Літературна скарбничка “Книжки із присмаком солоного бризу”

Далі, далі від душного міста!
Серце прагне буять на просторі!
Бачу здалека, – хвиля іскриста
Грає вільно по синьому морі
Леся Українка

Якщо, прогулюючись у власному дворі, або в цілком сухопутному парку поблизу свого дому, ви раптом відчуєте присмак солоного бризу, неповторний аромат розпеченого сонцем пляжу і квиління чайок, — не лякайтеся! Можливо, до вас просто наближаються доброзичливі бібліотекарі зі стосами цікавих, дібраних старанно і з любов’ю до читача, книжок про МОРЕ. 16 червня, в рамках проєкту #бібліотека_у_дворах, ми, бібліотекарі бібліотеки-філії №3 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, традиційно вийшли за межі нашої затишної книгозбірні, щобзустрітися з читачами, які з різних причин самі не змогли завітати до нас)) Взяли із собою трохи книжок, в яких море — місце розгортання подій, головний герой або настрій.

Якщо війна в Україні, розв’язана терористичною організацією російська федерація, ще в 2014 році забрала в українців можливість відпочивати в Криму, то повномасштабне вторгнення російських загарбників у 2022-му зруйнувало наші мрії про узбережжя Одещини, Миколаївщини, Херсонщини. І поки наші захисники та захисниці відважно борються за Південь України, ми не забуваємо допомагати ЗСУ і не забуваємо повертати у своє життя маленькі повсякденні радощі. Наприклад, міцну ранкову каву, обійми з рідними або читання. Читання творів, які занурять вас в атмосферу неквапного пляжного відпочинку або небезпечної морської подорожі.

Куба — один із найпопулярніших туристичних напрямків Карибського моря. Це батьківщина найкращого у світі тютюну, рому й цукру. Ця острівна країна розташована в північній частині Карибського басейну на перехресті Карибського моря, Мексиканської затоки та Атлантичного океану.

Саме на Кубі відбуваються події повісті-притчі американського письменника Ернеста Гемінґвея «Старий і море» про старого рибалку Сантьяго, його боротьбу з гігантською рибиною, що стала найбільшою здобиччю у його житті. 

1953 року Ернест Гемінґвей отримав за повість «Старий і море» Пулітцерівську премію. 

“Дике літо в Криму” Зірки Мензатюк. Це сиквел відомої повісті “Таємниці козацької шаблі”, — програмного твору для п’ятикласників. Відвідайте найпринадніші куточки українського Криму разом з героями повісті, і нехай ваше літо буде таким же насиченим та сповненим пригод, як у Наталочки та Северина!

Повість шведського письменника Ульфа Старка “Мій друг Персі, Бофало Біл і я”. У своїй легкій, трохи сумовитій і разом з тим дотепній манері, Ульф Старк розповідає про життя, дружбу, любов — і завжди знаходить для них новий, несподіваний і глибокий погляд. Пориньте разом із героями твору у щасливе дитинство на березі моря!

Давньогрецька поема «Одіссея» Гомера цілком зійде за захопливий пригодницький роман. Пригоди хитрого, дипломатичного царя Ітаки, який зумів пережити безліч небезпек і віртуозно здолати ворога, що переважав його за розмірами і фізичною силою, століттями надихали відомих діячів науки, культури і мистецтва. Нехай надихають і вас.

Дія дебютного роману австралійської письменниці Марго Стедман “Світло між двох океанів” розгортається на невеликому острові біля Австралії після Першої світової війни. У центрі сюжету — доглядач маяка і його дружина, які вирішують складну моральну дилему, коли до берега прибиває човен з немовлям і мертвим чоловіком. Подружжя беруть дитину на виховання, але чи будуть наслідки такого рішення…

Відповідальні за проведення Якимечко В., Озарко М.

Детальніше

Презентація творчості поетеси Богдани Дедерчук

Традиційно, щочетверга в читальному залі ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради проводяться творчі зустрічі з поетами та письменниками в рамках літературного проєкту «Бібліотека в дії».  16 червня 2022 року о 15:00, в читальному залі ЦБ, відбулася творча зустріч із поетесою Богданою Кучабською-Дедерчук.

Богдана Кучабська-Дедерчук уродженка міста Стрия Львівської області, де з`явилася на світ 29 вересня 1972 року і провела свої дитячі роки. Тут  ще в шкільному віці почала писати вірші і друкуватися в районній періодиці. Закінчила Львівське педагогічне училище №1 та Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника. Педагог. Філолог. Зараз живе і творить у карпатському селі Микуличин. Одружена, багатодітна мати. Волонтерка, нагороджена відзнакою Президента України “За гуманітарну участь в антитерористичній операції” у 2016 році. Громадська діячка, співзасновниця ГО “Літературна студія “Бистрінь”” в  м. Надвірна та ГО ЛМО “Зґарда” в м. Яремче. 

