«Великий вчитель віри і моралі»

14 січня наша християнська спільнотність спогадує одразу дві величних події. Це найменування ГНІХ. А також згадує одного із старців християнства – Василія Кападокійського, прозваного Великим. 

Власне, великим він був названий за свою довголітню невтомну працю над збереженням християнства. Тож і не дивно, що у процесі свого багаторічного служіння вищим ідеалам віри і моралі, цей чоловік зумів зібрати у своїх трактатах багато розумних і практичних порад та багатьох філософських тверджень. Його чіткі, побудовані на зрозумілому для кожного підході і до сьогоднішнього дня є дороговказами у багатьох життєвих ситуаціях. 

Цікаво, що пам’ять святого Східні християни вшановують 1 січня за григоріанським і новоюліанським календарями, деякі 14 січня за юліанським календарем; 2 січняЗахідні християни. А також 30 січня за григоріанським і новоюліанським і 12 лютого за юліанським календарем — на свято Собору трьох святителів.

Іншим, важливим моментом є празник найменування Ісуса. Чому? Бо власне в цей день вперше він був прийнятий юдеями як звичайний чоловік. Але з тією відмінністю, що був признаний одним із служителів справжнім богом. Цей момент як раз і описується у одній із пісень на вечірньому богослужінні під назвою «пісня Симеона». 

Отож, у сам день цих двох великих християнських свят (14.01) у бібліотеці-філії №11 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулася хвилинка цікавої інформації під назвою «Великий вчитель віри і моралі» (14.01-Василія Великого/Новий рік за Юліанським Стилем), на котрій бібліотекар у дуже короткій і стислій формі розповідав про життя великого християнського світила сходу – Василія. Не можна було тут оминути й історії пов’язаної із другим але по значенню першим празником, котрий власне і відкриває шлях нової ери. Окрім іншого, було також згадано і про різні народні і не дуже звичаї, традиції, догадки та ін.. 

І хоча у наш складний і не простий час існує багато підмінних понять та пам’ять про Істину живе і надихає все нових і нових послідовників. Віримо, що у своїх гоміліях, Василій Великий залишив нам ключ до справжньої радості, котрої не зможе позбавити жоден тиран чи вбивця. 

Детальніше

Клуб “Люди золотого віку”: година духовності “Цілюща сила коляди”

Колядки є невичерпним  джерелом духовності українського народу. Колядки – величальні календарно-обрядові пісні зимового циклу свят, переважно у словянських народів. Первісно колядки супроводжували язичницькі обряди. Колядки в розумінні  різдвяних пісень поширені в християн різних обрядів. У Західній традиції вони переважно описують різні біблійні епізоди, що передують  Різдву Христовому. Хоча такі колядки виникли на основі язичницьких, які співалися впродовж свят усього року, за утвердження християнства збереглися тільки зимові. Найдавніші задокументовані колядки відомі з часів  Римської імперії

15 січня 2023 року в читальному залі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках проєкту “Зимові канікулиі в бібліотеці” відбулась година духовності “Цілюща сила коляди” Всі присутні на зустрічі справді відчули цю цілющу силу, яка допомогла нам об’ єднатися в пісні і проявити кожному свій неповторний внутрішній свій, наповнити душі теплом та світлом Різдвяного дива. Було багато щирих розповідей, люди ділилися своєю радістю і тривогою, переживаннями за долю України. Співали, колядували, читали вірші, а також об`єдналися в спільній молитві. Як зазначила п. Ярина  із Запоріжжя, “ ми маємо цінувати  даровану нам можливість бути разом, зустрічатись і ділитись духовністю”. Вона зізналась, що давно мріяла потрапити в таке товариство, де люди так цінують один одного і діляться найсокровеннішим. 

Січневі іменинники нашої спільноти отримали подарунки та фото на пам`ять. До уваги користувачів читального залу ЦБ була представлена бібліотечна виставка “Від Різдва до Водохреща”.

Відповідальні за захід  – І. Тарновецька-Мороз і Н. Каретнікова.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top