Сеанс кінотерапії “Іван Сила” (режисер Віктор Андрієнко)

25 жовтня 2022 року о 14.00 в читальному залі  ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради  відбувся перегляд українського художнього фільму режисера Віктора Андрієнка «Іван Сила». Перегляд кінофільму відбувся  в рамках Національного туру “Кіно заради Перемоги”,  на підтримку українських військових, що захищають нашу країну, та переселенців, змушених тікати від жахів війни і шукати прихисток у більш безпечних регіонах нашої країни.  

У вступному слові до перегляду кінофільму присутніх було ознайомлено з метою Національного туру та зі змістом проекту. Проект реалізується за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації “Дивись українське!” за підтримки фонду “МХП-Громаді” та компанії “Делойт” в Україні, за сприяння компанії “Вавілон”, ГО “УкрКіноФест”, ГО “Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії”, окремих підрозділів ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.

Фільм знятий за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Стрічка «Іван Сила» оповідає незвичайну історію життя Івана Фірцака, який народився в червні 1899 року в селі Білки Іршавського району на Закарпатті. Це розповідь про на диво сильного, доброго, і справжнього у почуттях та вчинках героя, про його дивовижних друзів і несподіваних ворогів.

 Іван Сила – втілення непереможного духу українського народу, його доброти і щирості. 

На сеансі кінотерапії були присутні члени клубу “Люди золотого віку”, внутрішньо переміщені особи та користувачі бібліотеки.

Відповідальна за проведення заходу провідний бібліотекар читального залу ЦБ Надія Каретнікова.

Детальніше

Хвилинка кулінарного настрою “Цікаві факти про піцу”

Щороку 25 жовтня у світі відзначають День виробників піци. Цю страву подарували світу італійці.

Вважається, що піца з’явилася у Неаполі. Перший заклад, у якому готували відкриті коржики з різноманітною начинкою, відкрили тут у 1738 році. Нині ж лише у Неаполі налічується понад 800 піцерій, не кажучи вже про інші міста та країни світу. З того часу піца, яка спочатку вважалася їжею бідняків, завоювала любов багатьох гурманів.

Цього дня, 25.10.2022 року, працівники абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і провели для користувачів бібліотеки хвилинку кулінарного настрою “Цікаві факти про піцу”.А чи знаєте ви, що піца “Маргарита” названа на честь королеви.

Піца, приготовлена в Неаполі для королеви, настільки сильно її вразила, що стала улюбленою стравою. Не виключено, що це була гарна легенда, оскільки рецепт “Маргарити” знайшли в ранніх джерелах. Як не крути, але піца Маргарита все-таки названа на честь королеви, адже завдяки цій легенді, набула світової популярності.

А чи знаєте ви, що автор «Трьох мушкетерів» Олександр Дюма – першим помітив актуальність піци.

Сам Олександр Дюма був великим фанатом піци та став першим, хто звернув увагу на цю страву. Автор всім відомих «Трьох мушкетерів» виявляється завжди був шанувальником піци, незважаючи на те, що раніше вона вважалася їжею бідняків.У 1835 Олександр вирішив вирушити в невелику подорож. Прибувши до Неаполя письменник побачив, що люди з малим достатком у літній період року їдять виключно кавун. У холодну ж період року в Неаполі прийнято готувати саме піцу. Відомий письменник оцінив її на “10” із “10”.

Детальніше

Година спілкування “Музикотерапія”

Зустріч клубу ”Радість спілкування”, яка відбулася 24.10.2022 року в читальному залі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради особлива тим, що до нас прийшли нові люди, в тому числі з переселенців.

Радіємо кожній новій людині, яка привносить своє бачення світу в загальну канву зустрічей. Змінюється склад учасників, урізноманітнюються форми проведення, незмінним залишається лише спрямування – позитивне сприйняття себе та оточуючих. Для позитивного налаштування на зустрічі використовували методи музикотерапії, якими люб’язно поділилася з нами Ілона Шукшина.

Відповідальна: Тарновецька-Мороз І.Д.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top