Бук-мікс “Сучасні автори – сучасним читачам: зустріч з письменницею Марією Микицей”

23 квітня – відзначаємо Всесвітній День книги і авторського права. Свято всіх, хто читає, хто пише, хто видає і хто розповсюджує книгу.

А 21 квітня 2022 року о 15:00 з нагоди відзначення цього дня, в мистецькому центрі “Ваґабундо” в рамках “Літературної вітальні” проєкту “Бібліотека в дії” за організації абонементу ЦБ (вул. Короля Данила, 16) та бібліотеки-філії №4 (вул. Коновальця, 132а) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради був підготовлений і проведений бук-мікс “Сучасні автори – сучасним читачам: зустріч з письменницею Марією Микицей”.

Атмосфера зустрічі була чудова – подвійно-святкова, затишна і дуже безпосередня. Відчувався передсвятковий настрій.

Письменниця представила присутнім в залі свої різножанрові книги: і поезію, і дитячі книги і підліткові романи , над якими працює і жіночий роман «Дольче віта», який увійшов в 10 кращих романів України 2019 року. Відбувся такий своєрідний мікс її творчості. Талановито вела усіх присутніх сторінками своєї творчості авторка, вона розповіла про вже написані книжки і про ті, які ще пишуться, зокрема про продовження «Дольче віти» і «Трофею на довгу пам’ять», предобрим словом згадала й дитячу книжку «Квантову фізику», яку редагувала як науковий редактор.

А ще була розмова про видавництва з якими працює пані Марія, бо ж День книги і авторського права, то ж, як не вшанувати видавців. Пані Марія щиро подякувала всім з ким працює. Згадала також і письменницю Юлію Баткіліну, мешканку Харкова, в співавторстві з якою видала дві книги: “Плетиво” і “Чужі бажання”.

На жаль, через російсько-українську війну письменниця змушена була покинути місто (бо на руках малолітня донечка) і в цей час перебуває за кордоном. Та Марія Микицей процитувала чудові слова пані Юлії “Ми — дуже запальні дівчата, і докладаємо всіх зусиль, аби довести, що поезія і література — це не нудна морока в школі, а яскраве і потужне Життя”.

Захід був цікавий для всіх: і для бібліотекарів, і для тих, хто знайомий з творчістю авторки і хто тільки хоче пізнати її літературне слово, а також і для внутрішньо переміщених осіб, яким було дуже пізнавальне таке знайомство з авторкою наживо.

Авторка подякувала всім і підкреслила, що така зустріч – чудова нагода поспілкуватися з шанувальниками української літератури.

А ще, варто додати, що під час проведення “Літературної вітальні” з дітьми присутніх на заході батьків-ВПО активно займалися працівники бібліотеки-філії №4. Отож сумувати не прийшлось нікому.

Інформацію підготувала завідувачка відділом обслуговування ЦБ – Кирста О.М.

Детальніше

Біблійна година “Тихо ангел прилетів і Великдень сповістив”

Земля великим днем зігріта,
Здійснилось чудо із чудес,
Дарує небо звістку світу –
Христос воскрес! Христос воскрес!

21 квітня 2022 року працівники бібліотеки-філії № 3 (вул. Хоткевича, 52а) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і провели біблійну годину та майстер-клас до Великодня.

Детальніше

Екодайджест “Відродимо нашу Землю”

21.04.2022 року в читальному залі та на прибудинковому майданчику бібліотеки-філії №14 (вул. Довженка,12) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготовлено і проведено екодайджест “Відродимо нашу Землю”.

Наша планета переживає велику екологічну кризу. А наша країна  майже два місяці у вогні, під постійними ворожими обстрілами. Агресор зруйнував навколишнє середовище. Будь-яка війна несе величезні екологічні загрози для населення, але бойові дії в Україні можуть призвести до особливо катастрофічних наслідків. Розлите паливо, зруйнована техніка та відпрацьована зброя, підірвані ракети — все це забруднює ґрунт та ґрунтові води хімічними речовинами та важкими металами.Також російські війська, знищуючи наші ліси, використовують деревину для будівництва фортифікаційних споруд, прокладання інфраструктури, обігріву та приготування їжі. Бойові дії порушують спокій диких тварин, є великий ризик для виведення потомства багатьох птахів і ссавців. Атакування портової інфраструктури вздовж узбережжя Чорного та Азовського призводить до забруднення вод і поширення  отруйних речовин у море.

Що можемо зробити ми на захист природи? Бібліотекар разом із дітьми в ігровій формі роздумували як змінити своє ставлення до природи в екологічній бесіді “Будь природі другом”, іграх “Можна-не можна”, “Екологічна тест-загадка”, “Віднайди правильну відповідь”. Діти разом із батьками обіцяли посадити дерево, берегти воду, не засмічувати відкриті водойми і надра землі.

Дітям радимо прочитати нову книгу:
В.І. Шкургана “Делінь: екологічні казки”. – Косів: Писаний Камінь, 2021.

Відповідальна: Засєдко Р.О.

Детальніше

 Творча зустріч в рамках проєкту “Великдень по-особливому”

20 квітня 2022 року в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулася творча зустріч в рамках проєкту  “Великдень по-особливому”. Його організатором було громадське об’єднання “Об’єднані любов’ю”.

Із вітальним словом до присутніх звернулася директор Івано-Франківської МЦБС Оксана Вовк.
Учасниками заходу були діти інклюзивної групи. Вони ознайомили присутніх із постановкою п’єси “Чорнобривці – квіти України”.
Захід завершився сердечними побажаннями миру та добра цим надзвичайно сонячним дітям. Гості читального залу ЦБ обмінялися великодніми подарунками та висловили побажання на творчі зустрічі в майбутньому.

Відповідальні: громадське об’єднання “Об’єднані любов’ю” та працівники читального залу ЦБ.

Детальніше

Майстер-клас “Писанкове Воскресіння!”

Традиційно, щороку, на Великдень люди печуть паску. А ще – створюють барвисті різнокольорові писанки. Мистецтво розписування писанок – символ весни, вічності життя. У жодного народу немає таких прекрасних, мальовничих писанок, як в українців. 

Зазирнути у таємниці створення писанки, долучитись до чарівного світу мистецтва усі охочі мали змогу на великодньому майстер-класі «Писанкове Воскресіння!» (в рамках флешмобу «Подаруй писанку солдату»), який відбувся 20 квітня 2022 року в бібліотеці-філії №24 (с. Драгомирчани, вул. Незалежності, 77) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради.

Кожна дитина створила великодню листівку для солдата та власноруч прикрашала  кольоровим декором вирізані великодні писанки, які ми передамо на передову нашим захисникам, як оберіг, зігрітий теплом дитячих долоньок.

Розмальовування, декупаж великодніх писанок – це дуже хороша традиція, а ще це добрий відпочинок для тіла і душі. Кожна дитина, тримаючи у руках свою писанку, щиро вірила, що вона принесе родинний добробут, злагоду, щасливе життя, а найголовніше – довгоочікуваний мир в Україну.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top