Урок-реквієм “Вмирали душі і слова, жило єдине слово – голод”
Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Наша рідна земля внаслідок геноциду втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом Українського народу. Він був вчинений верхівкою Радянського Союзу, щоб упокорити українців, остаточно зупинити український спротив режиму та спроби побудови самостійної, вільної від москви Української Держави. Почуття національної ідентичності українського селянина разом з його індивідуалізмом суперечило поглядам Радянського Союзу. Воно було фундаментом українського націоналізму і становило вагому загрозу існуванню СРСР. Саме тому об’єктом злочину геноциду постав український народ, для послаблення якого сталінський режим геноцидом винищив українське селянство, як основну частину нації і осередок її духовної та матеріальної величі.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору, 26.11.2022 року працівники бібліотеки-філії №6 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели урок-реквієм «Вмирали душі і слова, жило єдине слово – голод». Бібліотекарки розповіли присутнім про чорну сторінку історії нашого народу під назвою «голодомор». Працівниці бібліотеки наголосили, що навесні 1933 року смертність в Україні набула катастрофічних масштабів і пік голодомору припав на червень: щодоби мученицькою смертю помирало 28 тисячі осіб, щогодини — 1168 осіб, щохвилини — 20. Для того, щоб відтворити цю жахливу сторінку історії, бібліотекарки зачитували хвилюючі спогади очевидців Голодомору. Учасники заходу вшанували всіх полеглих жертв голодомору хвилиною мовчання.
Для користувачів нашої бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Чорна сповідь нашого народу». Виставка представлена різноманітними документами, фотографіями та публікаціями про геноцид української нації, спогадами і свідченнями очевидців, які змогли пройти крізь невимовний жах голодомору.
Відповідальна: Подолецька Г.І.