Імпреза літературної постаті “Грані таланту Любомира Стринаглюка” в рамках проєкту “Бібліотека в дії”

14.04 о 15:00 в мистецькому центрі Підземний Перехід Ваґабундо (вул. Пилипа Орлика, 7) в рамках літературної вітальні проєкту “Бібліотека в дії” за організації Абонементу ЦБ та бібліотеки-філії №4 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради відбулася імпреза літературної постаті “Грані таланту Любомира Стринаглюка”.

Автор свою презентацію запропонував у 2-х умовних частинах. В одній – представив свою поезію, як опубліковану раніше, так і нову, з ще невиданої збірки. Вірші пан Любомир зачитував із єдиного сигнального примірника “Таємні дотики”.

Присутні мали можливість почути живе поетичне слово автора, який підкреслює, що поезія – річ, яка в певному сенсі заперечує смерть. “Про це, скажімо, знали самураї, тому для них було обов’язковим віршування. Не все закінчується фізичною смертю. Є речі, які нагадують нам про те, що існує інше, вище і вічне, життя. Поезія – одна з цих речей.”

В іншій частині своєї презентації автор представив різні видання книги “Знаки часу. Розпізнавання.” “Сьогодні в світі повно окультних талісманів, амулетів та інших “штучок”, призначених нібито для допомоги і захисту. Насправді ж вони притягуть біду…” – аргументує появу своєї книги автор.

У книзі Любомира Стринаглюка можна прочитати про червону нитку на зап’ясті, підкову “на щастя”, грошове дерево, різні види хрестів та інші знаки, які християнам слід вміти розпізнавати.

Вміння розуміти і тлумачити “знаки часу”, – насуща умова виживання у XXI сторіччі. Також автор в деталях охаректеризував символи нашого ворога, росії-країни, яка веде повномаштабну війну і агресію в Україні.

Дякуємо присутнім на даному заході переселенцям , людям, які вимушено покинули свої домівки через російську агресію і які в нашому місті знайшли тимчасовий притулок. Саме від них і було найбільше запитань автору після зустрічі.

Знаково, що зустріч з Любомиром Стринаглюком відбувалась саме в ці передвеликодні дні і саме тут в мистецькому центрі Підземний Перехід “Ваґабундо”, де зразу після закінчкння заходу відбулось відкриття надзвичайно емоційно-сильної виставки “Вибране. Живопис” відомої київської художниці Катерини Косьяненко.

Сама атмосфера заходу, так чи інакше, перетиналася з духовним наповненням атмосфери виставки.

Люди спілкувались з автором, робили спільні світлини на пам’ять…
І все на тлі виставки Катерини Косьяненко… Хіба це не знаково?
А спільні спітлини двох сильних митців? …Такі збіги не випадкові…

Обов’язково, хто ще не відвідав цю виставку, завітайте в Підземний Перехід Ваґабундо до 30.04.2022. Художниця вперше продає свої полотна. Вилучені гроші підуть на потреби ЗСУ.

Детальніше

Виставка-інсталяція “Пасхальний дзвін лунає звідусіль”

Великдень є одним із найурочистіших свят для кожного християнина. Він приносить багато радості і душевної теплоти. Це дійсно Великий День, який прославляє Воскресіння Ісуса Христа. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, збагачуватися духовно, допомагати ближньому, дарувати надію і підтримувати віру в серцях на щасливе і радісне майбутнє.

Цього року не всі зможуть дозволити собі пишне святкування, через війну в Україні. Але головне – відзначити свято з відкритим серцем у колі найближчих людей і з вірою в перемогу.

Великдень – це не тільки найбільше релігійне свято православних християн, це й унікальна можливість долучитися до народних традицій та обрядів, які його супроводжують.
З цією метою в бібліотеці-філії №6 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради 15.04.2022 року організована виставка-інсталяція “Пасхальний дзвін лунає звідусіль”.

Детальніше

“Військовослужбовець – професія для сильних духом”

14 квітня 2022 року у бібліотеці-філії №7 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради працівники бібліотеки підготували орієнтир молодіжний “Військовослужбовець – професія для сильних духом”.

