Творча зустріч з Я. Ткачівським “Муза, подарована Творцем”

Ярослав Ткачівський   впевнено увійшов у літературу і зайняв в ній достойне місце. Ярослав Васильович Ткачівський — український поет і прозаїк, пісняр і гуморист, сатирик і журналіст. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка. Його доробок – вагомий, розмаїтий, заслуговує на увагу і шану читача.  Автор близько 50-ти  поетичних та прозових книжок, а також одинадцяти  збірників пісень і романсів на власні вірші.  Член Національної спілки письменників України з 1995 р. Нині – заступник голови Національної спілки письменників України, член Секретаріату та  Правління НСПУ. Головний редактор Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу “Перевал”,  член ГО “Товариство письменників та журналістів ім. Івана Франка”. Лауреат багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних  літературних премій. Заслужений працівник культури. Нагороджений медаллю «Почесна відзнака НСПУ», медаллю “Будівничий України”, медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям», медаллю “Міць і гордість м. Івано-Франківська”, Почесною грамотою Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка та багатьма іншими творчими відзнаками.

Ярослав Ткачівський – автор інтимної та громадянської лірики, а також багатьох поетичних та прозових творів на релігійну тематику. Ліричні вірші письменника покладені на музику багатьма відомими композиторами і музикантами, його пісні та романси виконують народні та заслужені артисти України, інші відомі співаки, а деякі твори поета-пісняра  стали вже  хітами. Так, пісня «Волошки», автором якої є Ярослав Ткачівський,  стала     воістину народною піснею.

 23. 02. 2022 р. о 16.00 в  читальному залі  міської центральної бібліотеки   (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради відбулася творча зустріч з Я. Ткачівським “Муза, подарована Творцем”.  На зустрічі Ярослав Васильович читав вірші про кохання, громадянську лірику, уривки з прозових творів. Талановитий і харизматичний письменник охоче спілкувався з присутніми, відповідав на питання, коментував творчі плани. Під час заходу прозвучали пісні на слова Я. Ткачівського “Мамині літа” та “Суть”. Модератор заходу Світлана Балабан зауважила: “Свій талант автор сприймає не інакше, як дар Творця,  возвеличує у своїх поезіях Музу, подаровану Творцем.

Детальніше

“Довго щирими сими словами, до людей промовлятиму я…”

Щороку 25 лютого українська  громадськість відзначає  річницю від  дня народження Лесі Українки. Попри всі суспільні виклики сьогодення в українському літературному календарі  лютий проходить під зорею Лесі Українки. Лесю Українку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції, скарбом України. І вона, направду, достойна всіх цих високих титулів.  Щиро залюблена у все українське, вона не тільки любила свою Батьківщину, але й називалася її ім’ям. Коли знайомишся ближче з життям і творчістю Лесі Українки, мимоволі захоплюєшся цією дивовижною особистістю. Вона зворушує  своєю стійкістю і непохитністю в боротьбі з випробуваннями, вона дивує і вражає своєю глибокою ерудицією та обізнаністю у сфері вітчизняної і світової літератури, історії, мистецтва… Вона, без перебільшення, зачаровує своєю харизмою, своїм неповторним словом.

 За 42 роки свого життя Леся  Українка створила і залишила нащадкам величезну спадщину у всіх жанрах літератури – від  глибокої лірики до драматичних поем, вона писала  і серйозні  публіцистичні, філософські статті та казки для дітей. Навіть побіжний огляд її творчості красномовно свідчить  про  дивовижної сили поетичний талант,  аж до вершин геніальності.  Талант  поетеси  вражав і  сучасників, і дослідників її творчості. Вона завжди, у всі часи і періоди, мала свого читача, свого глибокого поціновувача. Її творчість високо оцінювали  і в письменницькому середовищі, зокрема М. Павлик, І. Франко, О. Кобилянська… Чого вартує тільки безсмертна «Лісова пісня», «Одержима», «Давня казка»… У фондах нашої бібліотеки є багато книг Лесі Українки. Зокрема й зібрання творів  у 12-ти томах.  

23.02.2022 р.  о 14.00 в  читальному залі  міської центральної бібліотеки (вул. П. Орлика, 5) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради був проведені поетичні читання “Довго щирими сими словами, до людей промовлятиму я…”  з нагоди  Дня народження Лесі Українки. Бібліотекар читального залу Зоряна Петрик  відзняла однойменний відеоролик для наших онлайн користувачів. У відео поезію та уривки з творів Лесі Українку  читали Зоряна Петрик, Оксана Дубовська, Ірина Тарновецька-Мороз, Надія Каретнікова, Світлана Балабан.

 Щороку в ці дні по-особливому усвідомлюєш: життя Лесі Українки – це подвиг митця, один з тих подвигів, які підносять людину в очах сучасників і прийдешніх поколінь, роблять її путівною зорею для  співвітчизників. Вона залишила нам частку своєї людської печалі, своєї любові, своєї віри, всесвіт свого таланту.

Відповідальна за підготовку заходу Світлана Балабан. 

Детальніше

Година спілкування “Мово Українська, мово солов’їна”

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.
І з цієї нагоди, 22.02.2022 року завідувачка бібліотеки-філії №12 (с. Микитинці, вул. Грицишина, 10) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, Гунчак Тетяна, підготувала і  провела годину спілкування “Мово Українська, мово солов’їна”.

В заході взяли активну участь учні Микитинецького ліцею. Діти уважно слухали розповідь про історію нашої мови, читали вірші, а ще провели конкурс «Найрозумніший». Також, ми з гордістю і пошаною назвали імена тих, хто у важкі часи піднімав свій голос на захист рідної мови.

Історія української мови – це історія її народу. Україна, в тому числі її мова, витримала жорстокі випробування. Та мова наша зберегла свою неповторну красу й милозвучність. А ми – українці! Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу. Тому ми зібрались, щоб сказати теплі й ніжні слова про нашу рідну мову, щоб зрозуміти яке значення має мова для людини.

Відповідальна: Гунчак Т.В.

Детальніше

Мовознавчий інтелект-турнір “Кращої ніж рідна, мови не буває” /до Міжнародного дня рідної мови/

Найкраще свою любов до мови ми можемо показати розмовляючи нею та знаючи її досконало. А у тій ситуації, що склалася сьогодні у нашій країні, мова стала ще й гарантією нашої національної ідентичності та безпеки. 

Отож, 22.02.2022 року завідувачка бібліотеки-філії №24 (с. Драгомирчани, вул. Незалежності, 77) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради спільно з вчителем української мови, Бриндзей Галиною Ярославівною, провели у 7 класі Драгомирчанської гімназії мовознавчий інтелект-турнір “Кращої ніж рідна, мови не буває” (до Міжнародного дня рідної мови).

Дві команди дітей виконали вправи на знання прислів’їв та приказок про українську мову, розгадували ребуси, загадки та мовні цікавинки.

Такі турніри збагачують мовний запас дітей новими словами, спонукають до бажання досконаліше вивчати рідну мову.

Детальніше

“Серце нації б’ється у слові”

21 лютого – Міжнародний день рідної мови, який був встановлений у листопаді 1999 року на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова – це духовний скарб нації, історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. 

22.02.2022 р. з метою   виховання почуття поваги до рідної землі, рідної мови, до своєї країни, працівники бібліотеки-філії №6 (вул. Вовчинецька,188) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради спільно з педагогом-організатором дитячо-юнацького клубу «Прометей»  провели мовознавчий калейдоскоп «Серце нації б’ється у слові».

Детальніше
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top