Стіна думок про мир

Мир – це найбільша цінність та мрія. Страх, насилля, нестабільність – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам.

Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях було спокійно, діти ходили до школи, посміхалися. Але підкралося горе… Сьогодні в Україні йде війна, гинуть військові та мирне населення. Для нас вже стали звичними слова «Біженці», «Загиблий», «Зниклий безвісти». Нам дуже хочеться і ми віримо, що найближчим часом ці страшні події закінчаться. 

До Дня миру у бібліотеці-філії №24 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради ми створили стіну думок, де зібрані найголовніші тези про мир.

Ми прагнемо жити в мирі й злагоді. Ми знаємо, що скоро повернуться додому батьки, сини, чоловіки, запанує спокій у душах та серцях людей, а ми станемо цінувати мир ще більше.

Детальніше

Мистецький портрет “Соломія Крушельницька: велична сила душі і голосу”

«Там, де проходить С. Крушельницька,
квітнуть троянди й співають солов’ї»
Д. Кардуччі.

Серед видатних жінок, яких дав світовій культурі український народ, вагоме місце займає постать української співачки, зірки оперної сцени Соломії Амвросіївни Крушельницької. Вона – жінка-патріот, жінка-легенда, богиня співу, чарівниця сцени й мистецьке диво. Її образ став уособленням справжньої жіночої вроди, великого таланту й рідкісної природи голосу. Найвідоміші театри й концертні зали кількох континентів запрошували її на свою сцену, найвидатніші композитори й диригенти сперечалися за право запросити її на свою виставу.

22.09.2022р. о 14:00 в читальному залі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбувся захід мистецький портрет “Соломія Крушельницька: велична сила душі і голосу” (до 150 – річчя від дня народження Соломії Крушельницької). Репертуар Крушельницької завжди включав твори як ліричного, так і драматичного характеру. Неможливо точно класифікувати її голос, який був широкого діапазону. Характер артистичної діяльності Соломії Крушельницької та навіть її темперамент не вкладається в рамки традиційного етикету старої мелодрами, тому можна сказати, що її творчість була анти традиційною, новаторською. Артистка завжди цікавилася проблемами оперного репертуару і охоче виступала в нових операх.

Детальніше

Бук айстопер «Стівен Кінг – король жахів»

21 вересня 1947 року народився Стівен Кінг, чий титул короля жахів ще ніхто не зміг заперечити. Багато років він вважався самим багатим письменником в світі: Кінг — автор понад 250 творів. Станом на 2019 рік він займає почесне 3-е місце серед найбагатших письменників, його обійшли Джеймс Паттерсон і Джоан Роулінг.

21 вересня 2022 року,  працівники бібліотеки-філії №4 Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели бук айстопер «Стівен  Кінг – король жахів». Бібліотекарка ознайомила користувачів з книгами талановитого письменника. Розповідала про цікаві факти із життя і творчості автора. Всі присутні зацікавилися творами С. Кінга.

Прозваний «Королем жахів» американський письменник,  автор не лише дуже плідний, але й талановитий. Він працює в різних жанрах, а його твори відрізняються дуже оригінальними сюжетами, загостренням пристрастей і несподіваними кінцівками. Перший опублікований твір Кінґа — “Скляний поверх” (1967), проте справжнім літературним дебютом письменника стали романи “Керрі” (“Carrie”, 1974) та “Салімовий наділ”(“Salem’s Lot”, 1975), які зробили письменника надзвичайно популярним серед широкого читацького загалу. Однією із найяскравіших прикметних ознак прози Кінґа є її настанова на поєднання в межах одного твору стильових ознак різноманітних, часто протилежних за характером естетичної спрямованості, жанрів: фантастики, детективу, жахів, містики, філософської алегорії, притчі, що, зрештою, надає його творам ознак оригінальності та неповторності. У Стівена Кінга є ціла армія шанувальників по всьому світу, а його твори багаторазово екранізувалися різними режисерами. Літературному стилю автора властива гострота, моторошні сюжети, увага до діалогів і пристрасть до викриття людських пороків.

Відповідальна Тейсар С. С.  

Детальніше

“Мир не кров’ю, а дружбою й любов’ю”

Голубко біла, ти лети у світ
Хай буде мир у небі голубому!
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ
Приносить радість родові людському.
Щороку з 1968 року 21 вересня у всьому світі люди відзначають Міжнародний день миру. Його проголосив Папа Римський Павло 6. Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру. Його було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів. На дзвоні зроблено надпис “Хай буде мир в усьому світі”.
21 вересня 2022 року бібліотека-філія №15 (с.Підлужжя) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провела пізнавальний калейдоскоп “Мир не кров’ю, а дружбою й любов’ю”.
На цьому заході читачі ознайомились з історією дня миру, переглянули відеоролик, а також поділились своїми думками і переживаннями. На знак підтримки підготували голубів, які символізують мир.
Відповідальна:Новіцька С. В.
Детальніше

«Хай буде мир віднині і навіки»: конкурс малюнків

“Почуй нас, Боже, у молитвах! Спини цей безлад і війну.
Нам поверни щасливе небо І гарну, сонячну весну!”
Т. Сердюк

21 вересня 2022 року центральна бібліотека для дітей Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради презентувала відвідувачам виставку малюнків “Хай буде мир віднині і навіки”.

21 вересня – Міжнародний день миру, що впроваджений за рішенням ООН. Вперше він проводився у 1982 року. Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначати цей день проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру. В Україні Міжнародний день миру відзначається із 2002 року.

Сьогодні для нашої держави це свято є особливо значущим. Кожен свідомий українець мріє про перемогу та мир у нашій країні, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

У День Миру бажаємо всім українцям скорішої перемоги над агресором, незламної віри в свій народ, в його непереможний дух і силу, терпіння та праці задля наближення цього щасливого дня!  Бажаємо миру в сім’ях, миру в серцях і відносинах та миру нашій рідній Україні!

Відповідальна: Томілова Л.І.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top