“Співець України – безсмертний Кобзар”

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково:щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим неповторним.Тарас Григорович Шевченко- велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштував свою ліру Кобзар,тому й оживало в його полум’яному слові все те,що таїлось в глибині душі народу.Як весна оновлює природу,так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі,закликає бути чесними і милосердними,щиро любити свій народ,свою Україну.

07.03.2023 року в бібліотеці-філії №1 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся захід “Співець України – безсмертний Кобзар” до вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка.

З вступним словом  літературного портрета славетного Кобзаря виступила Наталія Володимирівна Волошин зазначила, що  всюди, де лишень живуть українці, у своїх прадідівських оселях чи оселі поза своїми землями, згадують  у березні свого пророка… Вірші Великого Генія українського народу повинен знати кожен, адже «Кобзар» – це друга Біблія для українців. Зачитувались цікаві маловідомі факти про життя поета, проведено конкурс по творчості письменника. Учасники заходу брали участь у декламуванні віршів: Бедзюк Вікторія, Зарічний Антон, Кривенко Володимир, Василюк Олена.

В кінці заходу  бібліотекарі подякували всім присутнім , наголосивши що актуальність Шевченкового слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря».

Відповідальні за захід: працівники бібліотеки.

Детальніше

Літературна вітальня: “День письменника: зустріч з ТОПіЖ ім. І.Франка”

Франкова Світлиця активно продовжує свою громадсько-культурну діяльність. Зокрема, весняні заходи стартували з відзначення Дня письменника, адже довкола Слова гуртується творча інтелігенція краю. 

04 березня 2023 року у кімнаті-музеї ім. І.Франка, що діє при краєзнавчому відділі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулася зустріч з учасниками ТОПіЖу ім. І. Франка. До дійства також долучилися працівники музею Олекси Довбуша Володимир Бакала та Марія Грицьків. 

В контексті Всесвітнього дня письменника літератори згадали творчість Антіна Могильницького (3.03.1811-13.08.1873) – греко-католицького священника, громадсько-політичного діяча, та головно – поета-романтика, творчість якого високо оцінив І. Франко. Особистість Могильницького штрихами окреслив Василь Бабій, змістовно доповнив життєвий і творчий шлях поета Євген Баран. Богдан Гасюк та Тетяна Зарецька зачитали уривки творів Антіна Могильницького, щоби присутні могли ще раз зауважити стиль та народну мову священника-поета, автора поеми “Скит Манявський”, балади “Русин-воїн” та ін. 

Захід продовжили читанням власних творів, зокрема, новими творчими набутками поділились Євген Баран, Лариса Колесник, Михайло Батіг. “Топіжівці” також роздумували над суттю письменства як такого:

 – Слово, письменник, воїн – це ті коди, які дозволяють нам існувати в ціннісно-національній системі координат. – Зауважив літературознавець Євген Баран.

На зустріч завітав відомий поет-пісняр та виконавець, радіотележурналіст Богдан Кучер, який світлим спомином пошанував братів по перу Богдана Бойка, Богдана Фіголя, котрі відійшли у засвіти порівняно недавно, але лишили себе у Слові… Богдан Кучер сольно увиразнив захід повстанською піснею “Рости, рости, черемшино…”. А про самого автора пісні, поета Марка Боєслава – Михайла Дяченка присутнім розповів історик Петро Ганцюк, наголосивши, що чимало повстанських поетів і досі не ідентифіковані. А Слово – теж зброя, нині особливо грізна і актуальна.

Інформацію підготували працівники краєзнавчого відділу МЦБС.

Детальніше

Книжковий ярмарок “Книга дарує крила мрії” /до Всесвітнього дня письменника/

3 березня кожного року весь світ відзначає професійне свято – День письменника.Саме  в цей день усі автори мають можливість зібратись для презентації творчих напрацювань, обговорення літературних новинок та нагородження найкращих за письменницьку діяльність.  Кожна бібліотека активно долучається до відзначення цього свята. В нашому читальному залі ЦБ ми вирішили  провести книжковий ярмарок і розповісти про письменників, які нас найбільше вразили.

02 березня 2023 року в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика,5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбувся відеозахід – книжковий ярмарок “Книга дарує крила мрії” (до Всесвітнього дня письменника).

З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і майбутнє, книга мо же дарувати крила мрії та фантазії.  З книг ми виносимо життєві уроки.  Про все на світі розповідає книга…

Під час масового заходу ми ознайомили онлайн користувачів з такими книжками:

  1. Матіос М. Солодка Даруся/ М.Матіос.- Львів: Ла ”Піраміда”, 2007.-188 с.
  2. Матіос М. Чотири пори життя / М. Матіос.-Львів:

Ла “Піраміда”, 2011.-264 с.

  1. Моем С. Тягар пристрастей людських / С.Моем.-К.: Букшеф, 2021.-768 с.
  2. Роздобудько І. Все, що я хотіла сьогодні. Лікарняна повість/ І.Роздобудько.- Харків: Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля, 2013.-240 с.

Тож сердечно вітаємо знаних письменників, молодих авторів, а також- усіх, хто мріє стати письменником, і вже зараз робить свої перші кроки.

Відповідальна за проведення масового заходу – Казакова Ірина.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top