Історична година “За Україну боролись, за Україну вмирали”

 “Я з тої раси, що карка не гне,
Глядить життю і смерті в очі сміло,
Що любить бій, що просто , грімко йде
На визначене їй судьбою діло”
Іван Франко  

5 січня свій столітній ювілей відзначив легендарний сотенний “Кривоніс” – Мирослав Симчич. Український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, політв’язень, який 32 роки відбув у радянських концтаборах. Кавалер орденів “Свободи” та “За заслуги”, почесний громадянин Коломиї та Львова. Герой України. 

Один із небагатьох Героїв, котрим за життя було зведено пам’ятник. Адже було за що: “Кривоніс” командував повстанцями у бою під Космачем, – масштабна битва УПА з енкаведистами увійшла в історію визвольного змагу як одна з  найуспішніших, – переможних! 

Всього ж совіцькі прокурори нарахували більше 40 боїв з участю Симчича. 

Отож недільної днини, 15 січня,  Клуб краєзнавців зібрався у Світлиці Франка, що діє при краєзнавчому відділі ЦБ Івано-франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, щоби вшанувати чин і звитягу сотенного “Кривоноса”. В рамках історичної години бібліотекарі охопили життєвий та бойовий шлях командира УПА. Присутні також заслухали фаховий коментар до теми, який надав провідний науковий співробітник Обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Петро Ганцюк. 

Увиразненням заходу стала тематична книжкова виставка, а також світлини Мирослава Симчича та інших вояків УПА. 

Інформацію підготували працівники краєзнавчого відділу.

Детальніше

“А той третій празник Святого Василя”

Що таке “Щедра кутя”, “Старий Новий рік”, хто він – Святий Василій Великий” та як вітали у цей день у давнину Василів, про все це дізналимя юні читачі на народознавчій годині “А той третій празник Святого Василя”, яка була проведена 14 січня в бібліотеці-філії 23 (с. Братківці) Івано-Франківської МЦБС  Департаменту культури міської ради.

Захід проходив в цікавій новорічній атмосфері, а п’ятирічна Євочка встигла погратися та знайти відповіді на свої численні “чому?” у дитячих книжечках. А ще до до нашої бібліотеки завітав маленький посівальник, який, окрім новорічних віншувань, приніс цілу торбинку радості і святкового настрою.

Детальніше

“Старий Новий рік. Історія, звичаї та традиції свят”

14 січня в Україні святкують Старий Новий рік – Новий рік за старим стилем, або Василя – покровителя хліборобства, тому, за традицією, цього дня посівають оселю зерном. Перший посівальник, а ним має бути хлопчик, на Новий рік приносить у дім щастя.

Ось і до бібліотеки-філії №12  Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради завітали юні посівальники. Завідувачка бібліотеки підготувала для своїх читачів хвилинку духовності «Старий Новий рік. Історія, звичаї та традиції свят». 

   Метою заходу було ознайомлення дітей з особливостями святкування Нового року за старим стилем, Дня Василя. Саме  свята зимового циклу по-справжньому єднають людей, зігрівають і наповнюють духовним теплом їх душі. Особливо радіють цим дням діти.

  Останнє свято з серії “новорічних”, званий Старий Новий рік, має безліч цікавих обрядів і традицій для святкування. Старий Новий рік – це Новий рік, який святкували раніше за юліанським календарем (за старим стилем). Як і теперішній Новий рік, Старий Новий рік в ті часи святкували з 31 грудня на 1 січня, але після встановлення нового літочислення (в 1918 році) дата святкування зрушилася на північ з 13 січня по 14 січня (за новим стилем). Після переходу на “новий стиль”, за традицією, Старий Новий рік продовжують святкувати і сьогодні. В Україні традиція відзначати старий Новий рік, крім збереження традицій, пов’язана ще і з церковними святами. Так, 13 січня відзначається свято Маланки, а 14 січня – Василів день. Ще один момент: сучасний Новий рік випадає на різдвяний піст, а Старий Новий рік – вже ні.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top