Творча зустріч в рамках проєкту “Бібліотека в дії”

6 квітня 2022 року бібліотекарі бібліотеки-філії № 3 МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради та бібліотеки-філії №1 по роботі з дітьми  в рамках проєкту “Бібліотека в дії” підготували і провели творчу зустріч в мистецькому центрі “Підземний перехід Ваґабундо”.

Разом з дітьми ми помандрували в Країну Сонячного Добра за повістю-казкою українського письменника Всеволода Нестайка “В Країні Сонячних Зайчиків”. Діти познайомилися з живим сонячним зайчиком з довгими вушками, лапками та куцим хвостиком та казковими мешканцями. Є у цій історії і моторошний пан Морок, і Глупа Ніч, і Зландія, і вража сила, але добре, що є на світі сонячні та місячні зайчики і  різні гарні створіння… Казкові історії цієї повісті подарують дітям багато сміху, веселощів, радощів та пустощів, а Сонячний Зайчик неодмінно і назавжди оселиться у кожному серці!

Щоб закріпити враження від чудової книги, бібліотекарі показали майстер-клас із виготовлення саме Сонячного та Місячного Зайчиків. Таких чарівних істот створити дуже легко зі звичайного кольорового паперу  та у техніці оригамі, кілька штрихів кольоровими олівцями і наші чудові зайченятка готові, а дитячі обличчя осяває усмішка задоволення та радості. Так, у затишному дитячому колі ми і у казкову пригоду потрапили і дивовижних мешканців створили власними руками всім на втіху!

Детальніше

Урок-дружби “Дружба і братство, найбільше багатство”

06 квітня 2022 року в бібліотеці-філії №1 по роботі з дітьми Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради  відбулася школа дружби “Дружба і братство, найбільше багатство”.

В усі часи люди потребують реальної поради, звичайної бесіди, рукостискання, обіймів. Ми всі шукаємо друзів, намагаємось заслужити дружбу і бути хорошим другом. Ми хочемо, щоб друзі були справжні. 

Дружба – найважливіший у світі зв’язок людей. Дружба допомагає впоратися з проблемами, робить нас кращими, сильнішими, витривалішими.

Діти висловлювали свою думку про дружбу, згадували твори про дружбу, які вони читали.

Детальніше

“Бібліотека в дії: Казкотерапія”

4 квітня о 15.00 центральна бібліотека для дітей (вул. С. Бандери, 8) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради у рамках проєкт “Бібліотека в дії: Казкотерапія” запросила місцеву казкарку Віталію Савченко в мистецький центр «Підземний перехід Вагабундо».

Казкарка прийшла до дітей вимушених переселенців з цікавими подарунками. Читання авторкою своїх казок – це вже був найприємніший подарунок. Діти побачили авторку, почули у її артистичному виконанні дві казки, відгадували загадки, спілкувалися. 

Зацікавлені оченята говорили самі за себе – дітям цікаво!  До того ж пані Віталія подарувала дітям розмальовки до своїх казок. Дітки зможуть не тільки розмальовувати ілюстрації, але й навчитися читати по складах. А ще кожна дитина отримала фірмовий знак Віталії Савченко – совенят. Ця нічна птаха часто присутня у її казках, вона мудра й загадкова, вона надихає казкарку на створення нових цікавих казок для малечі.   

Зустріч з казкаркою Віталією Савченко подарувала дітям приємні моменти казковості, затишку, спокою.

Діти прощалися до нових зустрічей!

 

Детальніше

“Книга дарує крила мрії” (до Міжнародного дня дитячої книги)

“Історії ж бо пишуть на столі.

Ми ж пишем кров’ю на своїй землі…”

Ліна Костенко

Міжнародний день дитячої книги — це свято, започатковане з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967) 2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

З моменту появи на світ людина починає вчитися ходити, говорити, пізнавати навколишній світ. Книга! Вона поруч від самого народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга…

Але 24 лютого о 5:00 на території України почалася повномасштабна війна, яка назавжди залишить свій кривавий відбиток на долях дорослих і дітей. Це вторгнення є частиною російсько-української війни, розв’язаної росією 2014 року, участь у якій та намагалася заперечувати. Завдяки спротиву української армії й сил самооборони вже в перші дні агресії російська армія зазнала значних втрат у живій силі та техніці. Агресія росії дуже швидко отримала відображення в українському мистецтві, культурі й літературі. 

 У наших реаліях повномасштабної війни росії з Україною митці не лише стають рупорами правди, виступаючи на ключових західних медіаплатформах, а й активно пишуть. 
4 квітня 2022 р. в  читальному залі ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради у форматі відеопрезентації онлайн користувачам пропонуємо добірку сучасних віршів від різних творчих генерацій про передчуття і проживання війни. 

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top