Літературна вітальня “Пушикові читання” /до 79-ї річниці від дня народження С. Пушика/

04 лютого 2023 року у кімнаті-музеї Івана Франка Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулися “Пушикові читання” на вшанування пам’яті літератора, громадського і політичного діяча, педагога, фольклориста, дослідника Степана Григоровича Пушика. 

6 січня йому виповнилося б 79 років. Зустріч ініціювало ТОПІЖ ім. І. Франка. Поділилися своїми спогадами про нашого краянина літературний критик, очільник ТОПІЖу Євген Баран, письменник та краєзнавець Василь Бабій, письменник і журналіст  Михайло Батіг, історик Володимир Бакала, поетка Світлана Ткачук. Присутні зачитували його поезії.

Спільночани згадали і цьогорічного ювіляра – письменника і журналіста Василя Олійника, якому 5 лютого виповнилося б 75 років. До слова, саме він один з організаторів свята Франкової поезії в Лолині.

Матеріал підготували працівники краєзнавчого відділу МЦБС.

Детальніше

Літературний диліжанс «Калейдоскоп цікавих книжок»

Людина, яка вміє і любить читати,- щаслива людина. Біля неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі це Книги. Книги зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть усе життя. Вони змушують нас працювати, вдосконалюватися, щоб ми могли стати справжніми людьми. Величезний світ принадний і різноманітний лине до нас у кімнату зі сторінок улюблених книг. Ми мандруємо з головними героями, хвилюємось за них і радіємо доброму закінченню їх подорожі.

Цікавий світ пригод, захоплюючі детективи, неймовірний світ фентезі – всього не перелічиш, тому кожен із нас втрачає спокій, коли бачить купку нових книг.

Уже багато років відкриває свої двері для маленьких читачів наша бібліотека. Сьогодні вона є справжнім книжковим домом, де діти отримують цікаву та корисну інформацію, здійснюють захоплюючі мандрівки у таємний світ книги. Під час зимових канікул бібліотекарі 05.02.2023р в бібліотеці-філії №1 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували та провели літературний диліжанс.

«Калейдоскоп цікавих книжок», на якому представлені самі різноманітні жанри книг. Тут і навчальні книги та книги для дозвілля, пригодницькі, фантастичні та фентезі, різноманітні детективи. Кожна дитина могла найти собі книжку для смаку і до душі.

Працівники бібліотеки розповіли присутнім про роль книги у їхньому житті, ознайомили з найцікавішими новинками літератури. Діти, своєю чергою, ділилися з присутніми своїми улюбленими книжками, розповідаючи про них. Дуже важливо з раннього віку прищеплювати дітям смак до читання і хорошої літератури. Бібліотекарі нашої філії намагаються впродовж багатьох років робити це.

Діти – наше майбутнє, це найцінніше, що має суспільство, з ними пов’язані наші задуми, мрії, надії. Тож книги відіграють важливу роль у досягненні цих задумів, здійсненні мрій та надій.

Відповідальна за проведення: Поприч С.В.

Детальніше

“Подарунки для друзів – своїми руками”

Сьогодні, 05.02.2023 року у нашій бібліотеці-філії №23 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради було не тільки затишно і тепло, але й цікаво, творчо і неймовірно гамірно.
Ми робили подарунки для друзів: рибки-підказки з вивчення таблиці множення (на зворотній стороні рибки таблиця), підставки для олівців песики-котики, співали, читали книжки (навіть не могли поділити Гаррі Потера). А ще говорили про ненормативну лексику, про те, що погані слова ідуть від поганих думок і ведуть за собою погані вчинки. А ми хочемо робити гарні справи і не засмічувати нашу солов’їну мову. Ну, і як ми могли не вийти сьогодні на вулицю, коли там справжня зимова фейєрія. Тому ми досхочу  раділи довгожданному снігу, гралися у сніжки. Подивіться, які чудові світлини у нас вийшли. Накінець, змерзлі і щасливі, зігрівалися гарячим чаєм і ласували цукерками. Тож-до наступної суботи! Будемо виготовляти валентинки, дізнаватись про історію свята Валентина, читати улюблені книжки та вірші Лесі Українки, бо скоро день її народження, і, можливо, придумаємо разом ще щось цікавеньке…
Детальніше

«Майстерня дозвілля»

Час канікул – це завжди надзвичайно цікавий період, який можна присвятити творчості, зробити своїми руками те, що надихає, дає можливість навчитися чомусь новому.
Сьогодні в бібліотеці-філії № 14, Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури бібліотекарка дитячого відділу підготувала матеріал для навчання сучасної техніки Loom bands або плетіння з різноколірних гумок, – це захоплення дітей усього світу, адже всі на світі дівчатка обожнюють стильні аксесуари.
Журнал Куля навчить і тебе, як самостійно плести браслети з гумки. Таке заняття розвиває дрібну моторику, посидючість, творчі здібності, заспокоює нервову систему і дає можливість проявити фантазію. До того ж вчитися чомусь новому завжди цікаво і весело!
Діти також творили з повітряного пластиліну черепашку, мікрофон, восьминога та інші цікаві вироби.
  • Свої роботи представили: Овчар Віта, ліцей №2., 6-а кл., – синьо-жовтий браслет, прикраса на шию, восьминіг, качечка тощо.;
  • Драганчук Дарина, ліцей ім.Чорновола., 6-б кл., – Браслет фіолетовий, черепашка, мікрофон.;
  • Мартинець Софія, ліцей №2., 7-в кл., – браслет оранжево-синій.
Відповідальна за підготовку і проведення Вінтон Н.М.
Детальніше

Краєзнавча студія “Здібна Франкова учениця”

Вже стало доброю традицією вшановувати знаменних іменинників у стінах краєзнавчого відділу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради. Тут раз по раз трапляються дива пам’яті… Одне з таких відбулося 2 лютого, коли до Франкової Світлиці на краєзнавчу студію зійшлися поважні гості. Літератори, громадські й культурні діячі, студентська молодь навідалися до читальні, аби згадати одну з українських поеток, авторку ліричних віршів Климентину Попович, якій виповнюється 160 років із Дня народин.

Климентина Попович – муза, натхенниця, здібна Франкова учениця. Жінка ніжної душі й трагічної долі… Іван Франко називав її «весняною квіткою», адже була така зворушлива у своїх спробах письменства! Саме на цей образ і опиралися бібліотекарі, коли творили дійство Дня народин Климентини Попович. Відтак «Франковий Первоцвіт» сама приймала гостей, й розповідала про своє життя щиро й емоційно.

Слово мали й гості: найперше виступив літературознавець, очільник ТОПіЖ ім. І. Франка Євген Баран, який доповнив науковими штрихами образ Климентини. Новою листівкою привітав іменинницю письменник, громадський діяч Василь Бабій. До заходу долучилися й працівники Історико-меморіального музею Олекси Довбуша, зокрема історик Володимир Бакала підготував наукову розвідку про постать Климентини Попович-Боярської.

Увиразнили дійство «Акорди» (Антологія української лірики від смерти Шевченка. 1903 р. ) –  прижиттєве видання Івана Франка, до якого увійшли й вірші іменинниці. Цю книгу присутнім продемонструвала постійна учасниця Краєзнавчого клубу пані Глікерія Лошній.

Родзинкою дійства, звісно, була поезія, а також трепетний відгук присутніх…

Матеріал підготували працівники краєзнавчого відділу.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top