Етно-коктель «Одягни вишиванку з самого ранку»

День вишиванки – подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню. Щороку в Україні проводять особливий флешмоб – люди одягаються в національний одяг, фотографуються та викладають світлини в соціальні мережі. В мирні часи, в багатьох містах проводили концерти, фестивалі, ярмарки та фотосесії. На жаль, під час війни проводити масові заходи заборонено. Однак кожен із нас, хто наразі перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів.  День української вишиванки відзначається з 2006 року у третій четвер травня. Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни Росії проти України. Одягнена вишиванка 18 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.

18 травня 2023 року, впродовж дня, у  бібліотеці-філії №4 (вул. Є. Коновальця, 132а) Івано-Франківська МЦБС Департаменту культури міської ради, було підготовлено і проведено етно-коктель «Одягни вишиванку з самого ранку».

Була оформлена книжково – ілюстрована викладка книг і вишитих робіт. Наші користувачі із великим задоволенням взяли участь у заході та продемонстрували свої вишиванки, в які були одягнені. Для всіх, хто завітав в цей день до бібліотеки, чекав сюрприз  –  солодкі побажання, які були для кожного  інакші.

Детальніше

Вишиваний флешмоб “Вишиванка- духовна броня українців”

Вишиванка – це предмет гордості українців. Це традиція, яка передавалася з покоління в покоління, попри численні утиски української культури. Вишиванка – елемент одягу, що сповнений українським колоритом та майстерністю нашого народу, який здатний створювати красу з усього. Повага до вишитої сорочки насправді велика – на її честь створили свято  – День вишиванки, який відзначається уже не тільки в Україні, але й за її межами.

Всесвітній день вишиванки — це дуже важливе для українського народу міжнародне свято. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.  У 2023 році дата святкування випадає на 18 травня. Свято  неофіційне і  не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Кожен, хто хоче підкреслити своє українське походження, або  просто підтримати Україну, щоб показати єдність, незламність і красу українського  народу, може одягнути вишиванку і долучитися до відзначення цього дня.

18 травня 2023 року о 12:00 на абонементі ЦБ  Івано-Франківської МЦБС  Департаменту культури міської ради, відзначаючи Всесвітній   день вишиванки, провели вишиваний флешмоб “Вишиванка – духовна броня українців”.

Детальніше

Свіча пам’яті  “А душа людська пам’ятатиме.. . “ 

Цьогоріч – 18 травня –   в Україні не тільки День вишиванки, це ще і сумна дата  – День національної скорботи, який об’єднує День скорботи і пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (18.05) та День пам’яті жертв політичних репресій, який відзначаємо в третю неділю травня – 21.05).

З 18 по 21 травня 2023 року свічею пам’яті  “А душа людська пам’ятатиме… працівники абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури  міської ради вшановують День національної скорботи.

Зокрема, 18  травня   о 16:00,  вшановуючи  День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, проведено  інформаційний бібліоспалах  біля  тематичної бібліовітрини.

Бібліотекар інформувала присутніх, що саме  18 – 20 травня 1945 року радянським урядом на нові поселення у Центральну Азію було депортовано 180 тисяч кримських татар. Майже 8 тисяч з них не дісталися живими до пунктів призначення, не витримавши нелюдських умов перевезення у товарних вагонах. Десятки тисяч померли у перші роки депортації через хвороби, постійне недоїдання, суворий клімат та важку фізичну працю, яку можна порівняти лише з рабством.

Це біда, яка забрала людські життя та знищила все духовне та культурне, з любов’ю зрощене в Криму. Півострів став плацдармом для переслідувань, несправедливості та антилюдяності.

Здавалося, стільки часу минуло і всі лиха позаду. Однак після окупації Криму росія поновила утиски кримських татар. Тож знову валіза, знову вокзал, знову — квиток у невідомість. І знову — все це з вини Кремля. 

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top