22 січня в Україні відзначають день Соборності. Що таке Соборність, що це слово значить – особливо для тебе?
20.01.2022 р. у бібліотеці-філії №1 по роботі з дітьми (вул. Мазепи, 11А) проведено історичну хвилинку “Прийди до серця, Україно, благослови добром мене”.
“Змислом мойого цілого життя було, є і буде: Україна вільна, Україна Соборна, Україна без холопа і без пана. Я вірю в перемогу, я вірю так сильно, що можна вмерти. З цього шляху мене не заверне ніщо: ані тортури, ані пекло тюрем, ані смерть”
(Ярослав Стецько)
19 січня 1912 р. в Тернополі народився Ярослав Стецько, один із ідеологів та провідників українського націоналізму, голова Проводу ОУН-б, президент Антибільшовицького блоку народів. Ще юнаком включився в національно-визвольну боротьбу, ставши членом нелегальної організації ”Українська націоналістична молодь”, а відтак підпільних Української військової організації та Організації українських націоналістів. Для нього український націоналізм був не просто ідеологією – ідея Нації була його дороговказом, а членство в ОУН значило фанатичну відданість справі на все життя.
Вшановуючи пам’ять про свого героя, бібліотекарі краєзнавчого відділу МЦБС (вул. І. Мазепи, 1) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради підготували для користувачів відео ролик “Вірний син України”, який знайомить про життя і діяльність Ярослава Стецька. Він був одним із найяскравіших представників покоління визначних борців, вихованих ОУН.
Матеріал підготували працівники краєзнавчого відділу МЦБС.
19.01.2022 до 110-ї річниці від дня народження Ярослава працівники абонементу ЦБ (вул.К.Данила, 16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували історичний портрет “Ідея і чин Ярослава Стецька”
Ярослав Стецько народився 19 січня 1912 р. в Тернополі у священицькій сім’ї о. Семена і Теодозії з Чубатих. Обдарований непересічними здібностями, він з відзнакою закінчив гімназію в Тернополі й студіював у 1929-1934 рр. право й філософію у Краківському та Львівському університетах.
20.01. 2022 року о 12.00 год. працівники бібліотеки-філії №4 (вул. Є. Коновальця, 132-а) МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради підготували та провели патріотичний мікс «Соборна Україна – вільна країна.»
22 січня наша країна відзначає величне національне свято – День Соборності України. У цей день, в 1919 році, на Софійській площі в Києві, директорія Української народної республіки урочисто проголосила Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. Це свято має історичне та політичне значення для суверенітету нашої держави. Сьогодні в Україні знову триває неоголошена Росією війна, розпочата у 2014 році. Однак ми знову показуємо ворогові та всьому світу свою справжню єдність. Українці знову встали обороняти свою незалежність та територіальну цілісність. Історія повторюється, а втім, на відміну від 1918 – 1921 років, сьогодні Україна має достатньо сили для того, щоб здобути перемогу.
18 січня 1882 р. у Лондоні народився англійський дитячий письменник, творець Вінні -Пуха – Алан Олександр Мілн. Плюшевий ведмедик приніс авторові славу та популярність.
З нагоди 140-ої річниці від дня народження А. Мілна в бібліотеці-філії №1(вул. Вовчинецька, 206) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради проведена палітра творчості “Живе на світі добра казка”.
Алан Олександр Мілн (18 січня 1882 — 31 січня 1956) освіту здобув у Вестмінстер-скул та Трініті-коледжі Кембріджського університету. В 1906—1914 рр. був помічником видавця журналу «Панч». Під час служби в армії, коли йшла Перша світова війна, почав писати п’єси. Після поранення у Франції 1919 р. демобілізувався і цілком присвятив себе літературі.