З-під пера поетеси вийшли збірки поезій “Спрага щастя”, “Втамовуючи спрагу”, “Там, де росу роздають”, а також серія збірок у співпраці з львівським художником Олегом Денисовцем: “Сплетіння образів і рим”, “Крізь часоплин стихій”, “Одвічне коло неповторності”, “Гра загадок та квінтесенцій”, “Спокуса незраджених ліній”.

Модератор заходу – український поет, поет-пародист і поет-пісняр Володимир Присяжнюк, представив  присутнім  авторку та її творчість.  Поетична душа цієї надзвичайно талановитої жінки завжди сповнена любов’ю до людей і навколишнього світу. Твори поетеси увійшли до антології художніх творів бистрінців “Окрилена ріка” та до другого тому краєзнавчої книги “Микуличин”.

Поезії Богдани Кучабської-Дедерчук опубліковано в журналах “Дніпро”, “Буковинський журнал”, “Дзвін”, “Водограй мрій”, “Стежка”, регіональних часописах Прикарпаття.

Під час зустрічі авторка розповіла про свою творчість, плани на майбутнє та погляди на теперішню ситуацію в суспільстві. Всі присутні мали змогу послухати ліричну поезію у її виконанні.

Захід відбувся для ВПО, а також для всіх охочих. Присутні мали змогу поставити запитання авторці та отримати відповіді на них.

Відповідальна за проведення заходу бібліотекар читального залу Дубовська Оксана. 

Детальніше

Книжкові лавочки “Почитаємо, пограємо, казки відгадаємо”

Влітку під час шкільних канікул діти мають багато можливостей провести з цікавістю свій вільний час. І в цьому, як завжди, допомагає наша бібліотека! Вона пропонує поєднати приємне  та корисне  з метою популяризації видань та послуг! Одна з найулюбленіших форм роботи –  це бібліотека під відкритим небом. 

16.06.2022 року працівники бібліотеки-філії №1 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і провели книжкові лавочки «Почитаємо, пограємо, казки відгадаємо».
Бібліотекарі  ознайомили  дітей з новинками дитячої літератури, ознайомили з книгами українських та зарубіжних письменників, які створюють атмосферу захвату та сприяють розвиткові фантазії. Присутні взяли участь у вікторинах «Казковий світ улюблених героїв», «Знай, люби, бережи!», діти  відгадували загадки, доповнювали прислів’я та приказки. 

Мета  бібліотеки на свіжому повітрі – відпочинок від гаджетів, відкрите спілкування з книгою та водночас із природою!
Подібні заходи підказують, що свою вільну годину можна завжди провести  за читанням цікавої книги!

Відповідальні: працівники бібліотеки-філія №1.

Детальніше

Година-посвята “Слово про батька” /до Дня батька/

Свято День батька відзначають у третю неділю червня. Вперше виникло в 1909 році в США. Святкові заходи включають акти широкого вшанування інституту батьківства і сім’ї у вихованні дітей, а також його ролі для процвітання всього суспільства.

Наші батьки – найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама – найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.

16.06.2022 року бібліотекарі читального залу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради  підготували  годину-посвяту “Слово про батька” (до Дня батька). 

В рамках заходу  для онлайн користувачів підготовлена відеопрезентація, в якій висвітлена роль батька, зокрема під час війни.

Детальніше

“Євген Коновалець – вождь української нації”

“Навіть серед найбільш несприятливих обставин
нам 
не треба складати рук чи то впадати у зневіру”.
Є. Коновалець

15 червня працівники бібліотеки-філії №2 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради в рамках проєкту #Бібліотека_в_дворах провели інформаційну хвилинку “Євген Коновалець – вождь української нації”.

14 червня – День народження Євгена Коновальця. Є. Коновалець – видатний український політичний і державний діяч, полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, член Стрілецької Ради, комендант УВО (Українська Військової Організації), голова Проводу українських націоналістів(1927), перший голова ОУН (з 1929), один із ідеологів українського націоналізму.

В дворі бібліотекарі провели інформаційну хвилину, в якій коротко розповіли про життєвий шлях легендарного полковника. Також була представлена виставка літератури, яка є в бібліотеці. Переглядаючи книги, читачі захотіли більше дізнатися про Євгена Коновальця. 

Бібліотекарі запрошують всіх, кому цікава тема України і її героїв в бібліотеку.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top