Творча зустріч: “Квіти з вірою у Перемогу”

Сьогодні, 19.04.2022 року відбулася ще одна зустріч із дітьми, які вимушено покинули свої домівки через активні бойові дії.
Працівники бібліотек Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і провели творче заняття “Квіти з вірою у Перемогу”, на якому спільно з дітьми виготовляли, використовуючи кольоровий папір, синьо-жовті тюльпанчики та жваво обговорювали мрії, які хочуть втілити після Перемоги. Бібліотекарка читального залу, Дубовська О.П., розробила шаблони та елементи, необхідні для створення паперового тьльпанчика, а також розповіла про символічне значення кольорів квітки.

Дружня атмосфера та цікава бесіда допомогли створити чудові паперові вироби. А діти отримали гарний заряд позитиву та радості.

Отож, хай наша весна розквітне Перемогою!
Слава Україні!

Детальніше

Відеопрезентація “Собор Святого Воскресіння – пам’ятка м. Станіслава”

У 1983 році за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток  та визначних місць, створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць. 

Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства та необхідність збереження для майбутніх  поколінь.

З цієї нагоди працівники краєзнавчого відділу ЦБ (вул. Мазепи, 1) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували презентацію “Собор Святого Воскресіння – пам’ятка м. Станіслава”, який є для мешканців міста та й для його гостей визначною пам’яткою.
З цим храмом пов’язано імена видатних людей усієї України, і передовсім єпископів – Юліана Пелеша – видатного історика й богослова, першого єпископа Станиславівської єпархії, двох митрополитів, які до своєї інтронізації були єпископами у Станиславові – кир Юліана Саса-Куїловського і кир Андрея Шептицького. Останнім єпископом був блаженний кир Григорій Хомишин. То ж пропонуємо нашим онлайн користувачам переглянути відеопрезентацію.

Матеріал підготували працівники відділу краєзнавства МЦБС.

Детальніше

Ярмарок газетних і журнальних статей “Історія, закарбована в пам’ятниках”

У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць (International Day of Monuments and Sites). Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.
Девізом Міжнародного дня пам’яток та історичних місць стали слова: “Збережемо нашу історичну батьківщину”. 

18 квітня 2022 року в читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради у форматі відеопрезентації онлайн користувачам пропонуємо добірку  статтей інтернет видань.

Детальніше

Майстер-клас “Великодній сувенір: листівки-витинанки”

18.04.2022 року в читальному залі бібліотеки-філії №14 (вул. Довженка, 12) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і провели майстер-клас “Великодній сувенір: листівки-витинанки”.

Великдень – величне свято для кожного з нас. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, адже чимало обрядів і традицій в Україні пов’язане з ним. Готуючись до Великодня ми якнайкраще прикрашаємо свою оселю і готуємо цікаві подарунки для своїх ближніх. Це можуть бути і зроблені своїми руками листівки. Кольоровий папір, ножиці та олівці, а також бажання – все використовувалося для творчості. Діти разом з батьками мали можливість виготовляти листівки в різних техніках: аплікації, розмальовки, витинанки тощо.

Детальніше

Майстер-клас “О, писанко, ти символ України”

 

В рамках флеш-мобу «Подаруй писанку воїну» в мистецькому центрі «Підземний перехід Вагабундо» 18 квітня о 15:00 центральна бібліотека для дітей (вул. Степана Бандери, 8) провела майстер-клас по створенню Великодньої листівки для воїнів ЗСУ. Учасниками заходу були діти вимушено переміщених осіб та діти з особливими потребами.

Атмосфера світла, чарівності та магії огортала дітей вже з перших хвилин, коли вони надходили та ознайомлювалися з матеріалами майстер-класу. Світло і надію на мир, воскресіння, таїнство випромінювало все, що було приготовлено на столі для ручної праці: великодні розмальовки, витинанки для святкових листівок, голуби миру, заготовки для розписування пасхальних яєць. Очі дітей розбігалися, хотілося спробувати зробити все. І це зрозуміло, адже власноруч зроблена писанка, листівка, малюнок – це найкраще вітання на Великдень!

Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода із рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і триверхі церкви – усе це вимальоване в певному порядку для того, щоб підтримувати лад і рівновагу у нашому великому світі.

Сьогодні у нашій країні Україні цей лад порушений: окупант-загарбник руйнує наші міста, вбиває мирних людей. Весь світ підтримує Україну. І ми своїми ручками на майстер-класі наближаємо світло і радість перемоги. Робимо сьогодні Великодні поробки і думаємо про мир, радість, щастя, яке до нас зовсім скоро повернеться.

Одну зі зроблених писанок та листівок ми відправимо на фронт нашим захисникам з побажаннями скорішої перемоги. Ці вироби будуть для них найкращим оберегом.

Все, до чого долучилися дитячі рученята, було зроблено з любов’ю і гарними думками. Ці світлі почуття полетять до наших захисників!

Ми переможемо! Все буде Україна!

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top