“Небесній Сотні шана і молитва”

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20-го лютого в знак вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

З цієї нагоди в  бібліотеці – філії №1 (вул. Вовчинецька, 206) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради працівники провели бібліорепортаж «Небесній Сотні шана і молитва».

Бібліотекар нагадала присутнім про ті сумні події, які відбувались на Майдані: в столиці європейської країни, в серці України, гинули її найкращі сини, віддавали своє життя за Батьківщину.

Також користувачі з цікавістю ознайомилися з бібліотечною виставкою «Небесна сотня. Герої не вмирають!», яка містить документальні та художні книги українських авторів про події на Майдані, а також книги зі світлинами Героїв Небесної Сотні.

Ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість з них віддали своє життя, відстоюючи права та свободу людей, європейське майбутнє України. Сьогодні ми згадуємо всіх, бо не маємо права забути!

 

Детальніше

“Їх називали Небесною Сотнею”

Та – Сотня свята із синів України.
Ти варту небесну несеш
За вільну, єдину ,міцну Україну від ворога нас вбережеш.
Тирана, бандита і ката
Сотня здолає за мить,
Бо в неї за вільну Вкраїну
Серце від кулі  щемить.
Не буде в нас більше кривавих тиранів,
Не буде в нас більше катів,
Бо в нас є народ України
І Сотня небесних братів!!!

20 лютого вся країна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – наших мужніх краян, які віддали життя. Їх назвали Небесною сотнею – українці, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інституцькій. Полягли за честь, за волю, за право бути українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем  полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

З метою вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотеці філії №10 (с. Вовчинець, вул. Вовчинецька, 35) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовлена історична хвилина “Їх називали Небесною Сотнею”.

Детальніше

Літопис подвигу “Зима, яка змінила нас”

   Завідувачка бібліотеки-філії № 23 (с. Братківці, вул. Шевченка, 66) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провела літопис подвигу “Зима, яка змінила нас”.
Давно Україна вже так не плакала, давно так не тужила. Героїчний Майдан і вся Україна відспівували свою безсмертну Небесну Сотню. Два дні й дві ночі не стихала над Майданом траурна мелодія,  і десятки тисяч людей кричали своїм героям “Слава.”
Невимовно сумна пісня, що нескінченно лунала над Майданом, стала уособленням велетенського людського жалю і болю. І цей праведний біль наш слухає зараз вся планета. Навіть, якщо й не болять світові наші рани,  та задуматись над долею України спонукують. Майдан дав світові урок мужності, незламності, нескореності. Таке в історії людства стається нечасто.
          Як нам зараз треба підтримки, як нам зараз треба, щоб хтось простягнув дружню руку і допоміг вистояти та зміцніти. Самим нам це зробити буде дуже і дуже  нелегко. Єдине, що зараз прошу, вимолюю у Всевишнього: відведи від нас, Боже, зажерливу руку нашого північного сусіда, що тягнеться до нашого горла. Не допусти цього,  Господи! Ти всесильний і всемогутній – і Ти нас любиш.
          (С.Попович. “З Господніх доріг”)
Детальніше

“Небесна Сотня білих журавлів”

У неділю, 20 лютого, в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Працівники бібліотеки-філії №2 (вул.Карпатська,14) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради підготували  відео Вахта пам’яті «Небесна Сотня білих журавлів».

Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

Детальніше

Хвилинка-цікавинка “І вдень і вночі кіт учений…”

Кіт – це одна із домашніх тварин, котра завжди поруч з господарем. Його особлива прив’язаність до двору і певного роду «хитрість» робить його дуже не звичним серед одомашнених тварин. 

Треба сказати, що кіт позитивно впливає на свого господаря. Крім того, він дуже потрібний у господарстві, бо ловить шкідників (мишей). Можливо саме тому у Античному Єгипті до кота ставилися з особливою увагою, наділяючи цих тварин особливим, священним змістом. 

А от у середні віки інквізитори навпаки були ворогами цих милих пухнастих створінь. Так, чорні коти були об’явлені посібниками Диявола і на них поширювалися відповідні санкції «святої справи».

Можливо тому, зараз і в Італії 17 листопада святкується День чорного кота. Зараз італійці намагаються загладити провину перед ними і нагадати всім, що кішки – друзі людей, і ні в чому не винні. На жаль і до наших днів існує багато різних байок особливо щодо чорних котів. Так, одна із них каже, що якщо дорогу перебіг чорний кіт, то слід чекати невдачі.
Хіба в чомусь винна бідна тваринка, що її шерсть такого кольору?
І не тільки в Італії – в цілій Європі у різний час святкується день кота. Також, існує Міжнародна Федерація Котів, Всесвітня Федерація Котів та  Всесвітній Фелінологічний Конгрес.

Саме тому, 17.02.2022 року, у бібліотеці-філії № 11 (с.Угорники, вул. Просвіти 4) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради була підготовлена хвилинка-цікавинка “І вдень і вночі кіт учений…” (до Дня кота в Європі). 

Варто зауважити, що зоотерапія котом справді дає добрий результат. Тому варто любити цих милих тварин. І вони вас теж будуть дуже любити, щиро і по-котячому.

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top