Вибір професії – це надзвичайно відповідальний етап у житті людини. Важливо правильно обрати свій майбутній фах, тобто свій життєвий шлях. Проте, зробити це не так просто, не завжди вистачає знань про кожну професію і вміння оцінити власні здібності та можливості.

Загроза державній цілісності та суверенітету країни стали причиною того, що багато молодих українців переглянули своє ставлення до захисників Вітчизни. Професія військового: що може бути більш почесним і необхідним, ніж захищати свою країну. У всі часи військова служба була справою честі, школою мужності і самовідданості, а до професії військового, завжди ставилися  з особливою шаною і повагою. “Військовий  вишкіл”, “офіцерська честь”, “солдатська доблесть” – це далеко не повний список того, заради чого молоді люди обирають дану професію. Професійні військові здійснюють свої обов’язки не тільки у воєнний час, але й у мирний час. У цей період вони тренуються, проводять спеціальні навчання, освоюють ази керування новою технікою, навчають новобранців, а також стежать за збереженням бойового арсеналу. 

Бібліотека в даний час проводить інформаційну роботу по вихованню патріотичних цінностей . В розмові з користувачами, завідувачка Васіна М.М., розповіла про книги, які представлені на виставці і висвітлюють історію українського війська, розповідають про бійців національної оборони і про те, як українська армія стоїть в боротьбі за державність.

Більш детальніше про професію військовослужбовця можна дізнатися, відвідавши бібліотеку-філію №7.

Відповідальна: Васіна М.М.

Детальніше

Бібліотечний репортаж “Поради, які можуть врятувати життя”

З 24 лютого більшості українців доводиться жити в умовах війни. В умовах повномасштабного вторгнення російського агресора, важливо не піддаватись паніці, натомість – максимально підготуватись до будь-якого розвитку подій. Сучасна війна – виклик не лише для збройних сил, а й для цивільного населення. Історія доводить, що шанси справитися з надскладними обставинами зростають, якщо до них бути готовим.  У такі непрості часи вкрай важливо слідувати  простим правилам, які допоможуть зберегти життя.

16.04.2022 року працівники бібліотеки-філії №6 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і провели репортаж “Поради, які можуть врятувати життя”. Для цього в бібліотеці оформлена викладка газетно-журнальних статей з якими протягом дня бібліотекарі ознайомлювали своїх читачів.
Також, працівники бібліотеки виділили 10 основних порад
для ознайомлення:
1. Не панікувати.
2. Не виходити на вулицю під час комендантської години та вуличних боїв.
3. Правильно реагувати на сирени.
4. Дотримуватись правила двох стін.
5. Не спускатися у підвали та інші місця, які не обладнані для укриття.
6. Не підходити до вікон.
7. Стежити за рівнем заряду мобільного телефону.
8. Слідкувати за запасами води та продуктів харчування. У випадку необхідності обов’язково поповнювати їх.
9. Не вмикати світло у темний період доби, щоб не приваблювати мародерів.
10. Завжди мати напоготові аптечку.

Детальніше з порадами можна познайомитись переглянувши однойменну відеопрезентацію.

Все це колись скінчиться, а тому ми маємо бути готові до життя. А коли маємо мету попереду, нам легше пережити складнощі.

Відповідальна Подолецька Г.І.

Детальніше

“Вже весна воскресла, нам Великдень принесла”

14 квітня 2022 року в бібліотеці-філії №1 по роботі з дітьми Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради було підготовлено і проведено хвилинку народознавства “Вже весна воскресла, нам Великдень принесла”. 

Бібліотекарі цікавою бесідою намагалися поглибити знання учнів про одне з найдавніших, найбільших і найурочистих релігійних свят – Великдень. Ознайомили присутніх з історією свята та традиціями святкування, розповіли про історію писанки, про її обрядове значення, символіку кольорів, мали можливість переглянути відеопрезентацію музею писанкарства.

Біля розгорнутої книжкової полиці “Писанкова веселка” було підготовлено перегляд тематичної літератури.

Відповідальна: Марковська О.М.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top