Пам’ятка-буклет “Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай”

Мабуть, кожен із нас хоча б раз у житті спостерігав порушення правил дорожнього руху. Або й сам хоч раз таке вчинив. Безумовно, причиною порушення ПДР є недостатня дисциплінованість учасників дорожнього руху і нехтування ними правилами безпеки на дорозі.

Тому надзвичайно важливо починати змалечку формувати в дітей культуру безпечної поведінки на дорогах, в дворах, в скверах.

Працівники бібліотеки-філії №6 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради 29.07.2022 року в рамках проєкту #Бібліотека_у_дворах підготували і  провели захід «Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай».

З розповіді бібліотекарки діти дізналися про сигнали світлофора, повторили правила переходу по «зебрі», де можна кататись на велосипеді, роликах, скутерах. Діти познайомились з книгами : Н. Морозова «Правила безпечної поведінки на дорогах»; «Безпека руху  – це життя»; «Правила безпеки на вулиці»; «Правила безпеки»; «Правила поведінки для вихованих дітей»; Тимовський О. «Правила дорожнього руху в ілюстраціях». Для кращого засвоєння матеріалу, ми створили пам’ятку-буклет і вручили дітям. Також наголосили дітям бути уважними на дорозі і виконувати правила дорожнього руху.

Відповідальні: працівники бібліотеки-філії №6.

Детальніше

Бібліотечна інформина “Державність, вимріяна поколіннями”

#Бібліотека_у_дворах

28 липня 2022р працівники бібліотеки-філії №5 провели  на подвір’ї з дітьми та батьками бібліотечну інформину «Державність, вимріяна поколіннями» з нагоди Дня Української Державності, в рамках проєкту «Бібліотека у дворах»

Вчися пишатися своїми предками, і нащадки пишатимуться тобою. Бо ж українець – не тільки той,  чиї діди були українцями, а той, чиї діти будуть українцями.

            з книги Братів Капранових «Мальована історія Незалежності України»

  Розпочала захід завідувачка бібліотеки №5 Українець Світлана, запитанням до присутніх, які події відзначаємо 28 липня (д. св. Володимира, д. хрещення України-Русі, д. державності ). Вона провела користувачам книгозбірні хронологію державності України з цікавими фактами за вищезгаданою книгою Братів Капранових (давні стоянки в Мізині, Трипільці, Кіммерійці, Скіфи, Сармати, Київська Русь, Галицько-Волинське князівство, Литовська доба, Козачина, УНР, Незалежна Україна)  і за  журналом «Крилаті»- 2022р.-№3 (російські вторгнення в українську державу, починаючи з 12ст. князем Андрієм Боголюбським). Паралельно охочі читачі шукали відповідні місця на карті України,  розглядали ілюстрації древніх поселень в книгах «100 найвідоміших шедеврів України», «Держава і цивілізація в історії України», переглядали сторінки історії в журналах «Дзвіночок».  П’ятикласник   Пичіль Назар оповів про князів Київської Русі за прочитаною книгою О.Олеся «Княжа Україна». Читачі молодших класів Пичіль Наталя і Білоборода Анастасія за власним бажанням декламували вірші про Україну.

 Мами дітей Білобородів, Пичіль, Криворучко спілкувалася з бібліотекарями про винищення і викрадення московитами  української спадщини ( за серією документальних фільмів «Україна. Відроджуємо свою історію»). Тим часом, старші  діти (5-6 класи) грали в журнальну гру «Мандри стежками древніх українців», а молодші—розфарбовували трипільські гончарні вироби.

Бібліотекарка Дяків Романія оформила аплікацію в національному стилі,  провела вікторину про атрибути української держави, організувала присутніх до співу «Ой, у лузі червона калина», яку підтримали на балконах мешканці будинку.  

Завідувачка бібліотеки №5 побажала дітям продовжувати вивчати історію України, щоб в майбутньому стати вченими, урядовцями і повернути Україні цінності (ікону Вишгородську, клейноди Богдана Хмельницького,  корону Данила Галицького, рештки князів, гетьманів…).  На завершення заходу вона гостила всіх присутніх солодощами.

