“Мудрість здорового способу життя”

Народна мудрість каже: «Найбільше багатство людини – це здоров’я»

Сьогодні у бібліотеці філії №10 (с.Вовчинець, вул. Вовчинецька, 35) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулась хвилинка екологічної грамотності на тему: «Мудрість здорового способу життя» з  учасниками народного хору «Червона калина» при Будинку культури. Кожний присутній поділився мудрими порадами з досвіду життя своїх родичів стосовно здорового способу життя, харчування. Поради були дуже корисними, повчальними і запам’ятались мені старатимусь передавати всім знайомим та друзям.

Щоб не мати проблем зі здоров’ям, важливо розуміти, що може йому зашкодити та уникати тих факторів. Найкраще здоровий спосіб життя формувати з дитинства. Батьки пояснюють, що запорукою здоров’я є спорт, раціональне харчування, дотримання особистої гігієни, відмова від шкідливих звичок та позитивні емоції. Людина яка правильно харчується і приділяє спорту час, вона стає не тільки здоровою, але й стрункою та сильною.Також загартовується дух, багато часу потрібно проводити на свіжому повітрі, особливе місце в здоровому способі життя займає сон. Людина повинна спати достатню кількість годин, щоб організм міг відновлюватись від напруження. Не варто забувати і про медичні обстеження. Адже той, хто веде здоровий спосіб життя, завжди сповнений енергії і сил, у такої людини завжди гарний настрій, завжди є бажання щось робити. 

Загалом, здоровий спосіб життя – це сукупність звичок, які допомагають підтримувати тіло та розум в хорошій формі, підвищують якість життя та сприяють довголіттю. 

Відповідальна за проведення Мигович У. В.

Детальніше

“Мистецтво бути здоровим”

Здоров’я – один з основних показників щастя, радості і повноцінного життя. Воно являється не тільки багатством кожної людини, але і суспільною цінністю, важливим показником рівня життя, а також культурного рівня народу. У нашій суспільній свідомості побутує одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питанням здоров’я і проблемами його відсутності. “Буде здоров’я – решта  все, додасться”, – так звучить це багатовікове спостереження. Здоров’я  – це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільшого рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які відволікають їх від повноцінного життя.

Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань – Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7-го квітня. Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена до дня створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам як ВООЗ , точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято.

Всесвітньому дню здоров’я була присвячена хвилинка здоров’я “Мистецтво бути здоровим”, що відбулася 7 квітня 2023 року в бібліотеці-філії №7 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міськради.

Під час заходу завідувачка бібліотеки Ірина Тарновецька-Мороз провела присутніх користувачів бібліотеки стежинками здоров’я, розповіла про значення корисних і шкідливих звичок, активного відпочинку, вплив природи на здоров’я людини. 

Ознайомитися з книгами про охорону здоров’я, порадами народних цілитилів допогла присутнім виставка “ Здоров’я – запорука щасливого і успішного життя”.

Відповідальна за проведення завідувачка бібліотеки-філії № 7 Ірина Тарновецька – Мороз.

Детальніше

«Якщо автора я знаю, швидко книгу обираю»

06.04.2023 року у бібліотеці філії №12 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури було проведено бібліографічну гру «Якщо автора я знаю, швидко книгу обираю». На спільний  захід до бібліотеки завітати учасники літературного клубу «Кришталеві джерела» та їх керівник  Бутюк Н.Я.

Час з книгою – це фантастичний час, бо саме вона веде нас у дивовижний  і неймовірний світ, знайомлячи  з різними людьми, дивовижними істотами, світами та допомагає нам зрозуміти тварин. Для того щоб зрозуміти,  що кожна книга неймовірна завідувачка бібліотеки Гунчак Т. В. провела вікторину «Відгадай книгу за підказками». Для заходу були відібрані відомі твори як української, так і світової літератури.  Для підказок були використані картинки, вислови з творів та асоціативні описи. Діти продемонстрували відмінні знання з художньої літератури.

Наталія Ярославівна підготувала для діток чудовий майстер-клас з виготовлення патріотичної пташки як символ весни і відродження, добра і щастя. Діти з величезним захопленням, майстерно і крок за кроком  творили своїми рученятами диво пташку, яка стала чудовим декором на вербових вітках. Адже, вже дуже скоро Вербна неділя  коли за традицією ми освятимо квітучі гілки верби.

Незважаючи на сніжну погоду за вікном усі чудово провели час.

Дякуємо усім, хто долучився.

Детальніше

Літературна зустріч “Володимир Кондур – творчий син Бойківщини”

Володимир Кондур  народився і живе на Бойківщині у селі Цінева.  Писати почав ще зі школи – вірші, оповідання, есе, новели. Входить до літературного об’єднання “Горгани”.

06 квітня 2023 року в читальному залі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулась літературна зустріч “Володимир Кондур – творчий син Бойківщини”. Бібліотекар читального залу Оксана Дубовська представила присутнім гостя книгозбірні – надзвичайно світлу людину, поета і прозаїка Володимира Кондура, коротко повідала про її напрацювання.

Детальніше

Творча година “Верба красна розцвітає, про Великдень сповіщає”

“Верба красна розцвітає,
про Великдень сповіщає.
І Спасителю під ноги
стеле гілочки розлогі”

Вербну неділю святкують за тиждень до Великодня. Вона символізує вхід Господа нашого Ісуса Христа в Єрусалим і свідчить про події, які передували Великодню. 

У Вербну неділю віряни відвідують церкву і беруть із собою гілочки верби, яка вважається символом весни і нового життя. Освячені гілочки приносять додому і ставлять біля ікони. Згідно із традицією освячена верба повинна простояти біля ікон увесь рік, охороняючи будинок від пожеж і нещасть, а господарів від хвороб. “Гілочки тоненькі, котики пухнасті, хай несуть у хату спокій, мир і щастя”.  

Освячені котики ковтали, кидали в кашу та їли – бо вірили, що через котики передається людям сила весняної енергії на цілий рік.

Ще однією популярною традицією є “биття” вербою, таким чином українці вітають один одного зі святом і нагадують, що наближається Світле Христове Воскресіння.

Напередодні Вербної неділі, 06.04.2023 року в бібліотеці-філії №13 (с.Хриплин, вул. Берегова 4в) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся майстер-клас із виготовлення та декорування великодньої лози. Діти своїми руками робили вербові гілочки, а потім їх прикрашали. Котики на гілках  вийшли ошатні та гарні,  виготовлені з різного матеріалу: синельний дріт, вушні палички, синтепон, тейп стрічка та гарячий клей. Такі гілочки будуть довго зберігатися та прикрасять оселі.  Завідувачка бібліотеки також розповіла дітям багато цікавого про традиції та обряди  святкування Вербної неділ, Благовіщення та Великодня.  Діти ознайомилися з книгами великодньої тематики.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top