“Волає захисту природа – ми не можемо бути байдужими !” О.Гончар
Природа для людини – джерело життя, мудрості і краси. Вона постійно змінюється, вражаючи нас розмаїттям своїх проявів. Традиційно Україна, як і весь світ 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Свято було засновано Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році. Всесвітній день навколишнього середовища покликаний привернути увагу світової спільноти до екологічних проблем.
До цієї дати у бібліотеці-філії № 7 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради з 3 червня 2022 року експонується виставка-путівник “Природа – джерело краси і добра”. На виставці представлена література, яка дає змогу детально ознайомитися з питаннями пов’язаними з охороною навколишнього середовища .
Розділи виставки :
Збережемо природу – не зникнемо як народ
Гармонія людини і природи
Природно-заповідний фонд України
Природні чудеса Прикарпаття
Презентуючи виставку, бібліотекарі детально ознайомлювали користувачів бібліотеки з питаннями раціонального використання природних ресурсів, із збереженням природно-заповідного фонду України і книгами про прекрасну природу нашого краю. Особлива увага приділялася питанням про проблеми природи у час воєнного стану в нашій країні.
Стань світлом! Сонцем стань! І темрява відступить! Лиш силою любові змінимо цей світ. Лише вона – наш порятунок. ( Ірина Тарновецька-Мороз)
Уже традиційними стали літературні вітальні, які проводяться з творчими особистостями – письменниками, поетами, краєзнавцями, кожного четверга з 31 березня 2022 року у Івано-Франківську, в рамках проекту “Бібліотека в дії”. Заходи проводились за організації абонементу ЦМБ в мистецькому просторі “Підземний Перехід Ваґабундо”.
З 2 квітня 2022 року, ми поміняли локацію, і тепер літературна вітальня проводиться в читальній залі ЦМБ, за організації абонементу ЦМБ. Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради. Отже, в четвер, 2 травня 2022 року о 15:00, в читальній залі ЦБ, в рамках літературної вітальні проекту “Бібліотека в дії” відбулася презентація творчого доробку поетеси та художниці Ірини Тарновецької-Мороз.
Модераторка зустрічі, завідувачка відділом обслуговування ЦМБ Кирста О.М., привітавши присутніх зі світлим святом Вознесіння Господнього, побажала всім миру і гармонії в душі, здоров’я, міцності духу і Божого благословення на всі добрі справи в цей нелегкий для нашої країни час. Глибоко перейнявшись світлим поетичним словом Ірини Тарновецької-Мороз, модераторка представила присутнім авторку та її ліричних героїнь. Цитуючи слова членкині НСПУ, Ганни Дорошенко, вона слушно зауважила: «Прочитавши поезії цієї неординарної авторки, я їй повірила. Повірила її любові до Бога, до життя, до кожного з нас. І любов ця не декларативна, а справжня – щира і чиста, і вистачить її, аби бодай на йоту вдосконалити цей світ, захистити його від бруду і зла». І це справді так. Про це говорили всі виступаючі на заході, надихнувшись щирим, променистим словом авторки.
Найбільша цінність поезії пані Ірини – позитив, радість і світло, яке вона дарує читачам, – зазначила у своєму привітальному слові. Поетична душа цієї надзвичайно талановитої жінки завжди сповнена любов’ю до людини і навколишнього світу. Як зізналася сама пані Ірина, вона вперше відкрила для себе світ книги в бібліотеці, а саме, в Центральній міській дитячій бібліотеці по вул. С. Бандери. «Поезія прийшла до мене несподівано, коли я готувала виставку малюнків, – розповідає поетеса. – Тоді зрозуміла, що картини, намальовані на полотні, можу відтворити ще й словом. Згодом поезія стала для мене цілком самостійним засобом самовираження та відтворення внутрішнього світу». Модераторка коротко ознайомила присутніх з біографією мисткині, підкресливши, що вона закінчила художньо – графічний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника. Була учасницею 3-х виставок: у 2001році організувала і була учасницею виставки творчих робіт працівників Івано-Франківської міської ради, у 2003 і 2005 роках мала персональні виставки. Брала участь у міжнародних художніх пленерах; Івано-Франківськ Веспрем(Угорщина), Івано-Франківськ Созопол (Болгарія), Івано-Франківськ Болехів, У 2007 році вийшла її поетична збірка « Кольорові сни», у 2020 році «Танець Життя». На слова і музику Ірини Тарновецької- Мороз записано пісні: «Ангел», «Майдан», «Стань світлом», «Зима», «Танець життя», «Сон», «Місто моє». Учасники клубів “Радість спілкування” і “Клубу Золотого віку” не поскупились на приємні для авторкипривітальні слова. Щирі слова подяки і вдячності звучали відприсутніх в залі: Ольги Декан – подруги авторки, викладачки медакадемії, вчительки української мови та літератури, знаної вишивальниці, Оксани Вовк – директорки МЦБС, учасників клубу “Люди золотого віку”: Івана Кухаря – альпініста-рятувальника, фотографа-любителя, Мирона Левицького – заслуженого працівника Культури України, який один з перших організовував виставки пані Ірини, Христини Токовенко,однієї з перших учасників клубу “Радість спілкування” і “Клубу Золотого віку”. До добрих і щирих слів привітань долучилися і ВПО – Любов Вагуріна з Луганщини, Валентина – Харкова, Захід відбувся для ВПО, а також для всіх шанувальників творчості Ірини Тарновецької-Мороз і надовго запам’ятається всім, своєю енергетикою, харизмою авторки, душевністю і щирістю спілкування. Чекаємо вас кожного четверга о 15:00 в читальній залі Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради. Працівники ЦМБ завжди раді зустрічі з вами. Захід і інформацію підготувала – завідувачка відділом обслуговування ЦМБ: Кирста О.М
Кожного року міжнародна спільнота має особливий день – це День захисту дітей. І це не просто ще одне потенційне свято. Це ще одне нагадування дорослим те, що вони мають не лише свої права (в тому числі і на дітей) але й великі обов’язки по відношенню одо собі подібних молодих індивідумів.
Проблематика прав дітей має широкий спектр тем для обговорення. Можна годинами розповідати про різні «гріхи» які лише є у суспільстві стосовно дітей. Та від цього нічого не зміниться.
Однак, одним із аспектів пов’язаних з даним днем є і виховання підростаючого покоління. Бо на жаль, на це іноді мало (а подекуди і зовсім не) акцентується уваги. А це в свою чергу тягне за собою цілу низку проблем у подальшому.
У бібліотеці-філії №11 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовленагра – вікторина “Сторінками улюблених книжок”.
Отже, вікторина – це гра, яка полягає у відповіді на усні запитання. Тож, вікторина була побудована у формі гри з певними питаннями по прочитаних раніше творах. А разом із тим, щоби не було сухо питання-відповідь це було у формі гри. Тобто можна було не лише дати точну відповідь але й певною мірою пофантазувати. У тому числі навіть і над сюжетом.
Було цікаво послухати різні дитячі розповіді і різні фантазії щодо своїх улюблених книжок. А також була сформована виставка з різної дитячої літератури. Книги, з котрої було вже давно прочитані малюками. І сама тільки обкладинка нагадувала давно забутий сюжет.