до числа дванадесятих свят, а в католицизмі має найвищий статус торжества. Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято позначає з’яву людям Всевишнього в усіх трьох іпостасях як святої Трійці: у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.
Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія існування святої вселенської апостольської Церкви, від якої ведуть походження всі сучасні християнські громади на Землі. Свято Трійці також позначає завершення земних справ Господа, потрібних для спасіння людства від гріха, позаяк Бог завершив цього дня появу в усіх трьох іпостасях перед людьми. Здатність апостолів розмовляти багатьма мовами накладає ще одне значення свята — це свято порозуміння й подолання упереджень, адже Христове вчення призначене для всіх людей, як рівних. Оскільки Христос дав змогу людям воскреснути в майбутньому, і Його слова апостоли понесли різним народам, Трійця також може розумітися як свято життя. Цього дня у православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році, до якої включено язичницькі елементи Зелених свят. Підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками. В Україні прикрашають житло.

Детальніше

Історична година “Він проголосив Українську державу” /до 160-річчя від дня народження Є.Петрушевича/

У кімнаті-музеї І. Франка, що діє при краєзнавчому відділі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся захід, приурочений пам’яті адвоката, політика, громадського діяча часів творення ЗУНР Євгена Петрушевича.

Про цю непересічну і водночас трагічну історичну постать розповіли в прямому етері соцмережевої сторінки Фейсбук провідний науковий співробітник ІФОМВЗ ім. С. Бандери Петро Ганцюк та бібліотекар краєзнавчого відділу Тетяна Приймачук. Ведучі розказали глядачам про життєвий і політичний шлях ювіляра, адже 3 червня відзначаємо 160-ту річницю з Дня народин Євгена Петрушевича. Підкреслили, що саме національні стремління Петрушевича були рушієм і основою його діяльності, адже і під час адвокатської практики, і будучи послом до парламенту, Петрушевич захищав населення від свавілля властей.

Детальніше

“Бережімо світлу пам’ять про кожну дитину”

4 червня в Україні вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок російської агресії. Після початку повномасштабного вторгнення росії кількість жертв серед дітей збільшується щоденно, фактичну кількість загиблих і поранених дітей встановити неможливо через активні бойові дії. У цю сумну дату бібліотека-філія №1 по роботі з дітьми Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради долучилася до вшанування пам’яті жертв збройної агресії, відзначивши цей день, як День пам’яті “Бережімо світлу пам’ять про кожну дитину.”  Для користувачів  бібліотеки  оформлена розгорнута тематична поличка, на якій зібрана інформація про декілька трагедій, які принесла війна. 

Детальніше

Година пам’яті “О, діти, Янголи невинні…”

З 2021 року рішенням Верховної Ради України 4 червня запроваджено державний пам’ятний день – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

4 червня о 13.00 в центральній дитячій бібліотеці (вул. С.Бандери,8) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради пройшла година пам’яті “О, діти, Янголи невинні…”

До уваги дітей – відвідувачів представлена викладка літератури, яка розказує про страшні реалії війни та дітей, які змушені жити в умовах агресії. Бібліотекарі розповіли дітям про те, що лише з дня повномасштабного вторгнення армії рф на територію України внаслідок збройної агресії росії загинуло 484 українські дитини. Кількість загиблих від війни дітей уже переважає саму кількість днів, скільки триває ця повномасштабна війна. За 466 днів – на кожен день випадає смерть дитини. І це один із найстрашніших підрахунків, який може вести держава.

Щодня росія вчиняє проти населення України, зокрема і дітей, воєнні злочини, які у майбутньому будуть розслідуватися як злочини проти людяності. Щодня вона несе у сім’ї українців руйнування, горе і страждання. Тільки за офіційними даними правоохоронних органів України, на сьогодні 998 дітей отримали поранення, 389 зникли безвісти, 19 505 примусово депортовані на територію держави-агресора. Напевно, ці цифри не є остаточними і повними. російська федерація систематично порушує міжнародне право, норми міжнародних документів, що відкривають можливість порушувати питання про визнання російської агресії в Україні актом геноциду проти української народу. Діти теж поділились враженнями про почуте, та розказали про своїх однокласників, які втікаючи від війни опинились в нашому місті. Їхні розповіді вражають… Це не можна пробачити чи забути…

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих дітей, які більше ніколи не підуть до дитячого садочка чи школи, ніколи не зможуть прочитати свій усім хто зараз з неба дивиться на нас…улюблений вірш чи казку. Ніколи не обіймуть своїх батьків. Світла пам’ять усім хто зараз з неба дивиться на нас…

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top