Ігрова карусель “Веселись, грай, книжки читай”

Літо – це не тільки чудова пора  року, це час канікул, цікавого, змістовного дозвілля та відпочинку, але навіть найцікавіший відпочинок не можна уявити без книг та бібліотеки. 

21.07.2022 року працівники бібліотеки-філії №1 по роботі з дітьми Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках проекту #Бібліотека_в_дворах провели ігрову карусель “Веселись, грай, книжки читай”.

Детальніше

Літня мандрівка у журнальний Всесвіт

21 липня 2022 року працівники бібліотеки-філії №3 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках проєкту #Бібліотека_в_дворах підготували і провели огляд дитячих журналів ”Смайлик”, “Пізнайко”, “Малятко” та “Колосок”.

Усі діти є маленькими дослідниками та шукачами пригод, цікавляться новими відкриттями у світі природи, науки чи техніки, люблять розгадувати кросворди, головоломки, сканворди та захоплено читають популярні комікси.

А найкращі дитячі журнали подають потрібну інформацію через гру, адже гра – найприродніше заняття для малечі. Читання дитячої періодики вчить дитину грати, вивчати, досліджувати, знаходити корисну та цікаву інформацію «про все на світі». На сторінках журналів багато цікавих, пізнавальних, захоплюючих розповідей, оповідань, віршів, які допомагають у навчанні, вчать логічно мислити, відкривають таємниці навколишнього світу, дають можливість весело і змістовно провести дозвілля, навчитися робити цікаві речі.

Тож давайте знайомитись з яскравими виданнями, що захоплюють із першої сторінки.

Відповідальна: Даниляк Т.

Детальніше

Історичний портрет “Гетьман Іван Мазепа: особистість в контексті часу” 

335 років тому (1687) Івана Мазепу було обрано гетьманом Лівобережної України. Державний діяч і політик найвищого гатунку, найвправніший дипломат тодішньої Європи, полководець і водночас поет, у поезії якого найсильнішими були патріотичні мотиви, вболівання за долю України. Різноманітна природна обдарованість поєднувалася в ньому з високою освіченістю. Іван Мазепа міг порозумітися з багатьма співрозмовниками, оскільки володів вісьмома мовами. Історична ерудиція Івана Мазепи викликала захоплення тих державних і військових діячів, із якими він спілкувався. Він був знавцем літератури, власником найкращої в Україні великої і цінної бібліотеки з інкунабулами, старовинними рукописами, раритетними виданнями на багатьох мовах.   

21.07.2022 року працівники читального залу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради на запрошення Богдани Ботюк, завідувачки відділу денного перебування Івано-Франківського  територіального центру соціального обслуговування, у форматі волонтерської діяльності провели  історичний портрет   “Гетьман Іван Мазепа: особистість в контексті часу”  (335 років тому (1687) Івана Мазепу було обрано гетьманом Лівобережної України). Захід проходив у літньому павільйоні Палацу Потоцьких.

Детальніше

Літературна панорама “Ярослав Гординський – письменник, літературознавець, педагог /до 140-річчя від дня народження/

Ярослав Гординський – літературознавець, славіст, письменник. Походить із родини священика. Після закінчення Львівської академічної гімназії (1900) навчався у Віденському та Львівському університетах (1900-1904).

Працював учителем української  мови та літератури в Коломийській гімназії. Сфера наукових зацікавлень Ярослава Гординського – історія української літератури від давнини до сучасності. Ще в студентські роки написав працю “Іван Гушалевич і його наукова діяльність”.

У 1930 р. Ярослав Гординський не тільки знайшов рукописи невідомих драматичних творів, а й вписав українську драму 17-18 ст. у загальноєвропейський літературний контекст. Його живий розум приймав ті різні літературні впливи й відтворив собі свій артистичний світ, у котрому знайшла вираз його сильна й енергійна індивідуальність.

21.07.2022 року в читальному залі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради було підготовлено і проведено літературну панораму “Ярослав Гординський – письменник, літературознавець, педагог” /до 140- річчя від дня народження (1882-1939)/.

Бібліотекарі читального залу ЦБ підготували  захід в рамках проєкту  #Бібліотеки_в_дворах.

“Ярослав Дмитрович Гординський був не тільки письменником,  літературознавцем, педагогом, а й блискучим перекладачем. Він перекладав Й. Гейне та В. Шекспіра  (“Сон літньої ночі”), листувався з Іваном Франком, написав спогади “До літературно-наукової діяльності І. Франка в 1912-1913 рр., низку соціально-побутових оповідань (“Розведені”, 1903; “Візник” 1905 р., “Чорний хліб” 1908 р.), – розповідала І. Казакова.

Захід був розрахований на мешканців та гостей міста.

Відповідальна: Ірина Казакова.

Детальніше

“Легко вогник запалити та нелегко погасити”: інформаційний компас

Дорогою з ревом сирени мчить кудись яскраво-червона пожежна машина. Десь сталася пожежа, і команда сміливих рятувальників поспішає її усунути. 

20 липня 2022 року центральна бібліотека для дітей Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради запросила читачів, щоб разом налаштувати свій інформаційний компас пожежної безпеки. Під час заходу діти дізналися про найстрашніші пожежі світу, історію пожежної служби, згадали про те, що може спричинити пожежі вдома та на подвір’ї та як уникнути пожеж. Діти дивилися мультфільми про пожежну безпеку, розмальовували картинки “Пам’ятати дітям варто: із вогнем погані жарти”. 

Коли з’явився вогонь, він став для людини одночасно і другом, і ворогом. Давайте перерахуємо, коли вогонь – друг? А коли – ворог?

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top