Вітаємо з Різдвом Христовим!
6 Січня 2023
6 Січня 2023
Ярій душе. Ярій, а не ридай.
У білій стужі сонце України.
А ще шукай- червону тінь калини,
на чорних водах- тінь її шукай.
де горстка нас . Малесенька щопта.
Лише для молитов і сподівання.
Усім нам смерть судилася зарання…
Стус В. Свіча в свічаді : поезії /В.Стус.
05 січня 2023 р. в читальному залі ЦБ Департаменту культури відбувся масовий захід – поетична світлиця “Народе мій, до тебе я ще верну…” (до 85- річчя від дня народження Василя Стуса). Василя Стуса без перебільшення можна назвати совістю українського народу.Йому вірний син України віддав до останку не лише талант, а й життя.
З вступним словом виступила бібліотекар читального залу Ірина Казакова “Незламний духом поет завжди вірив, що повернеться на Україну:
…ми не повернемось,
обов’язково повернемось,
бодай – ногами вперед,
але: не мертві;
але: не переможні ,
але: безсмертні.
На заході був присутній Василь Іванович Бабій, прикарпатський письменник, етнограф, історик, педагог, краєзнавець. Він дуже цікаво та захопливо розповів аудиторії про життєвий та творчий шлях Василя Семеновича Стуса.
Гості читального залу декламували незабутні поетичні рядки, які закарбувалися в пам’яті присутніх. Увазі присутніх був запропонований огляд книги “Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДб УРСР”, яка побачила світ 2021 р. у харківському видавництві “Vivat”. Підготувала огляд та відповідала за проведення масового заходу бібліотекар читального залу Ірина Казакава.
Бібліотекарі читального залу ЦБ підготували однойменну виставку.
6 Січня 2023
4 січня в бібліотеці-філії №3 Івано-Франківської МЦБС відбулася презентація альманаху «Вулиця Гната Хоткевича», яка мала на меті вшанувати постать самого Гната Хоткевича і видатних людей Івано-Франківська, які живуть на вулиці його імені.
Днями виповнилось 135 років Гнатові Хоткевичу — культурному діячеві, який поклав своє життя за національну ідею. Всебічно обдарований, Гнат Хоткевич як інженер винайшов оригінальну конструкцію паровоза; як письменник залишив по собі велику літературну спадщину: романи, повісті, новели, п’єси, критичні статті; досліджував та популяризував історію; невтомно працював для розвитку національного театру, був актором і режисером, композитором і художником. Сам талановитий бандурист, Хоткевич зробив неоціненний вклад у відродження кобзарського мистецтва.
За що б не брався цей видатний українець — він дбав передусім про українську національну свідомість, через це й був знищений московським ворогом в 1938 році.
Вулиця Гната Хоткевича на перший погляд здається звичайною симпатичною франківською вулицею. Проте це зовсім не так. Бо на цій вулиці, як відомо, є наша затишна бібліотека-філія №3 Івано-Франківської МЦБС, а ще, виявляється, мають свої домівки багато майстрів слова. Не будемо вигадувати містичних пояснень такій концентрації письменницької спільноти в невеликому урбаністичному просторі, але пишаємося тим, що люди, книжки яких стоять на полицях нашої книгозбірні, є одночасно і нашими читачами!
Ідею увічнити їхні імена та твори в одному виданні втілив відомий український письменник, історик, краєзнавець та педагог Василь Бабій, який також живе і творить на вулиці Гната Хоткевича і є великим другом нашої бібліотеки та інших бібліотек міста.
Альманах “Вулиця Гната Хоткевича” символічно вирішили презентувати містянам тими днями, коли українці відзначають ювілей Гната Хоткевича, аби ще раз звернути увагу на неоціненний творчий доробок та життєвий подвиг цього талановитого соборника України. Голова товариства письменників і журналістів імені Івана Франка Євген Баран розповів про насичене і дивовижне творче і особисте життя Гната Хоткевича, а краєзнавець Володимир Смирнов повідав присутнім історію івано-франківської вулиці Гната Хоткевича, якою щодня ходять півтора десятки поетів, письменників та публіцистів. Деякі з них завітали на наш захід і декламували авторські твори.
Відповідальні за проведення всі працівники.