Літературно-філософська розвідка “Григорій Сковорода – видатний український письменник і філософ” /до 300-річчя від дня народження Г. С. Сковороди/

Протягом трьох століть наша духовна самосвідомість, національна культура, думка й мораль невіддільні від Григорія Сковороди, розвиваючись і збагачуючись під впливом його філософсько-етичного вчення, морального прикладу його життя, пізнання ним істини. Григорій Савич Сковорода стояв на сторожі морального здоров’я нації, був виразником народної демократичної ідеї і, безсумнівно, заслуговує на глибоку вдячність і широке пошанування сучасної незалежної України. 

1 грудня 2022 року о 14.00 працівники читального залу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели літературно-філософську розвідку “Григорій Сковорода – видатний український письменник  і філософ” (до 300-річчя від дня народження Г. С. Сковороди).

Показовий захід розпочала провідний бібліотекар чит. залу Надія Каретнікова. Вона виступила з вступним словом “Григорій Сковорода – велетень духу, осягнений і неосягнений”, в якому розкрила біографічні дані Григорія Сковороди.

Бібліотекар ІІ категорії Дубовська Оксана рокрила присутнім філософські погляди відомого філософа. Зокрема вона зазначила: “Постать Григорія Сковороди є унікальною для України. Він – автор своєрідної філософії серця і філософії свободи. Свій високий моральний ідеал Григорій Сковорода втілював у власному житті. Для багатьох він був мандрівною академією. Його світогляд відбивав найвищий рівень розвитку суспільної думки в Україні, а життя і послідовність у дотриманні переконань служили прикладом для багатьох сучасників і нащадків”.  Про афоризми Григорія Сковороди розповіла бібліотекар І категорії Ірина Казакова.

Світ поезій Григорія Сковороди розкрила бібліотекар ІІ категорії Зоряна Петрик. Поезії читали: Зоряна Петрик та учні ліцею № 4 Ірина Вагилевич,  В’ячеслав Перестюк і Віктор Кучерак.

Особливості байок Григорія Сковороди розкрила бібліотекар І категорії Ірина Тарновецька-Мороз.

Присутнім була презентована бібліотечна виставка “Григорій Сковорода – національний філософ світового рівня” та проведений перегляд літератури провідним бібліографом чит. залу Іриною Домбек.

Захід доповнював відеоматеріал.

Відповідальні за проведення заходу: працівники читального залу ЦБ.

Детальніше

“І де ж тепер твоя краса, людино?”

“І де ж тепер твоя краса, людино?” – саме такими словами розпочинає свій поетичний твір завідувач бібліотеки-філія №11 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради – Руслан Баркалов.

Руслан Баркалов (псевдонім Влад Волошин) – представник молодого покоління українських авторів. Народився та ріс в Тлумачі, навчався в Івано-Франківській Духовній семінарії УГКЦ. Писати почав ще в студентські роки. З 2019 року працює завідувачем бібліотеки-філії №11 Івано-Франківської МЦБС у селі Угорники.

Вірш надрукований в американському виданні поетичних зібрань “Sunflowers” (“Соняшники”)/River Paw Press, USA (2022) – українська поезія про війну, спротив, надію та мир.

Детальніше ознайомитися з цією та іншими поезіями можна на сайті – www.riverpawpress.com

Слава Україні! Героям Слава!

Детальніше

Бібліозустріч з творчістю Алли Мініної-Василишин “Любити так життя без міри”

    “З надією, але без віри…” –
     Як сильно сказано було!
     Любити так життя без міри
     Як серце зранене могло?
     Збентежено ловити погляд
     І тамувати власний біль,
     Тримати ностальгію поряд
     І брати сили нізвідкіль.
     
     І тонко відчувати смуток
     Чужих людей, чужих світів.
     Її гучний рясний здобуток –
     Незмінна слава всіх часів.
  Алла Василишин – поетеса, яка попри обмежені фізичні можливості високо цінує життя і людей, які зустрічаються на її шляху. Поезія її така ніжна, осяйна, сповнена любові, оптимізму, як вона сама.
Лідія Петренко, член літературного об’єднання “Веселка” пише: “Аллочка сприймає навколишній світ глибше, тонше відчуває всі негаразди нашого сьогодення. Аллочина поезія наповнена любов’ю до життя в усіх його проявах, викликає світлі, добрі почуття”. Це справді так, бо скільки почуттів у цих віршах!
Тож запрошуємо всіх охочих на знайомство з чудовою поезією Алли Василишин у бібліотеку-філію 23 (с. Братківці) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради.
Детальніше

“Хто попереджений- той захищений”

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням Віл – інфекції, а також, як день пам’яті жертв цього захворювання.
Завідувачка бібліотеки – філії №26 (с. Камінне) Івано-Франківська МЦБС Департаменту культури міської ради провела інформаційну хвилинку “Хто попереджений – той захищений”.
Пам’ятаймо! СНІД ще не переможений, ось чому нам так важливо навчитися слухати тих, хто опинився по той бік біди.Носії ВІЛ- люди, які хочуть жити.Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх, і нехай Всесвітній день боротьби з ВІЛ об’єднає всіх і кожного не тільки 1 грудня, а й у всі інші дні в році.
Детальніше

“Межа, за якою морок”

1 грудня в бібліотеці-філії 16 (с. Черніїв) МЦБС Департаменту культури Івано-франківської міської ради  спільно з Будинком культури, проведено відверту розмову “Межа, за якою морок” до Всесвітнього дня боротьби зі Снідом.
Бесіду  з учням Черніївського ліцею провела сімейний лікар АЗНСМ Галина Лапка.
Також відвідувачі ознайомилися з літературною поличкою “СНІД-загроза людства”.
Захід підготували: М.Данилюк та М.Стефінин.
Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top