Бесіда-застереження “За майбутнє без СНІДу”

На зображенні може бути: 5 людей

1 грудня 2022 р. працівники бібліотеки-філії №1 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели інформаційну бесіду-застереження “За майбутнє без СНІДу”.
1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 року. Він став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
Бібліотекарі підкреслили, що проведений захід – символ співчуття, підтримки та надії на майбутнє без СНІДу, а також прагнення привернути увагу молоді, проінформувати їх про шляхи передачі ВІЛ і наголосити на необхідності проходження тестування. Такі заходи допомагають людям усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.
У рамках проведеного заходу користувачі мали можливість проглянути тематичну підбірку про небезпеку СНІДу, отримати буклети на дану тематику. Численні вислови “яким буде твоє майбутнє- вибрати тобі”, ” бути здоровим чи ні- твій вибір” та багато інших не залишилися поза увагою кожного із присутніх.
Подібні заходи нагадують усім, а особливо молоді, про загрозу, пов’язану з поширенням цієї хвороби, та цінувати найдорожче, що є в житті – здоров’я.

Детальніше

Зорепад поетичний “Григорій Сковорода – український Сократ”

На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять та у приміщенніУкраїна дала світові Григорія Сковороду, що увійшов до списку 100 найбільших філософів світу, поряд з Сократом і Епікуром, Конфуцієм і Лао-Цзи, Коперником і Джордано Бруно, Дені Дідро та Людвігом Файєрбахом, чия спадщина вивчається на філософських факультетах всіх без винятку ВНЗ світу.
3 грудня 2022 року працівники бібліотеки-філії №1 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели зорепад поетичний “Григорій Сковорода – український Сократ”.
Бібліотекар наголосила, що головною метою філософії Сковорода називав пошук щастя, гармонії, життєвого балансу, завжди цінував свободу. Григорій Савич є першим і єдиним у світі мандрівним філософом, який поєднував життя із вченням, постійним удосконаленням самого себе. Усім своїм життям він довів, що щастя людини не залежить від місця і часу, не міститься в високій посаді, владі або багатстві.
Працівники бібліотеки розповіли про життєвий та творчий шлях Григорія Сковороди, цікаві факти та легенди про філософа, зачитували уривки з його творчості, а також запропонували користувачам тематичну викладку.
Детальніше

Благодійна акція “Ангел з одним крилом” (до Міжнародного дня людей з інвалідністю)

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій тощо. Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити, бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.

4 грудня 2022 року о 14:00 працівники читального залу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели благодійну акцію “Ангел з одним крилом” (до Міжнародного дня людей з інвалідністю). 

Благодійна акція включала такі заходи: ознайомлення із структурою Івано-Франківської МЦБС, екскурсія по бібліотеці, безкоштовний запис до бібліотеки та користування персональним ПК, подарунки від працівників читального залу та невимушена бесіда за чашкою чаю.

  Відповідальна за проведення заходу провідний бібліотекар читального залу Надія Каретнікова.

Детальніше

Інформ – досьє”А мій жребій – з голяками…”

«Світ ловив мене, та не впіймав…» – так загадав написати на місці свого поховання той, кого справді не можливо було спокусити жодною з принад, які дарує світ. Поет, мислитель, філософ, богослов – ось не повний перелік слів, котрими описують одного з великих українців – Григорія Сковороду. З моменту його народження минуло цілих три сотні років, а ми і далі не можемо до кінця збагнути глибину мислення цієї людини. Людина, котра могла отримати від цього світу все повністю добровільно відмовилася від усіх благ. ось він – справжній Сковорода, простий, скромний чоловік, котрий сягнув величі думки.

Цікавим фактом у біографії філософа є його зустріч з Катериною ІІ. Коли та заявила, що бажає бачити його, Сковорода прибув. Однак, коли імператриця увійшла в приймальний зал він не спішив розпливатися в поклонах перед її особою. А на питання, чому він не зробив належного поклону – чітко відповів, мовляв, ви бажали мене бачити але коли я зігнуся, то ви цього зробити не зможете. І це був не єдиним випадком у його житті.

То хто ж він насправді: містик чи дивак? 

І саме про все це у день народження, 3 грудня, великого українського філософа роздумували у бібліотеці-філії №11 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради під час короткого інформ-досьє під назвою “А мій жребій – з голяками…” (300 років від дня народження Г. С. Сковороди (1722-1794), українського філософа, поета, музиканта, педагога.). 

Не менш цікавими є і його твори. Тому їх не можливо було оминути. А знамениті «Байки харківські» – це не просто гарно написана книжка. Це щось більше. І власне, про це і наголошувалося. Бібліотекар наполегливо радив кожному прочитати ці коротенькі, але такі повчальні твори. Бо ж у них глибина мудрості. 

І звісно як же без короткого але так потрібного висновку, котрий для кожного був не лише підсумком сказаного. Але й напутнім словом. І разом із тим великим прикладом сили духу. 

Детальніше

Літературний портрет “Мандрівний філософ”

З видимого пізнавай невидиме   (Г.С.Сковорода)

3 грудня відзначаємо на всеукраїнському рівні 300річчя від дня народження видатного українського філософа, письменника, педагога, уродженця Полтавщини – Григорія Сковороди.

З цієї нагоди в бібліотеці-філії №14 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради 4 грудня провели літературний портрет “Мандрівний філософ”, який ознайомив відвідувачів з найвидатнішою постаттю в культурному та літературному житті України. 

Двохтомник творів Г.С. Сковороди, виданий Українським науковим інститутом Гарвардського університету, відкриває сучасному читачеві дивосвіт думок і образів великого народного філософа, дає можливість прочитати поезії, байки, притчі, філософські трактати, діалоги, переклади і листи Г. Сковороди, вперше перекладені на нову українську літературну мову. Есей Л. Ушкалова “Сковорода і Україна” привертає увагу до постаті Г.Сковороди як великого українського поета і філософа та його значення для для європейської інтелектуальної традиції. Біографічна повість І.Ф.Драча, С.Б.Кримського, М.В.Поповича “Григорій Сковорода”, видана в серії “Уславлені імена”, крок за кроком відтворюють шлях життя та кристалізацію поглядів великого філософа. Достовірно відтворити життєві та історичні обставини великого мислителя та максимально увиразнити його портрет як людини вдалося письменникам в художніх життєписах: І.Пільгуку “Григорій Сковорода”, В. Шевчуку “Осяяння”, Л. Ляшенку “Блискавиця темної ночі”. Про ці книги, а також про цікаві факти та основні ідеї “сродної праці”, “республіки духу” Г. Сковороди розмовляли біля книжкової виставки “Наші класики”, присвяченої тому, кого “ловив світ, але не спіймав”.

Відповідальна за проведення С.П.Араджіоні.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top