Поетична сага “Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову…»

О, мови чисте джерело!
В лихі часи, мій сину,
Воно докупи всіх звело,
Хто любить Україну.
Ковток джерельної води, –
Його завжди будь гідний,
І щиру вірність доведи.
Великій мові рідній.
Н. Хаткіна

Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь  світ відзначає Міжнародний день рідної  мови. Мова являється духовним скарбом нації. Це не просто засіб спілкування, це те, що живе в наших серцях, це те що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя.

21 лютого 2023 року працівники бібліотеки-філії №4 (вул. Є. Коновальця, 132-А) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і провели поетичну сагу “Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову…” .

Ми завітали в гості до ліцею №12, де нас з нетерпінням вже чекали  учні 1 класу зі своєю першою  вчителькою,  Кімак Наталією Львівною. Почався захід з найголовнішої пісні, гімну «Ще не вмерла України», яку виконали учні з музичним керівником Чайківською Наталією Степанівною. Також, виконали музичні твори «Ой у лузі червона калина», «Урок», «Пісенька про голосні», «Пісня про Букварик». 

Детальніше

Мовна скарбничка “Рідна мова-життя основа”

У барвінки зодягайся, моє щире слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.
Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,
Як з колиски дорогої мовоньку кохали.
Л. Забашта

21 лютого представники всього світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі,  який відзначають щороку, починаючи з 2000 року.

21 лютого до Дня рідної мови у бібліотеці-філії №14 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в дитячому відділі проводився тематичний захід: мовна скарбничка «Рідна мова – життя основа».

                     

Найкоротший шлях до знань пролягає через гру, а різні ігри з буквами та словами відкривають перед дітьми цікавий світ рідної мови. Асоціативна гра «Скринька мовних цікавинок», вікторина «Лепетуни»,  завдання «Додай до слова» допомогли дітям відгадати загадки, вправлятися в скоромовках, самостійно утворювати слова, а матеріали виставки «Мова рідного слова» познайомили читачів з мовними традиціями, що сягають сивої давнини. Цікавими були для відвідувачів маленькі історії про те, «Як літери посварилися», «Про літери, що співають», казка «Дороговказ і мова». Найдопитливіші міркували над завданнями «Чи так буває?», «Продовжи віршик», «Допиши віршик», а наймолодші відгадували слова з абетки «Від А до Я» та гралися в забавлянки.

Відповідальні за проведення Араджіоні С.П. і Вінтон Н.М.

Детальніше

Законодавча база мовознавства «Нормативно-правове регулювання Концепції Нової української школи»

Тематика засідань клубу «Діалог» кожного року та місяця орієнтована на певні актуальні проблеми. Сьогодні Україна переживає період політичних, економічних та суспільних трансформацій. Війна 24 лютого 2022 року та територіальна окупація РФ наших земель спричинила необхідність змін і поправок нормативно-правових та законодавчих актів майже у всіх сферах нашого суспільного життя.

21.02.2023 року бібліотекарі читального залу ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках засідання правового клубу «Діалог» провели зустріч із учнями 10 класу ліцею №4 Івано-Франківської міської ради (Південний бульвар, 24).

Тема нашого засідання «Нормативно-правове регулювання Концепції Нової української школи» приурочена до Міжнародного дня рідної мови – 21 лютого. У форматі – законодавча база  мовознавства, регулювання нормативно-правових засад реформи Нової української школи  у контексті сьогоденних подій. 

«В історії України мовне питання ніколи не втрачало своєї актуальності, особливо, зараз, коли наша держава виборює свої території, свій народ, свою мовно-культурну спадщину. Сьогодні, згідно  Статті 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

Детальніше

Бібліорепортаж «Феномен майдану: промовисте свідчення жертовності»

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної сотні, українців ,які змінили перебіг історії нашої держави. Відзначення цього дня на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які перевернули свідомість українського народу, є прикладом за довговічні мрії бути в Європейській сім’ї вільних народів, які загинули у Києві на Майдані. Вони віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, Європейське майбутнє України.

20.02.2023 року в бібліотеці-філії №1 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради працівниками бібліотеки проведено бібліорепортаж «Феномен майдану: промовисте свідчення жертовності» для широкого кола користувачів.

Бібліотекар наголосила, що історія нинішніх подій в Україні щодня викарбовує нові імена героїв в серцях українців, а пам’ять нагадуватиме про їхню відвагу, мужність, героїзм і самопожертву в ім’я свободи. Безсмертні душі вбитих відійшли у небеса, але вічно житимуть у народній пам’яті, бо: “Герої не вмирають”. Слава Героям Небесної Сотні!

 Надзвичайно важливо не забувати, з чого все почалося, бо це була справжня битва за наші цінності, за європейське майбутнє, за свободу. Вшанування Героїв Небесної Сотні-священний обов’язок кожного українця. Тож, ми читали вірші з Майдану та віддали шану Героям хвилиною мовчання.

Нашим відвідувачам пропонувалася до перегляду презентація книг про події на Майдані, про героїчну боротьбу, про самопожертву, про подвиг Небесної Сотні.

Горить свіча і пам’яті сльоза, додолу з неї краплями стікає. Земля ридає, плачуть небеса – Героїв Україна пам’ятає!
Вічна слава Героям!

Відповідальна за проведення :Воробчак М.Д.

Детальніше

“Небесна Сотня воїнів майдану”

“…Небесну Сотню прошу вшанувати,
Небесній Сотні дякувать до скону.
Це те найменше, що ми можемо віддати,
Щоб ви відчули, як вклоняємось до долу…”

У ці дні кожен із нас схиляє голову, щоб згадати подвиг людей, які загинули під час подій на майдані Незалежності в Києві в 2013 – 2014 роках. Згадуємо їх з сумом і болем. Вони пішли від нас, давши шанс змінити життя на краще.

Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім’я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. 

21 лютого 2023 року в бібліотеці-філії №1 по роботі з дітьми Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради було розгорнуто бібліовітраж “Небесна Сотня воїнів майдану”. До бібліотеки завітали учні 2-Б класу ліцею №4. Бібліотекар розповіла присутнім  про події на майдані Незалежності в 2013 – 2014 роках. Також було  продемонстровано відео презентацію “Небесна Сотня білих журавлів”, приурочену до дня героїв Небесної Сотні”. 

Презентація дала можливість відновити хронологію подій, які відбувалися на майдані Незалежності в той час. Були продемонстровані відеосюжети та трагічні події того часу, пролунали патріотичні пісні і вірші. До уваги присутніх було зроблено презентацію розгорнутої книжкової полиці “Небесна Сотня – герої не вмирають”. Працівники бібліотеки запалили свічку пам’яті і вшанували героїв майдану хвилиною мовчання, адже їхній подвиг – це велика, жертовна любов до Бога, до своєї країни, до свого народу.

Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність і честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності.

Відповідальна за проведення – Марковська О.М.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top