Майстер-класи на благодійному ярмарку на допомогу ЗСУ

27 листопада перед Храмом Пресвятої Трійці УГКЦ за ініціативи депутатів Івано-Франківської міської ради Мар’яна Вагилевича, Сергія Абрам’яка, народного депутата України Оксани Савчук, команди Марцинківа  відбувся благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України. Бібліотека-філія №14 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради разом з громадою мікрорайону БАМ взяла в ньому активну участь.

Детальніше

Діалог-акція “Засвіти свічу”

Пекельні цифри та слова
У серце б’ють неначе молот
Немов прокляття, ожива
Рік тридцять третій…Голод…Голод…


Наприкінці листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 р.р., адже немає родини, якої б не торкнувся геноцид народу, нещадне нищення цілої нації.
26 листопада 2022 року в бібліотеці-філії №15 (с.Підлужжя) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і провели діалог-акцію “Засвіти свічу”.
На заході поговорили про цей чорний день в історії України. Також читачі мали змогу ознайомитися з літературою на книжковій викладці “Біль України – Голодомор”. Молодші читачі зробили своїми руками колосок – символ цього трагічного дня. У кінці заходу ми засвітили свічу в пам’ять жертв Голодомору.

Детальніше

Молитовний спомин “Скорбота пам’яті святої”

26 листопада, четверту суботу листопада, Указом Президента українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Із здобуттям незалежності Україна пройшла великий шлях у прийнятті та усвідомлення наслідків Голодоморів, розкриття архівів й дослідження цього питання відкрило правду про злодіяння радянської влади як для українців, так і для всього світу.
Комуністична влада злочинно замовчувала факт голоду. Жодної офіційної згадки про цю жахливу трагедію не було. Навіть у власному діловому листуванні державні й партійні функціонери, описуючи опухання десятків і сотень тисяч сімей, не згадують голод, а лише «продовольчі труднощі».

Щоб вшанувати пам’ять невинноубієнних, 26 листопада о 16.00, пацівники Абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС департаменту культури міської ради підготували молитовний спомин “Скорботна свічка пам’яті святої”, під час якого читачі могли долучитися до всеукраїнськоїтакції “Запали свічку пам’яті”. В зоді спомину бібліотекарі розповіли користувачам про цю трагічну сторінку української історії.

У книгах реєстрації смертності на позначення смерті з голоду з’являються нові терміни, як, наприклад, «безбілковий набряк».
Керівництво СРСР свідомо дезорієнтувало світову громадськість. Сталінський тоталітарний режим заперечував голод в Україні та відмовився від допомоги, пропонованої численними неурядовими організаціями й закордонними українськими спільнотами. Її отримання сприяло б якщо не запобіганню трагедії, то серйозному зменшенню її масштабів.
Голодомор приховували не лише від зовнішнього світу, а й від нащадків жертв. У 1933-му сільрадам наказано під час реєстрації смерті не вказувати причину. А в наступному році вийшла нова вказівка: книги РАЦС про реєстрацію смертей за 1932–1933 роки вислати в спеціальні частини (там більшість із них знищили). У Радянському Союзі заборона на інформацію про голод діяла до 1987 року.

Незважаючи на всі заборони та замовчування, українці завжди пам’ятали, як радянська влада голодом намагалась знищити українську націю. Пам’ять про комуністичні злочини зберігали й українці за межами СРСР, передавали її своїм нащадкам від 1933 року до сьогодні.

Трагічні події та злочини сьогодення доводять: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Детальніше

Година пам’яті: “Жити… Вірити… Пам’ятати…”

Страшна трагедія Голодний Мор, який забрав життя мільйонів наших земляків. Геноцид української нації, вчинений в 1932-1933 роках. Цей страхітливий злочин ніколи і нічим не стерти з пам’яті.

Пам’ять людей про Голодомор каралась смертю, важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття…Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекались, коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями. Пройдуть роки, минуть десятиліття і століття, а трагедія 1933 р. все одно хвилюватиме серця людей. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Тому сьогодні наш святий обов’язок зберегти пам’ять  про всіх хто не дожив, пам’ять про живих і ненароджених.

З нагоди цієї сумної дати у бібліотеці-філії №12 (с.Микитинці) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради проведено годину пам’яті «Жити… Вірити… Пам’ятати».

Бібліотекар  ознайомила присутніх з трагічними сторінками тих страшних подій української історії та  фактами Голодомору. Учні переглянули мультиплікаційний  фільм «Голодний Дух»  де головною ідеєю анімаційної стрічки є донести до глядача думку про те, що ми повинні пам’ятати ту страшну сторінку нашої історії, пам’ятати людей, які трагічно загинули. Також дітьми було виготовлено паперові квіти незабудки, які є символом пам’яті  жертв Голодомору. Для учасників заходу завідувачка бібліотеки  провела огляд літератури представленої на виставці «І пам’яті свіча не згасне»  як доказ «Справжнього пекла», створеного в Україні.

Детальніше

Виставка-реквієм “Холодний подих згаслої свічі”

24 – 27 листопада для читачів центральної бібліотеки для дітей МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради була відкрита виставка-реквієм “Холодний подих згаслої свічі”, присвячена Дню пам’яті жертв Голодоморів в Україні.

Читачі, оглядаючи виставку, змогли поспілкуватися з бібліотекарем з приводу цієї теми, оглянути твори мистецтва та художні твори, які розкривають важку тему нашого минулого, доторкнутися до документальних матеріалів та виразити свої емоції, створюючи спільну роботу – “Панно пам’яті”.

Відповідальна за підготовку та проведення заходу Томілова Л.І. 

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top