Гра-настанова «Я можу врятувати планету»

24 квітня 2023 року центральна бібліотека для дітей (вул. С.Бандери, 8) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради  залучила дітей, відвідувачів молодшого та середнього шкільного віку, до гри-настанови «Я можу врятувати планету».

Планета Земля – наш рідний дім, в якому створені всі умови для радісного, щасливого життя.  Не кожна планета наділена такими унікальними ресурсами  і розташована в таких унікальних умовах, що дає такий бурхливий розквіт життя. Вона така одна у всьому всесвіті.

Проте наш будинок вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.

Дбайливо ставитися до власного дому привчаємося з найменших років. Так, як вчимо з дитинства поважати та любити маму з татом, настановляємо любити та берегти все, що нас оточує. Любити та берегти активними діями! Як донести дітям думку, що і вони, маленькі мешканці планети, можуть долучитися до її порятунку.  Допоможуть у цьому знайомство з книжками «Я можу врятувати планету» Лолл Кірбі та «Куди подіти сміття» Ірина Білик.

Детальніше

Гаївки по-особливому «Весняна писанка»

Гаївки — це дуже стара назва наших хороводів; ймовірно, вона збереглась ще від того часу, коли наші пращури виконували обрядові пісні й танці в заповітних гаях навколо священних дерев. Веснянки – це новіша назва, що -як можна здогадатись -виникла в історичну добу, вже після того, як слово «весна» увійшло в ужиток нашої мови.

23 квітня 2023 року в читальному  залі  бібліотеки-філії №1 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулись гаївки по-особливому «Весняна писанка». На захід, який проведений у форматі мистецького проекту «Великодня гаївка»  завітали  інклюзивна група з ГО «Об’єднанні любов’ю».  Присутніх привітали працівники бібліотеки, зазначивши важливість українських  звичаїв на Великдень.  Головним святом весняного циклу є Воскресіння Господнє — найбільше християнське свято, коли ми з глибокою вірою в серці промовляємо  слова: «Христос Воскрес!» «Воістину Воскрес!». Гості дізналися багато  цікавого про славні народні традиції України, які необхідно  зберігати та  примножувати, бо це – наша історія, наша культура.

Прикрасою Великоднього свята були гаївки :«Подоляночка»,  «Жучок», відгадували загадки,  учасники «Об’єднанні любов’ю» потішили інсценізованим привітанням . Та не обійшлося без і смачних гостинців . Дякуємо всім за тепло, добро й чистоту  сердець!

Детальніше

“Відкриваючи книгу – ми відкриваємо світ”

Дитинство – це той неповторний час, коли мала людина відкриває для себе світ, коли в ній жевріє іскринка творчості, а саме є стихією гри, що для дитини-найсерйозніше заняття. Саме добра дитяча книга відіграє важливу роль в житті дитини. Книга – це дивний світ. Книга – одне з найбільших див, створених людиною. З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож по країні знань.

З нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права у бібліотеці філії №10 (с. Вовчинець, вул. Вовчинецька, 35) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулась літературна стежина з школярами Вовчинецької гімназії. У якій дітки поділилися розповідями про улюблену книгу прочитані ними.

Дитина починає пізнавати навколишній світ з сонячного промінчика, метелика на квітці, кумедної картинки і доброї пісні, веселої гри й улюбленої книги – її перші вчителі. Дитяча книга- перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.

Книга- чарівний світ неймовірних пригод, адже читаючи, ми часто уявляємо себе чарівниками, здатними розуміти  мову речей, рослин і тварин. Скільки дивовижних таємниць відкривається нам завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів!

Любіть книгу, вони полегшить нам життя, по дружньому допоможе розібратися у строкатій і бурхливій плутанині думок, почуттів, подій, вона навчить нас поважати людину і самих себе, вона надихає розум і серце почуттям любові до світу, до людей.

Відповідальна за проведення – Мигович У.В.

Детальніше

Корисна подорож “Черпаю сили з рідної землі”

Не дай мені впасти, о земле, так рано
На поле пшеничне в росу крапель-сліз,
А дай по стежині безмежного лану
Спокійно, не гнувшись, пройти на весь зріст.
Дай іскру душі, яка живить наснагу
І поїть натхненням щомиті мене.
Тобою, о світе, тамую я спрагу,
Черпаю все краще, природне, земне.
Автор: Віктор Геращенко

Корисна подорож “Черпаю сили з рідної землі” принесла море позитивних емоцій та енергетичний заряд. 21 квітня – День Землі, завдав нам ідею здійснити невеличку подорож та дізнатися більше про нашу землю, природу нашого села, зокрема річку Бистрицю Надвірнянську. В бібліотеці-філія №17 (с.Березівки) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, 21.04.23 року, разом з юними читачами вивчали про місце зародження Бистриці Надвірнянської, про її розміри, про те які басейни наша річка наповнює водою та яку роль для природи та людини відіграє.
Відгадували загадки, читали прислів’я, грали ігри. Корисна подорож плавно перетворилася на активний відпочинок.
Дякуємо нашим хлопцям-захисникам за цей щасливо проведений час та за мирне небо.

Детальніше

Екологічна гра «Загадки природи»

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Вважається, що сьогодні кожен має зробити для Землі щось корисне: прибрати засмічену ділянку, чи посадити дерево, очистити від сміття берег улюбленої річки, хоча б на один день відмовитись від користування автотранспортом. Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету згадуючи про неї лише один день на рік – цього явно недостатньо. саме тому слід піклуватися про середовище, яке нас оточує протягом всього року. Здавалося б, яка дрібниця в масштабах Планети – вимкнути за собою світло в кімнаті, здати макулатуру на переробку чи пройтися пішки до роботи, та саме з таких дій складаються великі справи! Уявіть – тисяча людей посадила по одному дереву – ось Вам і ліс! Мільйон людей закрутили кран, коли чистили зуби – річку врятували від пересихання. Мільярд людей вимкнули світло, виходячи з кімнати – одна ТЕС не потрібна. Саме такі справи, саме такі дрібниці допомагають нам врятувати природу Землі, зберегти добробут нашого великого спільного дому.

 З цієї нагоди бібліотекарка бібліотеки-філії №12 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури, Гунчак Тетяна, провела екологічну гру «Загадки природи». Захід відбувся з учнями 2-Б класу Микитинецького ліцею.

 Проходячи етапи гри, діти демонстрували свою спостережливість, уміння культурно поводитися у природі. Учні з захопленням відгадували загадки про рослинний і тваринний світ, збирали пазли з малюнком Землі. Розглядаючи глобус маленькі екологи ніби здійснили захоплюючу подорож світом, бо саме він покращує процес розуміння устрою світу, допомагаючи все засвоїти та збагатитися знаннями. Ще однією родзинкою нашої зустрічі стали розмальовки з допомогою яких кожен продемонстрував власну уяву та здібності. Варто додати, що це позитивно впливає на нервову систему і допомагає дітям справлятися з емоціями. Цілий урок веселощів, азарту, гарного спортивного настрою, лідерства, перемоги – ось результат  екологічної гри  «Загадки природи». З Днем Землі!

Відповідальна за захід – Гунчак Т.В.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top