“Волонтери культури – волонтерам війни”: презентація роману в новелах “Редакторка” Марії Вайно
Все буде Україна! Слава Україні!
29 Квітня 2022
29 Квітня 2022
28 квітня 2022 року у середмісті Івано-Франківська вже традиційно відбулася акція “Нація, яка читає – непереможна!”.
Внутрішньо переміщені особи отримали нову можливість для прочитання понад сотні книг, які мешканці МТГ приносили до читального залу Івано-Франківської МЦБС.
Особливим гостем АКЦІЇ став міський голова Руслан Марцінків, який поповнив книжкову викладку новими примірниками літератури, зокрема цікавими історичними дослідженнями та художніми виданнями.
Надзвичайно приємно бачити на АКЦІЇ як постійних, так і нових читачів, що вже традиційно обмінюються книгами та з нетерпінням чекають наступної зустрічі!
Усі, хто має бажання та можливість поділитися своєю літературою!
Книги для АКЦІЇ “Нація, яка читає – НЕПЕРЕМОЖНА” приносьте до читального залу (вул. П. Орлика, 5). Особливо вдячні будемо за дитячі книги.
Все буде Україна!
29 Квітня 2022
28 квітня 2022 року в мистецькому центрі “Підземний Перехід Ваґабундо” в рамках літературної вітальні проєкту “Бібліотека в дії” за організації абонементу ЦБ, бібліотеки-філії №4 та краєзнавчого відділу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулися “Бібліотечні гаївки”.
Присутніх на заході, вимушено переміщених осіб, ознайомили з традиціями відзначення Великодня в Великодній тиждень аж до провідної Неділі.
Бібліотекарі підкреслили, що традиції Великодніх забав та тексти гаївок передавалися з покоління в покоління. В дохристиянських гаївках відтворювався процес посіву, садіння в землю всякого зела, його росту та збирання врожаю. У християнських традиціях гаївки відображають радість весни та Воскресіння Христового.
А розпочали з дитячої гаївки “Десь тут була подоляночка”, участь у якій з задоволенням взяли як дорослі, так і діти, бо про неї усі чули не один раз. В процесі даної гаївки, дорослі і діти, взявшись за руки, ходили по колу, в центрі якого стояла Подоляночка, і в танці відтворювала все, що співалося в пісні.. А далі, всі поринувши в дитинство, згадували Великодні забави нашого краю і навперебій весело ділилися один з одним. Тут були і сумні побутові гаївки ”Ой служила Настя в пана”, до веселого ігрового “Кривого танцю”, “Шум” і “Зелені огірочки”. Всі весело забавлялися і вкінці згадали ще одну великодню забаву “Третій лишній”, або “Решето”, як називають у різних регіонах Прикарпаття.
Внутрішньо переміщені особи із задоволенням долучилися до ведення гаївок і перейняли цю традицію для святкування Великодня в своїх родинах.