 Відповідальна Українець С.

Детальніше

Бібліопікнік “Острів читання на планеті Літо”

#Бібліотека_у_дворах

Літо для дитячих бібліотек – це пора творчості, фантазії, активізації усіх  форм індивідуальної та масової роботи з читачами-дітьми, можливість ближче пізнати їх.

Центральна бібліотека для дітей в рамках проекту “Бібліотека у дворах” запросила 28 липня о 13.00 читачів на бібліопікнік під відкритим небом «Острів читання на планеті Літо».

Влітку завжди читається більше – є час на читання, на роздуми над змістом. Напевно тому саме влітку виник Міжнародний день згадування улюблених книг.  Це день, коли шанувальники книг можуть зібратися разом та поділитися враженнями.

Ось і ми зібралися сьогодні на бібліопікнік «Острів читання на планеті Літо» для того, щоб разом провести час та згадати свої улюблені книги. 

Учасники заходу разом із бібліотекарями згадували свої улюблені книги та цікаві моменти, пов’язані з читанням. 

Бібліотекарі підготували для дітей різноманітні ігри, що пов’язані з літературою, читанням: «Літературне лото»,  «Чарівна торбинка», «Цукерка з загадкою», «Літературний волейбол», оживаючі пазли «Аліса в Дивокраї». І звісно солодке частування, який же пікнік без нього!

Було цікаво! Було атмосферно! Учасники бібліопікніка понесли додому позитивні емоції та бажання знову прийти в дитячу бібліотеку!

Відповідальні за підготовку та проведення заходу працівники бібліотеки.

Детальніше

Бібліорозваги “Загадкова поляна”

#Бібліотека_у_дворах

28 липня  2022 року завідувачка бібліотеки-філії №12 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради в рамках проекту «Бібліотека у дворах»  провела бібліорозваги «Загадкова поляна».

Чи можна уявити себе на одинці влітку? З нашими книгами та нашими читачами – звісно, ні!

Літня пора – це нові емоції, нові знайомства, незабутні події та враження. А щоб зробити літо по справжньому веселим і незабутнім для наших читачів ми бібліотекарі пропонуємо провести час разом з нами. Сьогодні ми зібралися на імпрезу найрозумніших, найкмітливіших, найдопитливіших і найактивніших особистостей. Веселою та захоплюючою видалась дітям цікава вікторина «Все про все» навчаючись швидко знаходити вірну відповідь на поставлену задачу, розвиваючи інтерес до навчання, активність, увагу та вміння працювати в команді. А ще чудово розважились граючи веселу  гру наповнену сміхом  «Стрибки з рук і ніг».

Детальніше

Майстер-клас “Розробка соціальних проєктів”

28 липня 2022 року бібліотекарка інформаційно-аналітичного відділу обслуговування та забезпечення АБІС, Юлія Каюда, стала учасницею майстер-класу “Розробка соціальних проєктів” через online платформу ZOOM.

Лектор online тренінгу – Ольга Жукова (м. Херсон), фахова фасилітаторка, тренерка, активістка громадського центру «Нова генерація», волонтерка ІФОУНБ ім. І. Франка в проєкті ВільноХаб підтримки дітей та молоді ВПО.

Мета даного заходу – ознайомити учасників з принципами розробки соціальних проєктів, шляхи побудови взаємодії з донорами (міжнародними програмами та фондами). До участі були запрошені бібліотекарі з Івано-Франківської області.

Програма майстер-класу була надзвичайно інформативною, цікавою та з корисними практичними порадами щодо створення соціальних проєктів. Було розглянуто основні принципи складання соціального проєкту (логіко-структурний підхід). Також обговорили найбільш типові помилки, які виникають при розробці проєкту. Важливою та цінною була інформація про те. на що слід першочергово звернути увагу в оголошенні про конкурс, тобто як правильно читати таке оголошення. А також про різноманітність міжнародних програм та фондів та як взаємодіяти з ними.

Проведення таких навчальних тренінгів має важливе значення у створенні та успішності майбутніх соціальних проєктів, адже є джерелом корисних лайфхаків та практичних порад.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top